×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
24. februāris, 2015
Drukāt

Par prezidentūras naudu plāno sarīkot “kārtīgus Jāņus” Maskavā (15)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs vakar LTV atklājis, ka Rīgas dome jūnijā plāno sarīkot “kārtīgus Jāņus” Krievijas galvaspilsētā Maskavā.

Pēc Rīgas mēra teiktā, šo Jāņu pasākumu Krievijas galvaspilsētā prezidentūras ietvaros finansēšot arī Latvijas Ārlietu ministrija. “Pie tā mēs tagad strādājam, tur piedalīsies finansiāli gan Maskava, gan mūsu Ārlietu ministrija (ĀM), gan Rīgas pašvaldība,” intervijā klāstīja Ušakovs.

Līgo svētku svinības Maskavā ar mūsu mākslinieku un uzņēmēju piedalīšanos esot plānotas kā daļa no Latvijas prezidentūras ES Padomē noslēguma pasākumiem. Tās notikšot kādā no centrālajiem Krievijas galvaspilsētas parkiem, bet ne konkrēta vieta, ne laiks pagaidām neesot noteikti. Arī svinību programma vēl esot izstrādes stadijā.

Ārlietu ministra preses sekretārs Ivars Lasis apstiprināja, ka Latvijas vēstniecība Krievijā 27. un 28. jūnijā plāno rīkot Līgo svētku svinības Maskavā Latvijas prezidentūras noslēguma ietvaros.

“Runājot par šā pasākuma rīkošanas laiku, vēlamies norādīt, ka, neskatoties uz saspīlējumu, ir jāturpina īstenot publiskās diplomātijas projekti. Tas nav pretrunā ar Latvijas nostāju jautājumā par Krievijas agresiju Ukrainā un iespējamiem tālākiem Eiropas Savienības soļiem,” skaidroja ministrijas pārstāvis.

Latvijas pārstāvniecības ārvalstīs Līgo svētku svinības rīkojot katru gadu. Šādi pasākumi jau iepriekš notikuši arī Krievijā. Tādējādi tiekot popularizēts Latvijas tēls ārvalstīs un veicināta saiknes uzturēšana ar tautiešiem ārzemēs, tāpat tā esot laba iespēja iepazīstināt konkrētās valsts iedzīvotājus ar latviešu tautas tradīcijām.

Tomēr ĀM neatklāja, cik lielus līdzekļus un no kādiem avotiem tā atvēlēs Līgo svētkiem Maskavā, jo pasākuma finansējums vēl tiekot precizēts.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Modris Klingenbergs Atbildēt

  Nē!!! Nē! Nekādā gadījumā!!!
  Tautieši maskavā??? Kurš stulbenis šito debīlismu izdzemdējis???
  Ja nu vienīgi tiks celta galdā performance par krievijas agresijas Ukrainā PATIESU nosodošu atmaskošanu. Bet uz to jau nav ko cerēt…
  Tā ka NĒ!!!
  Un ja kaut cents turp aizripos, tad valsts kontrolei, tiesībsargam un prokuratūrai vajadzētu pastrādāt.
  Nezinu kā savādāk…

 2. Jāni, kauns, ka tik pastulbs tēviņš kā tu,esi latvietis!
  Nils Ušakovs, tāpat kā tu, ir dzimis Latvijā!
  Un , spriežot pēc tava pastulbākā komenta, var droši teikt, ka viņš 100 x vairāk ir devis kādu labumu Latvijai nekā tu!
  Vai pastulbāks tūdaliņš, kas ir tikai varonis i-netā, ir jau kļuvis par diagnozi?

 3. UŠAKS LATVIEŠUS UN LATVIJAS VALSTI IENĪST LĪDZ BEIDZAMAM MATU GALIŅAM ! ATRADIES LATVIEŠU TRADĪCIJU KOPĒJS ! ĀZIS KĀPOSTU DĀRZĀ !

 4. Atbalstu Nilu Ušakovu! Atbildēt

  Kurš tūdaliņš LV miskastē vēl nezina, ka Maskavā arī dzīvo latvieši, a???
  Ļoti labi, ka viņš ne tikai Rīgā ieviesa šo tradīciju svinēt Jāņus Rīgā, bet nu arī būs Maskavā!
  Tūdaliņš bija par trulu(!!!), lai Rīgā veidotu šo tradīciju, tāpēc nācās cittautietim to darīt! Tā rīdziniekiem un tūristiem ir iespējams svinēt Jāņus Rīgā!

 5. Kam ir spicā mājas.?. Es to ušaku novākšu

 6. Vai tiešām to vajag?!Izlasīju un palika smagi.Putins lielās. ka Latviju var ieņemt 2 stundās, bet mēs kā tādi antiņi braucam ciemos ar dāvanām.

 7. interesanti kādā sakarā, sakarā ar ES prezidentūras noslēgumu būtu jārīko Līgo svinēšana Maskavā, ne Briselē vai Berlīnē! Paraša NAV ES valsts un, ņempt vērā tās politiku, noteikti arī tuvākajā laikā nebūs!

 8. Ko jūs te atkal burkšķat,mūžam neapmierinātie!!Interesanti,kapēc krievi drīkst Latvija rīkot 9.maija svinības,Masļeņicu utt,bet Maskavā nedrīkst svinēt Līgo?

 9. vai tad moskovija atrodas Eiropā?

 10. Pareizais līgotājs!

 11. Vienkārši murgs! Kaut kas tik stulbs,ka nevaru pat izteikties.

  • Personīgais trulums traucē izteikties par tik…nopietnu tēmu, vai kā? Kuram tavam caurumam traucēs Jāņu svinēšana latviešiem Maskavā?

 12. Pamatot jau var visu ko, pat fīzikā, kur par šo tēmu ir izveidojies savs folklors. Ko nu vel par politiku! Nu gribās lieku reizi pielīst lielajam kaimiņam, nu ko lai dara?! Pamatosim tā, lai katram zemniekam ir skaidrs – vajag!

Draugiem Facebook Twitter Google+