×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
16. augusts, 2015
Drukāt

Par pusmiljonu pirktās iebraukšanas Vecrīgā kontroles iekārtas izsolīs par 6,4 tūkstošiem

Foto: LETAFoto: LETA

Vāgnera iela, Rīgā

Savulaik par vairāk nekā 500 tūkstošiem eiro iegādātās kontroles iekārtas iebraukšanai Vecrīgā izsolīs par 6,4 tūkstošiem eiro, aģentūra BNS uzzināja Rīgas domes (RD) Satiksmes departamentā.

Kustamās mantas – iebraukšanas un izbraukšanas Vecrīgā sistēmas, kas atrodas Slokas ielā 13a, pārdošana, rakstiskā atklātā izsolē notiks šogad 1.septembrī.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka konkurss par jaunas transportlīdzekļu iebraukšanas un izbraukšanas elektroniskās kontroles sistēmas Vecrīgas īpaša režīma zonā ieviešanu un uzturēšanu tika sludināts 2007.gadā, jo vecās kontroles sistēmas iebraukšanai Vecrīgā bija novecojušas.

Jaunas iekārtas bija nepieciešamas, lai kontrolētu un ierobežotu autotransporta plūsmu Vecrīgas teritorijā. Toreiz konkursa uzvarētājs Satiksmes departamentam piegādāja sistēmas iekārtas 379,4 tūkstošu latu (539,8 tūkstošu eiro) vērtībā, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli 18%. Tomēr pēc Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas iniciatīvas Vecrīgai īpaša režīma zonas statuss netika pagarināts, departamentam piegādātā sistēma netika uzstādīta un lietota.

Departaments meklēja risinājumus, lai atsevišķus sistēmas komponentus pielietotu savu funkciju nodrošināšanai, bet tika konstatēts, ka sistēma kopumā un atsevišķi tās komponenti ir specifiski pielietojami un to izmantošana citām funkcijām vai nu nav iespējama vai nepieciešams ieguldīt ievērojamus papildu līdzekļus, kas nav lietderīgi.

Tā kā departamenta funkciju nodrošināšanai iegādātā sistēma nebija nepieciešama, departaments lūdza RD Satiksmes un transporta lietu komiteju atļaut sistēmas atsavināšanu.

Sistēmas aktuālo iespējamo tirgus pārdošanas vērtību noteica sertificēts vērtētājs, kas atzina, ka atsevišķu sistēmas komponentu tālāka realizācija nav iespējama, jo tie ir tehniski novecojuši un vairs netiek izmantoti, pašreiz šādu darbu veikšanai tiek pielietotas citas konstrukcijas iekārtas, izgatavotas pēc citām tehnoloģijām un darbojas ar jaunāku programmatūru – tādējādi sistēmas realizējamo komponentu iespējamā pārdošanas tirgus vērtība tika noteikta 6394 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+