×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
8. janvāris, 2016
Drukāt

Par profesionālās ētikas pārkāpšanu ierosina disciplinārlietu pret tiesu izpildītāju Sladzu

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome (LZTP) šī gada 8.janvāra sēdē ir izvērtējusi zvērināta tiesu izpildītāja Andra Sladza sniegtos paskaidrojumus par viņa rīcību saistībā ar nekustamā īpašuma Uzvaras bulvārī 3a, Rīgā pārņemšanu jaunā īpašnieka valdījumā un pieņēmusi lēmumu par disciplinārlietas ierosināšanu pret zvērinātu tiesu izpildītāju par zvērinātu tiesu izpildītāju profesionālās ētikas normu pārkāpumiem, LA.lv uzzināja LZTP.

Kā informēja LZTP priekšsēdētājs Andris Spore, zvērināts tiesu izpildītājs Sladzs tika uzaicināts uz LZTP šī gada 8. janvāra sēdi mutvārdu paskaidrojumu sniegšanai. Izvērtējot šos zvērināta tiesu izpildītāja sniegtos mutvārdu paskaidrojumus sēdes laikā, kā arī LZTP iesniegtos rakstveida paskaidrojumus un lietas materiālu kopijas, LZTP konstatēja Sladza rīcībā vairākus profesionālās ētikas normu pārkāpumus un vienbalsīgi pieņēma lēmumu ierosināt disciplinārlietu pret zvērinātu tiesu izpildītāju A.Sladzu par profesionālās ētikas normu pārkāpšanu.

Atbildot uz jautājumu, kāds ir iespējamais sods, ko disciplinārlietu komisija konkrētajā gadījumā var piemērot Sladzam, Spore paskaidroja, ka likumdevējs disciplinārlietu komisijai ir piešķīris gana plašas pilnvaras. Sladzam var tikt izteikta piezīme, rājiens, uzlikts naudas sods no 150 līdz 1430 euro apmērā, sliktākajā gadījumā – arī atcelšana no amata.

Vienlaikus Spore piebilda: “Tā kā izvērtējot lietas materiālus, LZTP konstatēja Sladza rīcībā arī iespējamus normatīvo aktu pārkāpumus, kurus LZTP nav tiesīga izvērtēt, visi lietas materiāli tuvāko dienu laikā papildus tiks nosūtīti arī tieslietu ministram, lai tas atbilstoši savai kompetencei izvērtē nepieciešamību ierosināt disciplinārlietu pret zvērinātu tiesu izpildītāju par zvērinātu tiesu izpildītāju darbību regulējošu normatīvo aktu pārkāpumiem. Papildus LZTP lūgs tieslietu ministru izvērtēt nepieciešamību atstādināt zvērinātu tiesu izpildītāju A.Sladzu no amata darbību veikšanas līdz disciplinārlietas izlemšanai.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+