×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. jūlijs, 2015
Drukāt

Par pensijām un bēgļiem (16)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pedagoģijas doktoru liepājnieku Jāni Imantu Birzkopu nokaitinājis viens no politiķu priekšlikumiem – palielināt pensijas vispirms tikai tiem, kuriem tās ir vismazākās, proti, līdz 200 eiro: “Elpa aizraujas par šādu “taisnīgu” domāšanu. Vai tad grūti iedomāties, cik ārkārtīgi neapmierināti būs visi tie, kuriem pensijas ir, piemēram, 201 eiro vai kādu grasi vairāk? Tiks izjaukta pensiju lielumu, ja tā var teikt, hierarhija. Bijušais trūcīgākais aizies daudziem garām, saņems vairāk! Un tas nu būs taisnīgi? Tas, kurš mazāk strādājis, saņems vairāk? Vairs nekādas korelācijas starp ieguldījumu un pensijām?”

Birzkopa kungs uzsver, ka noteikti vajag pielikt arī tiem, kuriem pensijas ir pāri 200 eiro: “Kaut arī mazāk nekā vistrūcīgākajiem, bet tomēr tā, lai bijušo vistrūcīgāko pensijas nepārsniegtu to pensijas, kuriem līdz šim tās bija maķenīt lielākas.

Tas pats jāturpina arī tālāk, attiecībā uz 300 un 400 eiro pensijām. Arī tās patiesībā ir niecīgas. Arī šajos gadījumos pensiju pielikums varētu būt dil­stošs, kur pamatnoteikums ir tas pats: jo lielāka pensija, jo mazāks pielikums, bet tomēr – tam jābūt tādam, lai savu vietu pensiju hierarhijā neviens nezaudētu! Tikai tā varam izvairīties no lielas neapmierinātības. Vienīgi tie, kuriem 500 un vairāk eiro mēnesī, šoreiz solidaritātes vārdā paciešas. Kā noskaidrojuši speciālisti, ar tādu pensiju, ja cilvēks nav slims vai ar īpašām vajadzībām, var izdzīvot.”

Lasītājs iesaka padomāt Ministru prezidentei un arī pārējiem politiķiem par to, kādiem vārdiem un argumentiem viņi uzrunā pensionārus: “Paustais, ka tas ir viss, ko valdība var atļauties” attiecībā uz pensionāriem, ir vienkārši briesmīgs, nepārdomāts sakāmais. Augstākā mērā cinisks. Ja tā runāsim, sagaidīsim, ka daudzi nodokļu maksātāji arī teiksies nodokļus nemaksāt. Nevarēs, redziet, “atļauties”.”

Savukārt rīdzinieci Ināru Grasmani satrauc Āfrikas bēgļu jautājums: “Uz Eiropu nevar pārcelt visu Āfriku. Eiropas ziemeļvalstu klimats viņiem nav piemērots.” Lasītāja salīdzina, ka mūsu klimats nebija piemērots vjetnamiešiem, kuri padomju laikos ieradās Latvijā, un toreiz daudzi slimoja.

Uldis Priede piekrīt Aleksandra Caunes rakstītajam “Bēgļu problēmas jārisina citādi” (“LA” 9. jūnijā) un spriež: “Par bēgļiem atbildīgas tās valstis, no kurām viņi mūk. Grūti iedomāties, kā uzvedīsies mums ES nosūtītās personas no cita kontinenta ar citiem klimatiskajiem apstākļiem un citu reliģiju.”

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. pensijas pēc darba stāža nevis ar mazākām to jau arī redz tagad ko dara jauni cilvēki dzer katru dienu un viņam maza pensija tas nav godīgi

 2. Problēma ir tajā,ka pašu tautieši nostādīta bēgļu statusā un neziņa par rītdienu un pensijas gadiem…un tas viss sasummējas rodas nepatika pret tiem,kuri ieradīsies un baudīs kādas privilēģijas,kuras pašu tautai nekad nav bijis.

