×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
4. marts, 2015
Drukāt

Par pedofiliju notiesātajam Rolfam Herisam atņem Britu impērijas ordeni

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Par pedofiliju notiesātajam austrāliešu mūziķim un televīzijas personībai Rolfam Herisam atņemts Britu impērijas ordeņa komandiera (CBE) tituls, liecina oficiāls paziņojums laikrakstā “London Gazette”.

“Karaliene likusi anulēt Rolfa Herisa Britu impērijas ordeņa komandiera titulu, kas datēts ar 2006. gada 17. jūniju. Viņa vārds jādzēš no ordeņa reģistra,” teikts paziņojumā.

Apbalvojums tika piešķirts gadu pēc tam, kad Heriss uzgleznoja Lielbritānijas karalienes Elizabetes II portretu par godu viņas 80. dzimšanas dienai. Pirms tam viņam tika pasniegti divi zemāka ranga Britu impērijas ordeņa tituli, kas tika atņemti februārī.

Britu karaliskie ordeņi parasti tiek atņemti gadījumos, kad to saņēmēji tikuši notiesāti un ieslodzīti par noziegumu izdarīšanu.

Pagājušajā mēnesī viņam tika atņemti visi Austrālijas valsts pasniegtie apbalvojumi.

84 gadus vecais Heriss vairāk nekā 60 gadus dzīvojis Londonā.

Heriss pagājušogad tika atzīts par vainīgu 12 apsūdzības punktos par seksuālu vardarbību. Laikā no 1968. līdz 1986.gadam viņš uzbruka četrām meitenēm vecumā no septiņiem līdz 19 gadiem.

Herisam tika piemērots piecu gadu un deviņu mēnešu cietumsods. “Nav izrādīta nekāda nožēla par pastrādātajiem noziegumiem,” norādīja tiesnesis Naidžels Svīnijs.

Herisa upuru vidū bija astoņgadīga meitene, kas lūdza viņa autogrāfu, kā arī viņa meitas Bindi bērnības labākā draudzene.

Kā jau ziņots, 2012. gada oktobrī sākās raidorganizācijas BBC bijušās šovu zvaigznes Džimija Sevila tiesāšana par dzimumnoziegumiem pret bērniem. Liecībās izskanēja informācija par vairākiem citiem britu izklaides industrijas darboņiem, kam piedēvēti līdzīgi noziegumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+