Latvijā
Kriminālziņas

Par pretlikumīgām darbībām robežsardzes iepirkumos aizturētas piecas personas1


Demenes pagastā netālu no Latvijas robežas ar Baltkrieviju jau šobrīd redzams apmēram kilometru garš stiepļu žogs. To gan nav cēlusi Valsts robežsardze, bet vietējās mednieku saimniecības pārstāvji.
Demenes pagastā netālu no Latvijas robežas ar Baltkrieviju jau šobrīd redzams apmēram kilometru garš stiepļu žogs. To gan nav cēlusi Valsts robežsardze, bet vietējās mednieku saimniecības pārstāvji.
Foto – Māris Antonevičs

Iekšlietu ministra pārraudzībā esošais Iekšējās drošības birojs par iespējamām pretlikumīgām darbībām publiskajos iepirkumos aizturējis piecas personas – divas Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes amatpersonas un trīs civilpersonas, uzņēmumu pārstāvjus, portālu LA.lv informēja Iekšējās drošības biroja priekšnieka palīdze Diāna Petersa.

Ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, amatpersonas radīja nepieciešamos priekšnosacījumus, lai vairākos publiskajos iepirkumos uzvarētu konkrēti uzņēmumi, tādējādi atbalstot negodīgu konkurenci un radot būtisku kaitējumu valstij. Iepirkumi veikti saistībā ar inženiertehnisko nodrošinājumu valsts Austrumu robežas vajadzībām, iepirkumu summas ir vairāku miljonu eiro vērtībā.

Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros Iekšējās drošības birojs veicis vairāk kā desmit kratīšanas, kuru laikā izņemti noziedzīgo nodarījumu lietiskie pierādījumi.

Aizturētajām Valsts robežsardzes amatpersonām piemērots apcietinājums, pārējām nozieguma izdarīšanā iesaistītajām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Kriminālprocess ierosināts pēc Krimināllikuma 318. panta trešās daļas par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, ja šīs darbības izraisījušas smagas sekas, un pēc 211. panta – par negodīgu konkurenci, ja ar to radīts būtisks kaitējums valstij.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

LA.lv