×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
8. decembris, 2014
Drukāt

Par “Prozas lasījumu” laureātiem kļūst Bankovskis, Kuzmins un Sakss (+FOTO)

Foto: Didzis GrodzsFoto: Didzis Grodzs

"Prozas lasījumu 2014 "balvu saņem Nils Sakss.

Svētdienas, 7. decembra vakarā teātra studijā “3 MĀSAS” noslēdzās 19. literatūras festivāls “Prozas lasījumi 2014” un tika pasludināti tā laureāti, vēsta rīkotāji.

Profesionālās žūrijas galvenās balvas šogad bija trīs: ceļazīmi un dalību Birmingemas literatūras festivālā Lielbritānijā 2015. gada oktobrī sadarbībā ar Latvijas Republikas vēstniecību Lielbritānijā un “Writing West Midlands” saņēma Pauls Bankovskis par “Prozas brokastīs” nolasīto stāstu “Kur pazuda saimnieks?”, radošo atvaļinājumu Baltijas rakstnieku un tulkotāju centrā, rezidencē Visbijā 2015. gadā saņēma Svens Kuzmins par “Prozas brokastīs” nolasīto stāstu “Zbigņevs un dēli”, bet e-grāmatu lasītāju “Pocketbook 626” un e-grāmatu izlasi sadarbībā ar portālu “Las.am” saņēma Nils Sakss par stāstu vakarā “Nakts autobusā” nolasīto stāstu “Zēns, kuram sāpēja vēders”.

Žurnāls “Latvju Teksti” pasniedza trīs specbalvas – abonementu 2015. gadam un publikāciju žurnālā “Latvju Teksti” saņēma Māra Zālīte par atklāšanas vakarā “Galamērķis – PROZA” nolasīto stāstu “Lieta”, Ineta Meimane par stāstu vakarā “Nakts autobusā” nolasīto stāstu “Salidojums” un Literārās akadēmijas dalībniece Inga Vītola par stāstu “Renda”.

Balvas šogad pasniedza arī alternatīvā žūrija, kas dažādās nominācijās sumināja piecus autorus. Par labāko stāstu bērniem apbalvota Inga Žolude – stāsts “Robainais iemesls”, labākais jaunā autora stāsts – Janas Egles “Lūdzu, lūdzu, lūdzu”, labākais lielāka apjoma darba fragments bija Ingai Gailei – fragments no darba “Stikli”, labākais stāsts – Madaras Rutkēvičas “Uguns”, bet galvenā balva tika piešķirta Mārim Mikulānam par stāstu “Jūklis”.

Festivāls “Prozas lasījumi 2014” risinājās no 2. līdz 7. decembrim, desmit pasākumos pulcējot vairāk nekā 50 Latvijas un ārvalstu rakstniekus un plašu klausītāju loku.

2015. gadā festivāls svinēs 20 gadu jubileju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+