×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
12. decembris, 2014
Drukāt

Par patriotiskām emocijām draud cietumsods (73)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa 26. janvārī sāks skatīt Krievijas pilsoņa Maskavas iedzīvotāja Staņislava Razumovska un Latvijā dzīvojošās Ksenijas Ovsjaņņikovas prasību pret Daini Rūtenbergu par Krievijas Federācijas karoga bojāšanu.

Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūras prokurore Dace Lapinska konstatējusi, ka Rūtenbergs ir tīši bojājis svešu mantu un ar savām darbībām izdarījis noziedzīgu nodarījumu, par kuru Krimināllikumā paredzēta brīvības atņemšana līdz četriem gadiem, arests vai naudas sods līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām. Atgādināšu, ka Rūtenbergs, ejot uz mājām šā gada 10. martā, ieraudzījis piketētāju pūli pie Eiropas mājas Aspazijas bulvārī, kas ar Krievijas karogiem un Georga lentītēm rokās izkliedza saukli: “Rossija, Rossija!” Tas bija Latvijas Krievu savienības organizētais pikets “Krimas atbalstam”, kurā piedalījās arī abi augšminētie prasības iesniedzēji. “Te ir Latvija un tas nav nekāds sporta pasākums. Neesmu ātri nokaitināms, taču katram cilvēkam ir tāds brīdis, tāda robeža, kad rīcība pakļaujas emocijām. Un tā situācija izraisīja manī tieši tādu reakciju. Vēl jo vairāk tādēļ, ka Rīgas dome atbalsta visatļautību Rīgas ielās,” atceras Dainis. Viņš izrāvis Krievijas karogu no Razumovska rokām. Karoga kāts bija tik neizturīgs, ka saliecās, un divās vietās ieplīsa audums.

“Tādējādi ar savām darbībām D. Rūtenbergs sabojāja Staņislavam Razumovskim piederošo mantu, nodarot materiālo zaudējumu 15 eiro apmērā,” raksta prokurore Lapinska, pamatojot lēmumu par Rūtenberga saukšanu pie kriminālatbildības. Razumovskis gan uzskata, ka bez bojātā karoga vērtības, kas ir 15 eiro, tiesai jāpiedzen no Rūtenberga vēl 60 eiro jeb transporta izdevumi no Maskavas uz Rīgu un atpakaļ.

Turpretī Lapinskas kolēģe Centra rajona prokuratūras inspektore Kristīne Eisaka, kuras rokās tūdaļ pēc piketa nonāca pirmais Razumovska iesniegums, lēmusi par kriminālprocesa izbeigšanu, jo izmeklēšanas gaitā pārliecinājusies, ka izdarītajā nodarījumā nav noziedzīga nodarījums sastāva, tāpēc pirmstiesas kriminālprocesa virzīšanu izbeidza.

Razumovskis lietu pārsūdzēja – kriminālprocess tika atjaunots un turpināts par svešas mantas bojāšanas faktu. Prokurore Lapinska jau konstatēja, ka Rūtenbergs turams aizdomās par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, par ko Krimināllikumā paredzēts bargs sods.

“Prokuratūrā man ieteica, lai es izlīgstu ar Razumovski un Ovsjaņņikovu. Atbildēju, ka es to nedarīšu. Vai man jāizlīgst par to, ka Razumovskis atbrauc uz Latviju, lai atbalstītu Krievijas iebrukumu Krimā?” vaicā Dainis.

Dažas dienas pēc paredzētā Rūtenberga tiesas procesa Rīgā, 29. janvārī Liepājas tiesa turpinās izskatīt krimināllietu, kurā partijas “Par dzimto valodu!” līderim Jevgēņijam Osipovam celta apsūdzība par Latvijas valsts karoga zaimošanu. Osipovs Lāčplēša dienas svētku nedēļā savai meitai liedzis nēsāt piespraudi ar Latvijas karogu, to nodēvējot par “dīvainu, puvušu asiņu krāsas lentīti”. Osipovs šādu savu viedokli pauda interneta vietnē “facebook.com”. Prokuratūra cēlusi Osipovam apsūdzību pēc Krimināllikuma 93. panta par valsts simbola zaimošanu. Par to var sodīt ar brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu. Tātad par Latvijas valsts karoga zaimošanu draud maigāks sods nekā par Krievijas karoga kāta bojāšanu.

