Kultūra
Māksla

Par rekordcenu pārdotā da Vinči glezna nonāks Abū Dabī Luvrā 0

Foto: AFP/Scanpix/LETA

Renesanses mākslinieka Leonardo da Vinči zīmētā Kristus glezna, kas novembrī tika pārdota izsolē Ņujorkā par rekordcenu – 450 miljoniem ASV dolāru (380 miljoniem eiro), tiks izstādīta Apvienoto Arābu Emirātu galvaspilsētas Abū Dabī muzejā “Louvre Abu Dhabi”, trešdien tviterī paziņoja šis muzejs.

Glezna “Salvator Mundi” (“Pasaules glābējs”) izsoļu nama “Christie’s” rīkotā izsolē tika nosolīta par summu, kas ir jauns cenas rekords mākslas darbiem, kuri pārdoti izsolēs vai privāti.

“Louvre Abu Dhabi” ir pirmais muzejs ārpus Francijas, kura nosaukumā ietverts Luvras vārds. Tajā ir izstādīti apmēram 600 mākslas darbu, un tas ir nosaukts par “pirmo universālo muzeju arābu pasaulē”.

“Da Vinči “Salvator Mundi” dodas uz #LouvreAbuDhabi,” tviterī pavēstīja muzejs, arī parādot piecus gadsimtus senā mākslas darba attēlu.

66 centimetrus garā Leonardo glezna ir tapusi ap 1500.gadu. Tajā redzams Kristus Renesanses laikmeta drēbēs, kurš ar paceltu labo roku svēta cilvēkus, bet kreisajā rokā tur kristāla lodi.

Šī glezna kādreiz bija piederējusi Anglijas karalim Čārlzam I, bet vēlāk pazuda no redzesloka līdz 1900.gadam, kad to iegādājās kāds britu kolekcionārs. Tolaik gan tā tika piedēvēta kādam Leonardo māceklim.

Glezna vēlreiz tika pārdota 1958.gadā. 2005.gadā to ievērojami bojātu iegādājās mākslas tirgotāju konsorcijs, samaksājot mazāk nekā 10 000 ASV dolāru (8445 eiro). Šis konsorcijs restaurēja gleznu un apstiprināja, ka tā ir Leonardo darbs.

Gleznu novembrī pārdeva Krievijas miljardieris Dmitrijs Ribolovļevs, kurš to 2013.gadā bija to privāti nopircis par 127,5 miljoniem dolāru (108 miljoniem eiro).

LA.lv
LA
LA.lv
Kultūra
Filmas “Dvēseļu putenis” aizkadrā: strēlnieku grims un kostīmi
1 diena
JD
JŪLIJA DIBOVSKA
Kultūra
Dzejnieču dinastija: Andas un Elīnas Līces dzeja Latvijai
1 diena
JD
JŪLIJA DIBOVSKA
Kultūra
“Es klausos cilvēku stāstos.” Lauras Vinogradovas dzeja
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Dāvana Latvijai – 1000 kilometri. Māris Baltais sāka skriet, aizejot pensijā 1
5 stundas
"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
Imants Lancmanis: Guvis piepildījumu karjerā un ģimenē, cilvēks var sākt domāt par valsti 2
7 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Latvijas vēsture pirms valsts dibināšanas 18 jautājumi un atbildes
1 diena
LE
LETA
Latvijā
Politiķi faktiski vienojušies par Saeimas komisiju vadību
2 stundas
AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Ģimenē klusēšana nav zelts! Atziņas no pāriem, kas gredzenus mijuši 18. novembrī
6 stundas