Kultūra
Teātris un kino

Par reibinošām vielām bez nosodījuma. Tapusi objektu izrāde “Brīvības garša”0

Ievas Kauliņas vizualizācija.

13. un 16. jūnijā plkst. 19 Dirty Deal Teatro notiks pirmizrāde režisora Ģirta Šoļa un jauno leļļu teātra aktieru kopdarbam “Brīvības garša”, LA.lv uzzināja teātrī.

Visītis, konītis, gandža, kandža, skābe, vinčiks, spaiss, dziriņa, zāle, džeks, vitamīns, tuļiks, sniedziņš, džoints, ampula, zaļais, brūnais, baltais, dzimtenīte, sēnes, ripas, markas, pivons, balzamiņš…

Izrāde “Brīvības garša” ir ironisku stāstu virkne par cilvēkiem, kuri visiem spēkiem mēģina izkrāsot savu ikdienu ar dažādām vielām un nebijušām sajūtām. Radošo komandu iedvesmojis pašu un līdzcilvēku pieredzētais – reālas, taču vienlaikus absurdas, paradoksālas un komiskas situācijas no dzīves.

Režisors Ģirts Šolis par izrādi stāsta: “Par apreibinošo vielu slikto ietekmi uz cilvēka psihi un veselību sabiedrībā tiek runāts daudz. Salīdzinoši mazāk dzirdamas pārdomas par šīs problēmas filozofisko pusi un motīviem.

Varbūt lietošanas pamatā ir tikai dabiska vēlme – alkas pēc iekšējas brīvības?

Ar šī darba palīdzību vēlamies skatītājiem sniegt iespēju ar zināmu devu humora, veselīgas kritikas un bez “pirksta kratīšanas” paskatīties pašiem uz sevi no malas.”

Izrāde veidota objektu teātra tehnikā, tā ir Latvijas Kultūras akadēmijas Dramatiskā teātra aktiera mākslas ar specializāciju leļļu teātrī studentu diplomdarbs.

Izrādi ieteikts apmeklēt no 16 gadu vecuma.

Tuvākās izrādes “Brīvības garša” 13. un 16. jūnijā plkst. 19 Dirty Deal Teatro.

LA.lv