Ārlietu ministrijas Valsts protokola otrā sekretāre, Latvijas Valsts karoga likuma projekta autore Sintija Stipre uzsvēra, ka šie ir divi pilnīgi atšķirīgi gadījumi. “Karoga kātu nevar uzskatīt par neatņemamu valsts simbola sastāvdaļu. Ja Krievijas karogs būtu tīši plēsts, tad tā būtu pavisam cita situācija. Patriotisku emociju uzplūdā saliekts karoga kāts nevar būt krimināli sodāms noziegums. Pilnīgi citāda situācija ir Osipova gadījumā. Karoga zaimošana ir ne tikai necienīga izturēšanās pret to fiziskā nozīmē, bet arī ar vārdiem un par to draud kriminālatbildība,” sacīja Ārlietu ministrijas amatpersona un piebilda, ka viņa cenšas skaidrot un vērst prokuroru, policistu, tiesnešu uzmanību uz kļūdām, kas pieļautas, izmeklējot ar valsts simboliem saistītas lietas. Diemžēl tik un tā joprojām diezgan bieži rodas situācijas, kad tiesībsargājošās institūcijas līdz galam neizprot tiesību normas vai nepareizi tās piemēro.

Arī krimināltiesību eksperts Saeimas deputāts Andrejs Judins secina, ka prokuratūra mehāniski piemērojusi likuma normu, neiedziļinoties lietas būtībā. “Dainis Rūtenbergs nav nodarījis tādu kaitējums, lai viņam piemērotu sodu,” sacīja Judins.

Valsts karoga zaimošanā ir piedalījies arī bijušais Saeimas deputāts Nikolajs Kabanovs, kurš plašākai publikai ir zināms ar savu deguna šņaukšanu Latvijas karogā Valsts prezidentes inaugurācijas ballē. Kabanovs gan to noliedza, apgalvojot, ka esot patriots un karogu noskūpstījis. Toreiz gan neviens īstenais Latvijas patriots pret viņu prasību neiesniedza.

Pievienot komentāru

Komentāri (73)

 1. Tā var notikt ja pie varas ir krievu pakaļu laizītāji.Ptokurore L ir izcili nekompetenta lai neteiktu vairāk.Jārīko protesti atbalstot Latvijas patriotu lai nepieļautu tādu idiotismu kāds var notikt tikai Latvijas tiesu sistēmā.

 2. Tas notiek “brīvā’Latvijā!? Okupanti drīkst visu, patiess latvietis neko. Ko darījuši visi ‘MŪSU’ PREZIDENTI, ĀRLIETU MINISTRI ? Kur paliek OKUPĀCIJAS DEKLARĀCIJAS izpide ?!? Mosties reiz svabadais gars ! Pie tiesas NA jārīko ne tika pikets, bet arī DISKUSIJA !

 3. Toties uzzināsim kurš tiesnesis ir Kangars, un nopirkts fašistiskās Krievijas pakalpiņš.

 4. Tiesneši ir pērkami.Viņi pat savu māti pārdos,bet jūs šeit runājat par patriotismu.Kā redzat tiek aizstāvēti Krievijas teroristi.

 5. Pareizi! Es uzskatu, ka vispār ka Rūtenbergs vispār jāsoda pa maksimumu, likuma norma jāpielieto nepapstrīdami un mehāmniski, ieteicams, klūdoties pantā un vispār likumā, piespriežot dzīvības atņemšanu uz 20 gadiem ar atļauju pārsūdzēt tikai soda termiņa palielināšanai. Ko te iedomāsies! Mātes-barotājas, pakalpiņu tautas gaismneses karoga kātu šitā apgānīt!
  A ja nopietni – pieprasīt bojāto “karogu”, nomērīt, vai tas atbilst standartam, kādam jāatbilst jebkurai krāsainai lupatai, lai to varētu dēvēt par karogu-valsts simbolu, un, ja kaut par milimetru līniju platums, vai krāsas tonis neatbilst, sodīt pašu lupatas vicinātāju par karoga zaimošanu.

  • Ja būtu mazliet gudrāks, tad droši vien zinātu, ka neviena likuma norma netiek piemērota automātiski, bet normas piemērošanas procesā tā tiek tulkota un interpretēta ar dažādām juridiskās iztulkošanas metodēm.

 6. Domāju , ka svešas valsts simbolika(karogs) ar ko piedalās piketā vai staigā pa ielu nav nekāda karoga zaimošana … Mūsu valstī manuprāt ir tikai divi oficiāli karogi Latvijas un Eiropas savienības . Un visi citi tā saucamie “karogi ” ir tikai auduma gabali …

  • Pareizi Māri, te jau vēl nav Krievija. Uz to jau ejam, jo Saeimas OKUPĀCIJAS DEKLARĀCIJA stāv norakta, bet seku novēršana nenotiek un krievu kirzas zābaks vēl arvien mīda Baltijas valstu zemi !

