×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
17. aprīlis, 2012
Drukāt

Par pievilcīgākajiem darba devējiem uzskata LVM un lidostu “Rīga”

lvm_logo1

Latvijā strādājošie iedzīvotāji par pievilcīgāko darba devēju uzskata Latvijas valsts mežu apsaimniekotāju “Latvijas Valsts meži” (LVM), bet studenti – starptautisko lidostu “Rīga”, secināts tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras “TNS Latvia” veiktajā aptaujā.

Aptauja liecina, ka pievilcīgākie darba devēji strādājošo uztverē ir valsts sektora uzņēmumi –  LVM, Latvijas energoapgādes kompānija “Latvenergo”, Latvijas dzelzceļa kompānija “Latvijas dzelzceļš” un starptautiskā lidosta “Rīga”.

Strādājošie starp pievilcīgākajiem darba devējiem ierindojuši arī farmācijas kompāniju “Grindeks”, mobilo sakaru operatoru “Latvijas Mobilais telefons” ( LMT), Latvijas nacionālo aviokompāniju “airBaltic”, telekomunikāciju uzņēmumu “Lattelecom”, būvfirmu “Skonto būve”, holdingkompāniju “Ventspils nafta”, maizes un maizes izstrādājumu ražotāju un tirgotāju “Hanzas maiznīcas” un kokapstrādes kompāniju “Latvijas finieris”.

Savukārt studenti par pievilcīgākajiem darba devējiem uzskata starptautisko lidostu “Rīga”, “Swedbank”, “airBaltic”, “Latvenergo”, LVM, “Lattelecom”, “SEB banku”, LMT, “Grindeks”, “Siemens”, “Nordea banku” un “Coca-Cola HBC Latvia”.

TNS pārstāvji uzsvēra, ka aptaujas ietvaros tika noskaidrotas, kādas ir strādājošo un topošo speciālistu gaidas attiecībā uz darba devējiem un kādi ir darba devēju izvēles kritēriji. Aptaujā iekļauti 50 lielākie uzņēmumi pēc darbinieku skaita un apgrozījuma no dažādām nozarēm, kā arī tie uzņēmumi, kurus spontāni nosauca pētījuma dalībnieki kā pievilcīgākos darba devējus.

TNS aptauju veica 2011.gada septembrī un oktobrī, kopumā aptaujājot 410 strādājošo un 500 lielāko Latvijas augstskolu tiesību, ekonomikas un vadības, informācijas tehnoloģiju, dabas un tehnisko zinātņu pēdējo kursu studentus. Strādājošo vidū pētījums veikts telefonintervijās, bet studentu vidū – tiešsaistes režīmā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+