Foto-LETA

Par Rīgas pili skaidrības nav 0

Eksperti izvērtējuši Rīgas pils telpas pēc ugunsgrēka no inženiertehniskā un mikrobioloģiskā, kā arī sanitāri higiēniskā viedokļa un, viņuprāt, muzeju palikšana pašreizējās telpās ir problemātiska, informē Kultūras ministrija (KM). 


Reklāma
Reklāma

 

RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns
Lasīt citas ziņas

Muzeju, VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) un KM speciālistu sanāksmē nolemts veikt aprēķinus, cik varētu maksāt muzeju un to krājumu pārvietošana uz citām telpām un šo jauno pagaidu telpu pielāgošana muzeju vajadzībām.

Patlaban tiek izskatītas četras potenciālās ēkas, kurās uz dažiem gadiem varētu izvietot Rīgas pilī esošo muzeju krājumus. Trīs ēkas savulaik izmantotas izglītības ie­stāžu vajadzībām, viena ir bijusī poliklīnika Kalnciema ielā. Tiekot izskatīta arī iespēja LNVM pagaidu ekspozīcijas telpas izvietot kādreizējās LU Vēstures fakultātes telpās Brīvības bulvārī.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau ziņots, ka muzeji veikuši aprēķinus par zaudējumiem, ko nodarīja Rīgas pils ugunsgrēka likvidēšana. Muzeju aprēķinātie zaudējumi iesniegti VNĪ, un tie tiks iekļauti vienotā tāmē iesniegšanai valdībā. Daļu zaudējumu, proti, atlīdzības avansu 145 000 latu apmērā tuvākajā laikā būvniekiem gatava izmaksāt apdrošināšanas sabiedrība “BTA Insurance Company” SE (BTA). Apdrošinātājs norāda: BTA izsniegusi būvnieka – pilnsabiedrības “SBRE” – visu veidu celtniecības risku apdrošināšanas polisi, kas ietver rekonstrukcijas laikā ieguldīto celtniecības materiālu, būvniecības aprīkojuma apdrošināšanu, kā arī apdrošināto materiālu un aprīkojuma radīto būvgružu izvešanu apdrošināšanas gadījuma rezultātā.

BTA apdrošinājusi arī būvnieka civiltiesisko atbildību, kas, apstiprinoties būvnieka vainai, segtu zaudējumus, kas nodarīti trešajām pusēm. BTA valdes priekšsēdētājs Jānis Lucaus kritizēja, ka mēneša laikā pēc ugunsgrēka vēl arvien nav rasts risinājums virknei jautājumu un netiek operatīvi sākta ugunsgrēka seku likvidēšana. Lucaus atzīmē, ka viņam nav saprotams, kāpēc joprojām nav skaidrs, vai ir noticis apdrošināšanas gadījums attiecībā uz pils īpašuma apdrošināšanu un kas segs ugunsnelaimes laikā radītos zaudējumus.

Valsts pārstāvji nolēmuši izveidot krīzes grupu, lai koordinētu visus Rīgas pils atjaunošanas darbus. BTA valdes priekšsēdētājs rosina uzaicināt arī apdrošinātājus, tādējādi jau laikus novēršot dažādus minējumus un nespēju pieprasīt to, kas pienākas un par ko ir samaksāts.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.