 7. Ne jau par patriotiskām emocijām draud cietumsods, bet gan par to izpausmi.

 8. Kluss apvērsums jau noticis sen,jo visu ko dara 5-tākolonna un gapaņenki ar Co “mūsu”tiesas attaisno ,jo tas ir tikai okupantu viedoklis,bet pamēģini latvieti ko līdzīgu teikt latvietim – momentā fašists,nacisma atdzimšana utt.
  NAV NEATKARĪGAS LATVIJAS !!

 9. Ja RU pusē ir prokurore Lapinska – nemaz nevajag zaļos cilvēciņus ;( Okupācijas atjaunošana notiek. Un par LV budžeta naudu.

 10. Zinot, ka tieslietu sistēmā ir ļoti daudz komuņjagu vecās sistēmas pakalpiņu, droši var teikt, ka letiņš dabūs samaksāt krievu okupantiem.

 11. Un tagad iedomājieties, kas notiks ar cilvēku, kurš iedrošināsies pretoties vai likt šķēršļus zaļo cilvēciņu darbībai….. .

 12. Malacis Dainis – tauta viņu apsveic ar godīga latvieša rīcību! Kauns nodevējai lapinskai!

 13. Tad jau sanāk, ka zaļo cilvēciņu ar Kalašņikovu Rīgas ielās arī neviens Latvijas karavīrs aiztikt nedrīkst, jo redz, var saskrāpēt Kalašņikovam krāsu, ko tad? Te ir jāizskata prokurores Lapinskas kvalifikācija un atbilstība prokurores amatam.

 14. Latviešiem faktiski nebija tiesība kopš neatkarības līguma sarunāšanas brīža. Nekur viņi nepazuda,viņi strādā gan par advokātiem,gan juristiem. Sistēma ir saēsta no iekšpuses.

 15. Kāmēr valstī vēl būs nidīgie,nelojālie psrs okupanti ar atvasēm un vēl salīduši, savāzti visos atbildīgos amatos -valdībā, armijā, policijā un tiesās, tikmēr valsts grims un grims, par latviskumu pat nerunājot!

 16. Vai neesat vēl pamanījuši, ka Latvijā visas tiesības ir vienīgi vatņikiem?
  Latviešiem nav nekādu tiesību.
  Ja nāks pie mums mazi zaļi vatņiciņi, latviešiem nebūs tiesību viņus pat aizturēt, bet, ja kāds iedomāsies patriotisma uzplūdā stāties tiem pretī, to tiesās un liks cietumā.

 17. Vajag tai prokororei pa ķirbi iedot lai baidās vakaros mājas iet/braukt!

  Kā es kā vienkārš pilsonis varu palīdzēt Dainim?

  • Sākumā varētu piedalīties piketā pie tiesas ēkas sēdes laikā Rūtenberga atbalstam! Pēc tam, ja vajadzēs, samesties laba advokāta nolīgšanai Rūtenbergam, prasības noraidīšanai un pretprasības izvirzīšanai par piemēram terorisma propagandu Latvijas Republikā!

 18. 1. Jāatbrīvo no amata un jatiesā prokurore
  2.Jāapbalvo Pilsonis Dainis R.
  3.Jāizmeklē, jātiesā organ. vai persona,kas deva atļauju pretlikum. terorisma atbalsta piketam
  4.Jāaicina pilsoņus ielās pieprasot īstenot Ženēvas konvenciju un 96.gada “Saeimas deklar. par okupācijas seku novēršanu” īstenošanu izraidot, deportējot psrs un krievijas pilsoņus – 5 kolonnu LV

 19. Krievi ir kaut kāds prātam neaptverams pasaules errors. Debīla un agresīva tauta. Izšaut viņus vajadzētu, pasaule būtu labāka. To viņi ir nopelnījuši.

 20. šITAI TIESNESEI,tO KAROGA KĀTU VAJADZĒJA IEBĀZT VIENĀ VIETĀ ,LAI BEIDZ SŪKĀT OKUPANTU KAROGU,SVIŅJĀĀ!!

 21. Piketa piedalas rf pilsoni..psc

 22. Kas šitā par valsti, kas represē savus pilsoņus par labu krievu fašistiem?! Tiem krieviem vajadzēja purnus atdauzīt, lai nekad vairs nerastos vēlēšanās šeit atgriezties!!!!!!!! Bet tie tiesātāji vēl var saņemt pēc nopelniem – Dievs ir un redz visu, ellē viņi degs un krievu izcelsmes velni malku piemetīs! Prokurore Lapinska ir sodāma pēc kara laika likumiem par Dzimtenes nodevību un krievu fašisma atbalstīšanu! Cilvēki, esiet modri – krievu fašisma rēgs klīst pa eiropu!