 3. vini naak tikai taapeec,ka viniem te nauda burtiski “birst” uz galvas . Jaasaak to lietu apdomaat un vairaak nenaaks neviens.

 4. Visus bēgļus,kuri ieradušies Latvijā vajadzētu nodarbināt!Par velti uzturam jau cietumniekus!Vispirms atdot vajadzētu savas valsts iedzīvotājiem par ieturētām pensijām!

 5. es neprasu lai man pieliek,bet atdod to ,ko esmu nopelnījusi,aizgāju pensijā 2010 g.kad samazināja,strādāju 2darbos lai pensija būtu lielāka,bet saņemu mazāk par tiem kas strādāja 1darbā,vai tas ir godīgi? es gribu savu nopelnīto pensiju tagat nevis kautkad,cik palicis dzīvot…………..

 6. Pensiju pārrēķini jāsaista ar darba stāžu un pensijas lielumu par vienu stāža gadu.Nelielās pensijas stāža nepietiekamības dēļ jāatbalsta no citiem finansu avotiem.Arī darba grāmatiņā fiksētais darbs 14gadu vecumā jāiekļauj pensiju aprēķinos vēlams ar koeficientu 5 kā piespiedu bērnu darba izmantošanu okupācijas periodā.Līdz šim tas nav darīts bijušo okupantu līdzskrējēju demagoģiskās darbības dēļ.

 7. Tās pensijas, kas pārsniedz 700 eiro mēnesī ir jāapliek ar papildu nodokli solidaritātes vārdā. Un ir jāpārskata tās pensijas, kuras aprēķināja uz vienreizējo lielo iemaksu pamata. Un valstij savas pieļautās kļūdas ir jālabo. Un ja cilvēkam, kura darba stāžs ir 30 un vairāk gadi un ir strādājis Padomju laikos pensija nedrīkst būt mazāka cilvēka iztikas minimumu tas ir apmēram 450 eiro mēnesī. No padomju laikiem saglabāti meži, HES, dzelzceļs un citas valsts vērtības, tad peļnās procenti ir jāatskaita to pensionāru pensijām, kas dzīvoja Padomju laikos un Vinķeliene tur savas rokas nedrīkst likt klāt.

 8. pensionāriem jāatdod viss, ko no viņiem nozaga krīzes gadu rēķinos,tāpat jāaizliedz izmntot sociālo budžetu jebkādu citu nozaru rēķinu konsolidācijai,jāsauc pie atbildes godmans ar visa veida manšeftēm un gelšeftēm un ierēdņus,kuri ļāva glābt bankas/zem jebkuriem pamatojumiem/no sociālā budžeta līdzekļiem-atņemot Cilvēkiem viņu mūža darbu…Aiz šiem ” darbiem” vaid zeme zem vainīgajiem-ņemiet piemēru no Grieķijas kā kopā ar tautut jācīnas pret uzspiestiem ierobežojumiem.Demokrātija ir dzimusi Grieķijā-mums no Tautvaldības nav ne ožas…Pretīgas valdības-pretīgas darbības-dodiet šurp bēdzējnēģerus- un viss būs kārtībā,,…nebūs Tautas/latviešu/-nebūs problēmas…

 9. pensionāriem jāatdod viss, ko no viņiem nozaga krīzes gadu rēķinos,tāpat jāaizliedz izmntot sociālo budžetu jebkādu citu nozaru rēķinu konsolidācijai,jāsauc pie atbildes godmans ar visa veida manšeftēm un gelšeftēm un ierēdņus,kuri ļāva glābt bankas/zem jebkuriem pamatojumiem/no sociālā budžeta līdzekļiem-atņemot Cilvēkiem viņu mūža darbu…Aiz šiem ” darbiem” vaid zeme zem vainīgajiem-ņemiet piemēru no Grieķijas kā kopā ar tautut jācīnas pret uzspiestiem ierobežojumiem.Demokrātija ir dzimusi Grieķijā-mums no Tautvaldības nav ne ožas…Pretīgas valdības-pretīgas darbības-dodiet šurp nēģerus- un viss būs kārtībā,,…

