×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
8. jūlijs, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Knābāšana par pārāk labiem turēšanas apstākļiem (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Saeimas sēžu zāle.

Šodien deputāti vēl pulcējušies Saeimas namā tādas svarīgas lietas dēļ, kā atlaist no amatvietas iecirtīgo profesoru Dimantu un iecelt par ministru svarcēlāju Bergmani. Plus pagodinājums “dzīvajā” noklausīties zaļā prezidenta Vējoņa zvērestu ar divi pirkstiem uz Satversmes. Un prom!

Suņudienās! Jēkaba ielā tautas kalpi atgriezīsies slapjā rudenī, vasarraibumiem nosēti un nobarojušies kondīcijā apaļi kā siltumnīcas tomāti. Tad tik septembrī spiedīsim no viņiem sulu laukā.

Lai parlamenta locekļi sekmīgi un produktīvi strādātu, lai viņos dziļi neiesakņotos riebums pret garīgu darbu, pēc starptautisko tiesību normām un saskaņā ar pašrocīgi darināto Kārtības rulli saeimiešiem ir pamatīgi jāatpūšas. Velkot sasāpējušu jautājumu ilksis, sitoties vai nost ar risinājumu meklēšanu, darbazirgs Mūrnieces valstībā pamazām kļūst aizvien grūtsirdīgāks un veselība vairs nav sevišķi stipra. Bijuši kreņķi, kas ķērušies pie sirds, gremošanas traucējumi dēļ partneru nenovīdības – veselība jāstabilizē. Tāpēc tas rullī ir priekšzīmīgāk uzturētais mehānisms un akmenī kaltais noteikums, kas sācis dzīvi neatkarīgi no vēlētāju gribas, ka politikas strādnieku relaksācijai nonstopā pienākas Ziemassvētku, Lieldienu un vasaras brīvlaiks. Lieldienās deputāts krāso olas, Ziemas saulgriežos velk bluķi, bet pirmsjāņu sēdē kā ievelk smagu sliedi līdz steķiem ar novietoto alus muciņu, tā atiet, Zuzīt! Uz redzēšanos kaut kad septembrī!

Valstī, kur nav augsti ar dzīvi apmierinātības rādītāji, neizbēgami rodas kritiķi, kuri sunījas par tik gausinātu darba režīmu. Kas tā par vaļošanos kā Anglijas Lordu palātai! Kas tā par dezertēšanu un dīkstāvi uz vairāk nekā diviem mēnešiem, ja antīkajiem godavīriem līdzīgajiem deputātiem darba ražība nav augstāka kā pie grieķiem, toties labturību nodokļu maksātāji uztur un nodrošina ar aldziņu, lai parlamentāris ir apkopts kā ķeizars?

Lūk, jaunais prezidents sacīja, ka regulāri uzturēšot sakarus, vedīšot dialogu ar politiskajiem spēkiem. Un, raugi, pirmajā karstumā Vējonis bez kavēšanās grib iziet uz debatēm par valsts lietām. Ierodas Saeimā, izrausta kliņķus vienā frakcijā, otrā, bet saimes telpas tukšas kā izslaucītas! Pamirums. Atstāts pa aizkostam veģim, nedadzertam līgo alus kausam, mētājas zīmītes “aizgājām uz traktieri”, “gud bai” un istabas vidū zirnekļtīkliem pārvilkts dokumentu kalns. Nozvērējušam, tikko ar ģerboni zīmogotam Vējonim jāsecina, ka dialogs nav iedarbināms, miera plāni nav izvedami dzīvē.

Lasītājiem nevajadzētu putroties un knābātājiem jārimstas, jo deputāti atgādina, ka atvaļinājuma viņiem nemaz nav! Pat tveicīgā dienvidū visi iet kā mazie knaģīši. Atbildēt uz jautājumiem palikuši frakcijas sirmgalvji un partiju troikas, bet cītībā un disciplīnā nepārspējamie mazie kazragi nekur nav aizpeldējuši, bet “devušies reģionālajās vizītēs”. Kāds ar jahtu, kāds tikties ar vēlētājiem Maldivu salās un vēl kāds, kur deguns rāda. Rūķim deputātam nepieciešama atslodze un spēcinājums no tautas, lai viņš būtu nerūsējošs tērauds un ilgi saglabātu asumu kā bārdasnazis par vienkāršo cilvēku interesēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kas tas par murgojumu? Līcītis tik bieži aizraujas ar spilgtu izteiksmes līdzekļu virknēm, ka zaudē saturisko jēgu.

    • Jā, tādam debilam lalaliņam dieviņš ir devis tikai saprašanu par kājstarpēm !
      Par ko arī spamo.
      Spamo.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. TV tematiskās pakas

Nacionālā apvienība šonedēļ koalīcijas padomē aicināja valdību veidojošās partijas “spert izlēmīgus soļus valsts informatīvās telpas aizsardzībā”, jo “absurda situācija, ka valstij piederošais uzņēmums “Lattelecom” ar plašu Kremļa televīzijas kanālu piedāvājumu savās paketēs faktiski darbojas pretēji Latvijas drošības interesēm.”

“Lattelecom” padomes priekšsēdētājs Gatis Kokins, televīzijā diskutējot par iespējām ierobežot Krievijas propagandas TV kanālus, sacīja: “Lielākā daļa mūsu klientu – apmēram trīs ceturtdaļas klientu – izsakās ļoti negatīvi par varbūtību, ka viņu TV pamatpakā varētu nebūt šo Krievijas kanālu. Līdz ar to tīri komerciāli tas būtu absolūti nepieļaujams lēmums.” Tiem klientiem, kas vaicā, kāpēc netiek dota iespēja izvēlēties tādas paketes, kurās nav Krievijas kanālu, “Lattelecom” parasti atbild, ka lētāk no biznesa viedokļa ir iekļaut Krievijas kanālus, bet, ja veidotu kanālu paketi bez tiem, tā patērētājiem izmaksātu ļoti dārgi.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+