 23. Prokuratūra mums no PSRS laikiem laikam saglabājusies…tiesību normas tulko kā pirmā kursa studenti. Hm, man liekas, ka tas juristiem cieņu nedara

 24. To lapinsku vajadzetu passu tiesat par Latvijas aizstavu sodissanu.

 25. Latvijā juridiski rusņas karogs, šāda veida pasākumā ir vienkārša lupata. Krimināllieta par lupatas “bojāšanu”- tas ir diezgan komiski. Sevišķi – ja rusņas pavalstnieks iedomājas , ka var Rīgas ielās izvilkt savu lupatu, un to vicināt – bez šaubām – provokatīvā nolūkā.

 26. Sūds , lai samaksā. Bet pret katru Latvijas karoga bojāšanu šeit, politiskai un gadi aiz stabiem. Un poxuj kada vecuma viņš ir!!!

 27. vajadzeja tam iebraucejam vispaar to triskrasaino lupatu mutee iebaazt un karoga kaatu seezamvietaa un kajaam uz rodinu aiztriekt…nav ko svesaa valstii liist un musu lietaaas jaukties

 28. Materiālais zaudējums – 75 eiro. Esmu pārliecināts, ka iznākumā Dainim Rūtenbergam būs jāsamaksā naudas sods ~200 eiro apmērā un viss.

 29. Vai man jāizlīgst par to, ka Razumovskis atbrauc uz Latviju, lai atbalstītu Krievijas iebrukumu Krimā?” vaicā Dainis. Atbalstu Daini!Nedod dies,ka atradīsies “tiesību sargi”,kuriem celsies roka tiesāt Latvijas patriotu.Tad jau skaidrs,ka šie atbalsta maskavas teroristus,kuri iebrauc,lai destabilizētu situāciju svešā valstī.Vēl pietiek moskovītiem nekaunības,lai Latvijā!!! pieprasītu terorista ceļa izdevumus.Neiedomājami!!!

 30. tadus prokurorus un tiesnesus vajag pasus tiesat par necienas izradisanu valstij kura mes dzivojam,bet cilveku kuru tie apsudz vajadzetu apbalvot par uzdrikstesanos

 31. No krievu puses tā ir pašu karoga zaimošana,ja karogu var uzmaukt uz mieta no kāšu pupu dobes,ko var salauzt ar diviem pirkstiem.nabagi,nevar atļauties kātu,kas domāts karogam.To tiesai vajadzētu ņemt vērā.

 32. Rūtenbergs ir nevis jāsoda bet jāapbalvo. Vajadzētu ar šo gadījumu iepazīstināt Ukrainas valdību.

 33. kas ir šī Dace Lapinska? Atbildēt

  Vai kāds var ko vairāk pastāstīt par šo Daci Lapinski? No kurienes šādi mankurti rodās?

 34. Aicinu latviešus piketēt pie tiesas,kura tiesā Latvijas pilsoni un klanās ārzemniekiem!

 35. Un prokurore Dace Lapinska uz šo prasībām izdabājot piemeklēs bargāko pantu pret Latvieti, kas pat neko briesmīgu nav izdaris… Skumji ka Latvijas Valsts augsta amatpersona nostājas pret Valsts iedzīvotājiem…!!!

 36. Vai tad Raidijumā “Viens pret vienu” augstākās tiesas prieķšsēdētājs Bičkovčš nenoraksturoja mūsu tieslietu sistēmu, kā pilnģi debīlu?

  • Jā,Bičkovičs paskaidroja,ka kamēr visas instances neizies,tikmēr viņš neko nedarīšot.Tad iedomājieties: pirmās instances tiesa notiesās,otrās pakāpes apstiprinās,tresās attaisnos. Šī sistēma un tās ielikteņi savu jau būs veiksmīgi padarījuši, patriots sagrauts un pazemots,vai pat iznīcināts gan morāli.gan fiziski,materiāli. Ne katram makā “naftas nauda”.Neaizmirstiet, ka šis process speciāli tiek stiepts pat gadu desmitu.t.i. dieva dotā mūža septīto daļu.Cilvēka paralizēšanas viltīga sistēma.Ja esi apdirsts,tad desmit gadus jāmazgājas.To Latvijā sauc par “demokrātisku tiesu sistēmu”.

 37. Vai pie mums ir VDK un čekistu likumi?Latviešu patriotam kurś kautkàdam krievelim ir izràvis karogu no rokàm,bet karogs sliktas kvalitàtes dèļ ir ieplísis draud cietumsods,vai tiešàm tas ir normàli????Uz ko tiesneši tiesà skatàs,vai fano pa Latviju,bet bailès no krievijas biksès slapina?

