×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
18. jūnijs, 2018
Drukāt

Par piecus gadus vecas meitenītes seksuālu izmantošanu aiztur viņas tēvu (2)

Foto: PixabayFoto: Pixabay

Pagājušonedēļ likumsargi aizdomās par seksuāla rakstura darbībām ar savu mazgadīgo meitu aizturēja vīrieti. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka vīrietis šīs darbības izdarījis vairākas reizes. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess un tiesa aizdomās turētajam ir piemērojusi drošības līdzekli apcietinājumu, portāls LA.lv uzzināja Valsts policijā (VP).

Šā gada aprīļa beigās VP saņēma informāciju par to, ka 2016. gada nogalē kāds vīrietis ir veicis seksuāla rakstura darbības ar savu mazgadīgo meitu, kurai tobrīd bija vien pieci ar pus gadi.

Izmeklēšanas laikā policisti noskaidroja, ka vīrietis šīs darbības veicis atkārtoti vairāku mēnešu ilgā laika posmā. Tas izdarīts ģimenes dzīvoklī Rīgā, kamēr meitenes māte un citi tuvinieki neatradās mājās.

Iegūstot pietiekamu pierādījumu kopumu, VP Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonas, kas specializējas pret nepilngadīgo tikumību un dzimumneaizskaramību vērsto noziedzīgo noziegumu novēršanā un apkarošanā, pagājušonedēļ aizdomās turēto vīrieti aizturēja. Aizturētais ir dzimis 1964. gadā un iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 160. panta sestās daļas – par seksuāla rakstura darbību nolūkā apmierināt dzimumtieksmi fiziskā saskarē ar cietušā ķermeni, ja tā izdarīta, izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli vai pret cietušā gribu, lietojot vardarbību, draudus vai izmantojot uzticību, autoritāti vai citādu ietekmi uz cietušo un, ja tas izdarīts ar personu, kura nav sasniegusi sešpadsmit gadu vecumu. Par šādu noziegumu soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz 20 gadiem.

Tiesa aizdomās turētajam vīrietim ir piemērojusi drošības līdzekli apcietinājumu.

Cietusī meitene pēc notikušā saņem psiholoģisko palīdzību.

VP aicina pieaugušos būt vērīgiem un nebūt vienaldzīgiem nojaušot, ka bērnam, iespējams, kāds dara pāri. Ja ir pat vismazākās aizdomas, ka bērns cieš no jebkāda veida vardarbības, tostarp seksuālas, nekavējoties jāzvana pa tālruņa numuru 110 vai jāvēršas tuvākajā Valsts policijas iecirknī.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Gluži kā Voldemārs, kurš no Rīgas aizmucis uz Kroti, šis jau arī pirms 46 gadiem izmantoja savu 5 gadus veco meitu
    Un sieva to zināja!!!!
    Nelietis

Draugiem Facebook Twitter Google+