×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
21. decembris, 2015
Drukāt

Par RTU rektoru atkārtoti ievēl Leonīdu Ribicki (3)

Foto - RTUFoto - RTU

Par Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektoru atkārtoti ir ievēlēts RTU profesors akadēmiķis Leonīds Ribickis. Viņa kandidatūru atbalstīja pārliecinošs Satversmes sapulces vairākums — 159 dalībnieki. Kopumā rektora vēlēšanās tika reģistrēti 178 derīgi biļeteni, informē RTU.

“Mūsu uzstādītos stratēģiskos mērķus, kas ir kvalitatīva augstākā izglītība, izcilība zinātnē un valorizācija, spēj sasniegt ne jau viens rektors, bet visi kopā. Mums ir daudz talantīgu jauniešu, un viņu dēļ ir vērts strādāt,” pēc ievēlēšanas amatā sacīja Ribickis.

Satversmes sapulces dalībnieki, vērtējot Ribicka paveikto aizvadītajos piecos RTU vadīšanas gados, akcentēja universitātes izaugsmi. RTU otro gadu pēc kārtas studentu skaita ziņā ir lielākā Latvijas augstskola un ceturto gadu — darba devēju ieteiktākā augstskola. Tas apliecina RTU studiju kvalitāti un atbilstību darba tirgus prasībām. RTU veiksmīgi notiek valorizācija — zinātnieku radīto produktu komercializācija, un ir pabeigts apjomīgs posms RTU studentu pilsētiņas būvniecībā Ķīpsalā.

“Balsojot par Leonīdu Ribicki, mēs balsojam par RTU attīstību,” sacīja RTU Senāta priekšsēdētāja Elīna Gaile-Sarkane. RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes dekāns Jānis Grundspeņķis akcentēja, ka Ribickis ir pierādījis spēju pieņemt stingrus, nepopulārus lēmumus, kas nepieciešami RTU attīstībai un Latvijas augstākās izglītības izaugsmei.

Ribicki atkārtotai ievēlēšanai rektora amatā izvirzīja visu RTU deviņu fakultāšu domes, RTU Padomnieku konvents,  RTU Rīgas Biznesa skolas Padomnieku konvents, RTU Studentu parlaments, RTU Satversmes sapulces priekšsēdētājs Bruno Grasmanis un RTU Senāta priekšsēdētāja Gaile-Sarkane.

Nozīmīgi, ka Ribicka kandidatūru izvirzīja arī darba devēji — RTU Padomnieku konvents, kurā darbojas Latvijas lielāko uzņēmumu vadītāji. «Latvenergo» valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs uzsvēra, ka Ribicka tālredzīgā darbība rektora amatā ir piemērs, kā augstskolām vajadzētu sadarboties ar darba devējiem, lai sagatavotu darba tirgus vajadzībām atbilstošus augstskolas absolventus.

RTU rektora vēlēšanu nolikums nosaka, ka par universitātes rektoru var ievēlēt RTU profesoru, kura kopējais darba stāžs RTU profesora amatā ir ne mazāks kā pieci gadi. RTU Satversmes sapulce rektoru ievēlē uz pieciem gadiem, bet ne vairāk kā divus termiņus pēc kārtas. Rektors ir uzskatāms par ievēlētu, ja balsošanā piedalījušās vismaz divas trešdaļas RTU Satversmes sapulces locekļu un kandidāts ieguvis vairāk nekā pusi balsošanā piedalījušos Satversmes sapulces locekļu balsu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Laba ziņa! Profesors ir cilvēks ar vārdu un stāju, tas neapšaubāmi padara Tehnisko universitāti stabilāku un prognozējamāku.

  2. Tas ir tik savādi, ka veci vīri un sievas tā vēl raujas uz amatiem. Rektora, tāpat profesora un vispār akadēmiskā personāla amatiem vajadzētu noteikt 65 gadu robežu.

  3. Otra varianta jau nebija..

Draugiem Facebook Twitter Google+