 38. Ja to puisi mēģinās notiesāt,tad Latvijas patriotiem ir viņš jāaizstāv,jo valstī kārtību, acimredzot, grib iedibināt pilnīgi greizu.Ko klusē inteliģence,studenti,NA jaunatnes grupa utt.!

 39. Aicinu visu Latvijas valsti sekot līdzi prokurores Daces Lapinskas darbībām!

 40. Krievu okupanti un kolonisti 1940.gadā un no 1945.-1991.gadam bojāja manu senču mantu. Okupācijai kā noziegumam pret cilvēci nav noilguma. Kad tiks tiesāti okupanti un kolonisti, un tādi okupantu pakalpiņi kā Lembergs, Gorbunovs, Bērziņš?
  Jo savādāk jocīgi – ja latvietis sabojā ko krievu kolonistam, tā latvieti sēdina cietumā. Bet krievu okupanti un kolonisti par saviem noziegumiem jorpojām netiek saukti pie atbildības!

 41. Te kaut kas nav kartiba. Aicinu LA sekot lidzi Latvijas patriota vajasanai!

 42. “Latvijas patriots” ir publiski plēsis Krievijas valsts karogu.
  Tā nav lupata par 15 EUR. Tas ir valsts simbols.
  Būs jāsēž.

  • Vispār jau tas nav Krievijas valsts karogs, jo tam virsū nav tas mutantiskais ērglis. Tas ir vlasoviešu karogs, ar kuru Vlasova SS karotāji cīnījās pret Sarkanarmiju. Vai tad krimināllikuma pants par fašistiskās simbolikas aizliegumu vairs nav spēkā?

  • vajadzeja tam iebraucejam vispaar to triskrasaino lupatu mutee iebaazt un karoga kaatu seezamvietaa un kajaam uz rodinu aiztriekt…nav ko svesaa valstii liist un musu lietaaas jaukties

  • Latvijas Krimināllikumā sods paredzēts tikai par Latvijas valsts simbolu zaimošanu. Uz Zimbabves vai Krievijas karoga plēšanu 93. pants neattiecas. Tā vienkārši ir svešas mantas bojāšana.

  • Karogs netika tīšu prāt plēst. Raujot to no rokām, ieplīsis kāts un līdz ar to audums divās vietās. Kaut nu Latvijas simbolu kāds tā aizstvētu kā tagad Krievijas.

  • To ,,karogu”plēsa ne jau krievijā,bet ārpus tās,svešā teritorijā,cilvēks cīnijās pret teroristu savā tēvu zemē.

 43. Vai plašāka sabiedrība paliks vienaldzīga pret šādu prokuroru stulbumu? Tad ar mums drīz būs cauri!

 44. Mūsu ģenerālprokuroram Kalnmeijera kungam tā kā būtu kaut kas jāsaka šai sakarībā? Te ir jāskatās dziļāk. Kā tā varēja būt, ka Rīgā atļāva Latvijas valsts pastāvēsanai naidīgu akciju? Kurš deva atļauju tam piketam vai gājienam?

 45. nevajag jau klaju huligānismu piesegt ar patriotisma vīģes lapiņu:)

  • “Jāpiesedz” ar Latvijas zemessargu kamuflāžu un tā lai Maskavas ciemiņiem rodas cieņa pret valsti, kurā viņi atrodas.

  • Tev patriotisms ir tikai “vīģes lapiņa”, un tādai pārbarotai (tev līdzīgai) la-pinskai ai! kā gribas normāli domājošu latvieti iesēdināt cietumā! Kirhenšteinam un cityiem kangariem laikam bijis vismaz 100 bērnu katram, kuri turpinājuši vairoties ģeometriskā progresijā, diemžēl…

 46. Tad jau sanāk, ka zaļo cilvēciņu ar Kalašņikovu Rīgas ielās arī neviens Latvijas karavīrs aiztikt nedrīkst, jo redz, var saskrāpēt Kalašņikovam krāsu, ko tad? Te ir jāizskata prokurores Lapinskas kvalifikācija un atbilstība prokurores amatam.

 47. Vai Latvijas prokuratura Atbildēt

  Nodarbinati latvijai pretvalstiski prokremliski cilveki?

 48. Pretīgi lasīt par tik zemisku un izcili nodevīgu prokurores rīcību – šī no amata atlaižamā persona vēl joprojām dzīvo lpsrs republikā un strikti aizstāv okupantu tiesības,BET KUR IR CITI “MŪSU” varneši?!!

Draugiem Facebook Twitter Google+