×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
12. novembris, 2013
Drukāt

Par Rīgas Pašvaldības policijas priekšnieku ieceļ Lūkasu

Foto: LETAFoto: LETA

Attēlā Juris Lūkass

Ar Rīgas domes lēmumu Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) priekšnieka amatā šodien tika iecelts līdzšinējais policijas priekšnieka vietnieks Juris Lūkass.

Deputāti lēmumu pieņēma vienbalsīgi un Lūkasu jaunajā amatā sveica ar aplausiem.

Stājoties RPP priekšnieka amatā, kā vienu no galvenajām prioritātēm Lūkass iepriekš minējis policijas personāla sastāva un darba kvalitātes paaugstināšanu. Lūkass uzsvēra, ka svarīgākais ir turpināt iesāktos darbus sabiedriskās kārtības nodrošināšanā un policijas darba efektivitātes paaugstināšanā, kas nozīmē gan mobilitātes paaugstināšanu, gan tehnisko līdzekļu izmantošanu, gan arī darbu ar personālu un tā apmācības jautājumiem.

Lūkass norādīja, ka tuvākie uzdevumi policijai būs jaunu patruļu izveide Pārdaugavā, kā arī papildu nodaļas izveidošana, kas nodarbosies ar specifisku uzdevumu izpildi – šajā gadījumā tās galvenais uzdevums būs “legālo zālīšu” tirdzniecības apkarošana.

Lūkasa kandidatūru RPP priekšnieka amatam akceptējusi arī Iekšlietu ministrija, bet oficiāli par policijas priekšnieku Lūkass kļūs nākamajā dienā pēc Rīgas domes lēmuma pieņemšanas.

Lūkass policijā sācis strādāt 1991.gadā kā RPP pārvaldes Latgales priekšpilsētas nodaļas sevišķi svarīgu uzdevumu inspektors un, pakāpeniski kāpjot pa karjeras kāpnēm, kopš 2003.gada bijis RPP priekšnieka vietnieks.

Kopš 2006.gada Lūkass saņēmis vairāk nekā 20 dažādus apbalvojumus, tostarp par nopelniem policista darbā saņēmis Zelta Goda zīmi, 2002.gadā saņēmis pirmās pakāpes Goda zīmi par ieguldījumu RPP izveidošanā, kā arī Saeimas un Valsts prezidenta drošības dienesta Atzinības zīmi. 2004.gadā viņam piešķirta 1991.gada Barikāžu aizstāvju piemiņas zīme, bet 2008.gadā Lūkass saņēmis Nacionālo bruņoto spēku Militārās policijas pirmās pakāpes goda zīmi “Par nopelniem Militārās policijas attīstībā”, kā arī NBS komandiera Goda rakstu un vairumu citu pateicību un atzinību.

Lūkass 2003.gadā Sociālo tehnoloģiju augstskolā ieguvis jurista kvalifikāciju un bakalaura grādu tiesību zinātnēs, bet 2008.gadā Latvijas Universitātē ieguvis sociālo zinātņu maģistra grādu sabiedrības vadībā.

Jau ziņots, ka līdzšinējais RPP priekšnieks Jānis Geduševs šā gada 26.septembrī, policijas 23.gadadienai veltītā svinīgajā pasākumā, paziņoja par aiziešanu no amata. Viņš iecelts pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” valdē, kur būšot atbildīgs par drošības jautājumiem sabiedriskajā transportā.

Policijas priekšnieka vietnieka pienākumus patlaban uzdots veikt Andrejam Aronovam, kurš līdz šim ieņēma RPP Tūrisma nodaļas priekšnieka posteni un šogad kandidēja pašvaldību vēlēšanās no apvienības “Saskaņas centrs” un partijas “Gods kalpot Rīgai” saraksta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+