 10. Latvija, bija to valstu vidu kura at iedvesmu atbalstija Sadama Huseina gasanu Iraka, neveiksmigo demokratijas eksperimentu ar galvas cirsanam, spidzinasanam… Libija, Tunisa, Somalija… lidzigu avanturu Afganistana, Saudu Barbarijas un rietumvalstu uzrikoto (ceru ka mulkibas del) wahabitdemokratijas neapturamo asinspirti Sirija … virums begli izmisigi lauzas uz Eiropu tiesi no ieprieksminetajam demokratiskajam, brivas sirijas, libijas utt. atbrivotajam :):):) teritorijam. Ko sesi to plausi ! Japlauj bus ilgi, 250 begli Latvijai tas ir tikai pats, pats, pats sakums. Have a nice day !

  • Bumerangs nāk atpakaļ Atbildēt

   Var piekrist šim viedoklim . Ja ne visās , tad daļā nosaukto valstu arī latviešu strēlnieku mantinieki aktīvi rosījās. Un islama valstu fanātiķi nerēķinās , cik % no katras Rietumu alianses valsts bruņotiem spēkiem pie viņiem demokrātiju dibināja. Paņems spridzekļus zem parandžām un dosies ceļā.

 11. Piekrītu Birzkopam Atbildēt

  Mūsu valdībai ir raksturīga tāda viendienīšu domāšana! Pēc iespējas ilgāk turpināt tikai IIN samazināšanu savējiem (turpmāk kaut vai par pusprocentu) uz sociālā budžeta un PVN rēķina pārtikai. Iespējami ilgāk novilcinot progresīvā ienākuma nodokļa un pat obligātās veselības apdrošināšanas ieviešanu.

 12. Ja runājam par Āfrikas bēgļiem Atbildēt

  Jājautā,ar ko īsti nodarbojas Āfrikas Savienība,kurā pārstāvētas 53 kontinenta valstis?

 13. Ir dzirdēts ja visu pārņem “astoņkājis “tad visi ir spiesti kalpot mafijai un tās ielikteņiem!
  Mafija neuzklausa bet liek izpildīt!
  Raksta autoram vajadzētu padomāt par domām,kuras viņš izsaka jo neviens tās neuzklausīs!
  Ir jāpasaka liels paldies visiem vēlētājiem kuri ir ievēlējuši saeimu un nav domājuši vai ievēlētie deputāti strādās tautas labā jebšu kalpos savu “maizes tēvu” rīkojumiem!
  Tad kad sabiedrība spēs reāli padomāt ,pirms atbalsta vai neatbalsta ķīseļa upju debesmannas krastos solītājus,un atbilstoši vēlēt savus priekšstāvjus…tikai tad būs iespējamas pārmaiņas.Patreiz rādās ka sabiedrības intereses nevienu nesatrauc un visi liekas ka darbojas pēc principa ko alegoriski pateica varas vīrs……baktērijas pēc Jāņu svinībām nestrādā jo uzņem spēkus!

  • Par ko sašutums ? Atbildēt

   Kura tad no vēlēšanām pieteiktajām partijām būtu tā , kas savā politikā aizstāvētu Latvijas iedzīvotāju lielāko daļu , kas ir maznodrošinātie ? Neviena , jo visas ir labēji orientētas. Tad ko brīnīties – politika labējām partijam irglobāli labēja.

 14. Pensijas ir jāindeksē visiem!!! Citi NAV VAINĪGI, ja kādam ir 4000 vai kādam nav 200 eiro. Par to atbild pensiju piešķīrēji un NEMITĪGIE PENSIJU LIKUMA GROZĪTĀJI – VALDĪBAS UN SAEIMAS !!!!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+