×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
20. janvāris, 2016
Drukāt

Par pērn izdarītu slepkavību aizturēts pēdējais no pieciem aizdomās turamajiem

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto

Likumsargi aizturējuši piecu personu grupu par vīrieša slepkavību, kas tika pastrādāta pagājušā gada maijā, aģentūra BNS uzzināja Valsts policijā.

Policija informē, ka Rīgas Baložu iecirkņa policisti pirmdien, 18.janvārī, Daugmales pagastā aizturēja 1973.gadā dzimušu vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās par kāda vīrieša noslepkavošanu personu grupā un ilgstoši bēguļojis. Pārējie četri iespējamie līdzdalībnieki, kuri dzimuši 1966., 1968., 1983.un 1990.gadā, aizturēti jau agrāk. Ierosināts kriminālprocess par slepkavību pastiprinošos apstākļos. Izmeklēšana lietā turpinās.

Pagājušā gada 10.jūlijā kāds sēņotājs mežā pamanīja zaru kaudzē paslēptas cilvēka mirstīgās atliekas un par to paziņoja policijai. Tika uzsākta izmeklēšana, kā rezultātā aizdomās par slepkavību Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicija noskaidroja un kopā ar Speciālo uzdevumu bataljonu aizturēja četrus vīriešus. Piektais iespējamais līdzdalībnieks, kurš dzimis 1973.gadā, līdz šim bija meklēšanā.

Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, noziegums pastrādāts pagājušā gada 23.maijā Baldones novadā, kāda aizdomās turamā vīrieša dzīvesvietā. Seši vīrieši lietojuši alkoholu. Starp viņiem izcēlies konflikts, kura laikā viens no vīriešiem nogalināts. Pēc slepkavības pastrādāšanas līdzdalībnieki mirstīgās atliekas nogādājuši mežā, kur tās atradušās līdz pat jūlijam.
Slepkavības motīvs un visu piecu personu loma notikušajā tiek skaidrota izmeklēšanā.

Upurim noteikta dzīvesvieta nav bijusi. Savukārt visiem noziegumā iesaistītajiem vīriešiem, izņemot 1973.gadā dzimušo, ir pastāvīga dzīvesvieta un dzīvošanai piemēroti apstākļi. Visi aizdomās turamie jau iepriekš sodīti par smagu miesas bojājumu nodarīšanu un zādzībām.

Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 117.panta par slepkavību pastiprinošos apstākļos, ja tā izdarīta ar sevišķu cietsirdību un, ja to pastrādājusi personu grupa. Par šādu noziegumu soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Trīs no aizturētajiem vīriešiem šobrīd atrodas apcietinājumā, savukārt diviem no viņiem piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+