×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. marts, 2012
Drukāt

Par “runājošo akmeņu” glabāšanu KM maksā 610 latus ceturksnī

akmeni_leta

Kultūras ministrija festivālam “Pārsteidzošā Latvija” Francijā sarūpētos deviņus “runājošos akmeņus”, objekta skaņu un video aparatūru, kā arī citus elementus turpina glabāt SIA “Schenker” un joprojām maksā par to 610 latus ceturksnī, aģentūru LETA informēja KM sabiedrisko attiecību speciāliste Annija Senakola.

Vienošanās par glabājuma termiņa pagarināšanu būs spēkā līdz 2012.gada 31.decembrim. Glabājuma atlīdzība par ceturksni palika tā pati – 610 lati mēnesī, ieskaitot 22% PVN.

Atlīdzība par “runājošo akmeņu” apsardzi un glabāšanu sākotnēji tika noteikta 708 lati ceturksnī, bet KM panākusi vienošanos ar objektu glabātāju par atlīdzības samazinājumu.

Objekti tiek apsargāti un glabāti SIA “Schenker” noliktavā. Ne ministrijas, ne KM institūciju rīcībā neesot piemērotu telpu, kurās būtu iespējams uzglabāt ekspozīciju un tās neatņemamo sastāvdaļu – skaņu un video tehniku, nodrošinot nepieciešamo apsardzi un klimatiskos apstākļus, kādos jāuzglabā aparatūra, apgalvoja KM pārstāve.

“Runājošie akmeņi” ir demonstrēti ne tikai Francijā, bet arī laukumā pie Sv.Pētera baznīcas 2008.gadā, Dziesmu svētku laikā, un ekspozīcija bijusi ļoti saistoša gan Latvijas iedzīvotājiem, gan tūristiem. Tādējādi ekspozīcija “Runājošie akmeņi”, pēc KM domām, potenciāli var tikt plaši izmantota sabiedriskos pasākumos.

 

Taču, lai ekspozīciju sagatavotu publiskai izrādīšanai, būtu nepieciešams vismaz 68 000 latu finansējums – tik, cik maksā ekspozīcijas transportēšana, uzstādīšana, aparatūras instalēšana un tehniskā apkalpe, bija teikts valdībai iesniegtajā KM ziņojumā.

KM speciālisti esot pārrunājuši iespējas attiecībā uz “runājošo akmeņu” turpmāko uzglabāšanu, eksponēšanu un izmantošanu ar Cēsu pašvaldību, pilnsabiedrību “Spīķeri” un tūrisma nozares pārstāvjiem, tostarp “Live Riga”. Ņemot vērā augstās izmaksas, līdzšinējās sarunas nav devušas rezultātu, taču, domājot par ekspozīcijas izrādīšanas iespējām nākotnē, KM plāno pārrunāt ar Rīgas domes atbildīgajām institūcijām iespēju demonstrēt “runājošos akmeņus” Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumu kontekstā 2014.gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+