×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
29. jūlijs, 2015
Drukāt

Par “Rail Baltica” projekta kopuzņēmuma valdes priekšsēdētāju kļūs Baiba Rubesa (9)

SIA "Latvija Statoil" izpilddirektore

Baiba Rubesa.

Par Eiropas platuma sliežu “Rail Baltica” projekta kopuzņēmuma AS “RB Rail” valdes priekšsēdētāju kļūs Baiba Rubesa, aģentūru LETA informēja satiksmes ministrs Anrijs Matīss (V).

Kopuzņēmuma padome no vairāk nekā desmit kandidātiem amatam izvēlējusies Rubesu. Viņu gan padomei vēl būs oficiāli jāapstiprina.

Patlaban ar Rubesu notiek pārrunas par darba nosacījumiem.

Kā ziņots, triju Baltijas valstu kopuzņēmums “RB Rail” dibināts 2014. gada novembrī, tā pamatkapitāls ir 1,95 miljoni eiro. Šim uzņēmumam uzticēta “Rail Baltica” dzelceļa projektēšana, būvniecība un mārketings.

Kā liecina “firmas.lv” informācija, līdz šim uzņēmumā bija viens valdes loceklis – Edvīns Bērziņš.

“Rail Baltica” projekts paredz jaunas 1435 milimetru jeb Eiropas standarta platuma dzelzceļa līnijas izbūvi Baltijas valstīs. Latvijai tas varētu izmaksāt 1,27 miljardus eiro, bet visās trīs Baltijas valstīs kopā – 3,68 miljardus eiro. 2015. gada pavasarī tika iesniegts finansējuma pieprasījums Eiropas Komisijai, lai 2016. gadā varētu sākties darbi. Tālākā finansēšana paredzēta no nākamā finanšu perioda naudas – no 2020. gada.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Rubesa ir cilvēks, kurš prot ar naudu pareizi rīkoties un vadīt naudas plūsmu!

  2. Soļarku “Statoilā”andelēt kundzei laikam bija par grūtu,tagad mīļotā Jenotpartija jaunu naudīgu vietiņu sarūpēja.Tas nekas,ka lo0komotīvi no vagona atšķirt nevar,jo varēs kaudzi padomnieku pieņemt.

  3. Izrādās, ka tehnisko augstskolu speciālisti nemaz nav vajadzīgi, ja tādā svarīgā postenī ieceļ kādu tanti, kurai taču nav dzelzceļa tehnisko zināšanu. Kas viņu bīda? Vai nevienai partijai neienāks prātā tomēr šo jautājumu pārskatīt? Uz Maxima komisiju viņa arī bija aša.

  4. Чтобы строить железную дорогу, любую, даже самую маленькую, всё-таки необходимо специальное образование. А какое образование у этой тётки? В этой канторе “рога и копыта” нет ни одного железнодорожника, одни специалисты по “управлению финансовыми потоками”! Я полагаю, что с таким отношением к делу, весь проект будет благополучно похерен (что к лучшему), а все деньги “освоены” так, что фиг их потом найдёшь.

  5. Nu kas var būt labāks par ŠO?

  6. atrada šai mantrausigajai tantai beidzot naudigu amatu:) tad jau āzis par dārznieku ir enģelitis salidzinoši

  7. … Iedzimts talants … cerams, ka si dama atstradas valsts labad to kas pazaudets prihvatizacija un turpinas zust V partijas intereses … verosim … !

  8. Kur vajadzīga gudra galva un enerģija, tur noder viena veca ambicioza frāžotāja?

  9. Vai Beibai ir parūka uz galvas ?

Draugiem Facebook Twitter Google+