×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
12. jūnijs, 2014
Drukāt

Par pusdienām “dārgā restorānā” (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Šā gada 5. jūnija “Latvijas Avīzes” numurā publicēta intervija ar valsts kontrolieri Elitu Krūmiņu un Valsts kontroles (VK) padomes locekli Maritu Salgrāvi. Vēršam jūsu uzmanību uz šajā intervijā nepatiesi interpretētu informāciju, kas šķietami izriet no VK revīzijas rezultātiem.

Intervijā uz jautājumu “Jūsu pārskatos par revīzijām bijāt izcēluši dažus piemērus. Tie vairāk izskatās pēc sirdsapziņas pārkāpumiem, piemēram, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome bija apspriedusi ikdienas jautājumus dārgā restorānā…” E. Krūmiņa atbild: “No grāmatvedības uzskaites viedokļa konkrētais darījums bija iegrāmatots pareizi. Taču VK vērtē arī izmaksu lietderību un uzdod jautājumu, vai ie­stādēm darba plāni būtu jāapspriež restorānos, ie­stāžu darba sanāksmēs jāuzsauc pusdienas un kolektīvie pasākumi jārīko pilīs un viesnīcās ar SPA pakalpojumiem.”

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nav nelietderīgi tērējusi valsts līdzekļus, nedz arī pārkāpusi labas pārvaldības principus. Konkrētais gadījums (šķietami ikdienas jautājumu apspriešana “dārgā restorānā”) nav traktējams nedz kā “sirdsapziņas pārkāpums”, nedz kā nelietderīgs tēriņš. 2013. gada janvārī uz Latviju bijām aicinājuši Tamperes universitātes (Somija) mediju vadības profesoru, Eiropas Mediju menedžmenta asociācijas prezidentu Gregoriju Lovu, lai apspriestu G. Lova veidoto atzinumu par Latvijas Sabiedriskā medija projektu (atzinums pieejams http://www. neplpadomc.lv/lv/sakums/padome/padomes-sedes/sedes-sadalas/gregorijs-lovs.html).

Bijušais Somijas sabiedriskā medija “YLE” padomnieks stratēģiskajā un korporatīvajā attīstībā un programmu attīstības vadītājs G. Lovs minēto atzinumu bija piekritis sagatavot bez maksas, arī redzējumu par Latvijas Sabiedriskā medija attīstību viņš sniedza bez atlīdzības un to kā ārkārtīgi praktiski orientētu augstu novērtējuši gan Latvijas sabiedrisko mediju vadītāji, gan darbinieki.

Pateicībā par G. Lova ieguldījumu un atsaucību mēs uzskatījām par nepieciešamu vismaz uzaicināt viņu uz vakariņām viesnīcas “Radisson Blu Hotel Latvija” restorānā – viesnīcā, kur viņš bija apmeties. Ņemot vērā Latvijas Sabiedriskā medija nacionālo nozīmi un G. Lova brīvprātīgo ieguldījumu tajā, nedz tolaik, nedz pašlaik šo tēriņu par nelietderīgu NEPLP neuzskata.

NEPLP arī informē, ka padome darba sanāksmes nav rīkojusi pilīs un/vai viesnīcās ar SPA pakalpojumiem, kā varētu domāt, lasot interviju.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. La lasītājs..... Atbildēt

    šī ir viena no retajām reizēm,kad lasāms objektīvs raksts. VK mūsu valstī ir liels?????????????,tik daudz putrojās ,ka reizēm mati ceļas stāvus tos atzinumus lasot !

  2. Randy, BR-Deutschland & Latvia, EU Atbildēt

    Pateicībā par G. Lova ieguldījumu un atsaucību mēs uzskatījām par nepieciešamu vismaz uzaicināt viņu uz vakariņām viesnīcas “Radisson Blu Hotel Latvija” restorānā – viesnīcā, kur viņš bija apmeties. Ņemot vērā Latvijas Sabiedriskā medija nacionālo nozīmi un G. Lova brīvprātīgo ieguldījumu tajā, nedz tolaik, nedz pašlaik šo tēriņu par nelietderīgu NEPLP neuzskata.>>>>>
    Varu tikai piekrist.

Draugiem Facebook Twitter Google+