×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
6. februāris, 2013
Drukāt

Par pieslēgumu elektrotīklam varētu noteikt abonentmaksu

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto

Lai segtu elektrības piegādātāja “Sadales tīkla” reālās izmaksas, nākotnē par pieslēgumu elektrotīklam varētu tikt noteikta abonentmaksa, intervijā laikrakstam “Telegraf” teicis ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts (RP).

Abonentmaksas ieviešana ir viens no trim ministra minētajiem problēmas risinājumiem. Divi pārējie ir turpmāka nerentablo pieslēgumu subsidēšana, kā tas notiek patlaban, vai arī šādu pieslēgumu slēgšana.

Pavļuts skaidro, ka elektrības piegādi Latvijā sadārdzina retā teritorijas apdzīvotība. Daudzi pieslēgumi elektrotīklam ir ar ļoti mazu elektrības patēriņu vai vispār bez tā. No aptuveni 1,2 miljoniem pieslēgumu 83 000 elektrību neizmanto vispār, bet 57 000 izmanto mazāk par 100 kilovatstundām gadā.

“Tas nesedz nekādas piegādes izmaksas un agri vai vēlu nāksies problēmu risināt,” laikrakstam teicis ministrs.

Abonentmaksu par pieslēgumu elektrotīklam, pēc Pavļuta teiktā, varētu noteikti līdzīgi kā mobilajos sakaros – “varat nerunāt pa telefonu nemaz, bet latu vai divus no jums ņem”.

Viņš norāda, ka elektrības cena Latvijā nepieaug, taču vairāk nākas maksāt par citām tarifa sastāvdaļām, piemēram, arī obligātā iepirkuma komponenti (OIK). Dārga esot arī elektrības piegāde.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+