×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
20. maijs, 2013
Drukāt

Par piegrieztnēm

voguevaaks2

Domāju iegādāties oriģinālas retro piegrieztnes, šūt kleitas un pārdot internetā. Vēlos noskaidrot, vai gatavās piegrieztnes un vecie “Vogue” žurnāli ir kaut kā aizsargāti (autortiesības vai kas līdzīgs, kas traucētu pārdot gatavās kleitas)? 
Santa

 

Biedrības “Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra/Latvijas autoru apvienība” (AKKA-LAA) vizuālo darbu nodaļas vadītāja Inga Mūrniece skaidro:

– Tā kā žurnāls “Vogue” jo­projām iznāk, uz tajā ievietotajiem materiāliem attiecas autortiesību aizsardzība. Par konkrēto gadu izdevumiem un apģērbu piegrieztņu izmantošanu visdrošāk ir painteresēties žurnāla redakcijā www.vogue.com.

Turpinot AKKA-LAA pārstāve norāda, ka visdrīzāk esot tā – piegrieztnes bez kādām saistībām var izmantot personiskajām vajadzībām, tas ir, ja šuj kleitu sev. Bet, ja šuj pārdošanai, tātad nodarbojas ar komerciju, ir nepieciešama speciāla atļauja, kuru var izsniegt tikai šis žurnāls.

– Vēl uz piegrieztnēm, ja tās ir reģistrētas kā dizainparaugi, var attiekties dizainparaugu likums. Ar to var iepazīties “Latvijas Vēstneša” tiesību aktu vortāla vietnē – www.likumi.lv/doc.php?id=96620.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+