×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
27. augusts, 2015
Drukāt

Par rupjībām “Pieci.lv” ēterā NEPLP liek Latvijas Radio maksāt 1500 eiro soda naudu

Foto - ekrānšāviņš no youtube.Foto - ekrānšāviņš no youtube.

Meitene ar pseidonīmu VIŅA, kura piedalījās "pieci.lv" raidījumos "Pieliec punktu", par kurā izskanējušajām rupjībām radio sodīja ar 8000 eiro.

Par rupjībām Latvijas Radio 5 – “Pieci.lv” ēterā Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ceturtdien sēdē nolēmusi likt Latvijas Radio maksāt 1500 eiro lielu soda naudu, aģentūru BNS informēja NEPLP pārstāve Agnese Berga.

Berga norādīja, ka NEPLP Latvijas Radio piemērojusi administratīvo sodu 1500 eiro apmērā par muzikālu darbu ar rupju un nepieklājīgu saturu izplatīšanu programmas “Pieci.lv” raidījuma “Beidz ar pieci” rubrikā “3:30 klubs”.

Padome konstatējusi pārkāpumus vairāku likuma pantos gan maija, gan jūnija raidījumos.

Latvijas Radio savu pārkāpumu esot atzinusi un ir NEPLP informējusi par satura kvalitātes un vadības kontroles nodrošināšanas procesa ieviešanu.

NEPLP paskaidroja, ka šādu soda apmēru lēmusi, jo muzikālie darbi nav programmas patstāvīgi veidots saturs, bet kā atsevišķas dziesmas bija klausāmas naktī laikā no plkst.3 līdz 4, un šajā laikā programmas auditorija ir skaitliski neliela – ap tūkstoti.

Padome jau iepriekš sodījusi Latvijas Radio, uzliekot administratīvo sodu – naudas sodu 8 tūkstošu eiro apmērā – par rupju un nepieklājīgu izteicienu izplatīšanu programmas “Pieci.lv” raidījumu “Pilnīgs Vakars” rubrikā “Pieliec punktu”. NEPLP pieņēmis šādu lēmumu, jo konstatējis, ka šajā raidījuma rubrikā izplatīti rupji un nepieklājīgi izteicieni.

Jau vēstīts, ka “Pieci.lv” līdzšinējais vadītājs Kārlis Dagilis augusta sākumā iesniedza atlūgumu. Dagilis iesniegumā paudis uzskatu, ka viņa turpmāka atrašanās amatā var negatīvi ietekmēt sabiedriskā medija jauniešiem attīstību Latvijā, un aicinājis Latvijas Radio nepieļaut politisku ietekmi uz sabiedriskajiem medijiem un to attīstību.

Jūlija vidū Latvijas Radio valde programmas “Pieci.lv” pieļauto pārkāpumu dēļ Dagili atstādināja no amata, taču 30.jūlijā pēc darbības izvērtējuma radio valde Dagili atjaunoja amatā. Valde skatīja jautājumu par programmā “Pieci.lv” pieļauto pārkāpumu izvērtēšanu saistībā ar programmas saturu un vadības līdzšinējo darbību.

Saeima iepriekš NEPLP pārmeta kontroles trūkumu, no amata atbrīvojot tās vadītāju Aināru Dimantu. Vairāki deputāti iesniegumā par NEPLP vadītāja atlaišanu pauda, ka “Pieci.lv” tiek atskaņoti raidījumi, kas satur necenzētu leksiku un neatbilst likumam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+