×
Mobilā versija
Brīdinājums +8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
6. februāris, 2015
Drukāt

Par sadursmē ar meža dzīvnieku bojātiem auto izmaksā 17 000 eiro un 12 000 eiro (2)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto

Par janvārī sadursmē ar meža dzīvniekiem bojātiem auto AAS “Gjensidige Baltic” aprēķinājis divas lielas apdrošināšanas atlīdzības – 17 000 eiro par bojātu vieglo automašīnu un 12 000 eiro par bojātu kravas transportlīdzekli.

Tik lieli bojājumi kravas automašīnai pēc trieciena ar dzīvnieku ir samērā reta parādība, paziņojumā medijiem informē apdrošināšanas sabiedrība.

Negadījums, kurā cieta kravas automašīna, noticis Krievijā. 2013.gada izlaiduma kravas auto sliktu laikapstākļu dēļ, veicot darba pienākumus netālu no Samāras, sadūrās ar lielu meža dzīvnieku, iespējams, alni. Autovadītājs nepaguva nobremzēt sliktas redzamības un apledojoša ceļa dēļ, kā rezultātā automašīna guva smagus bojājumus kabīnes priekšējā daļā, tika sabojāts arī vējstikls. Negadījums notika plkst.10.30 no rīta, un meža dzīvnieks no notikuma vietas aizbēga.

Savukārt Latvijā 4.janvāra vakarā uz ceļa Liepāja-Rīga, netālu no Bikstiem, uz ceļa braucamās daļas pēkšņi izskrēja meža dzīvnieks, kur no sadursmes izvairīties nebija iespējams. Vieglajai automašīnai, arī 2013.gada, smagi bojāta visa priekšējā daļa. Par šo negadījumu aprēķināta atlīdzība 17 000 eiro apmērā.

“Gjensidige Baltic” Transportlīdzekļu atlīdzību nodaļas vadītājs Aivars Vasaraudzis skaidro, ka šāda veida sadursmes ar dzīvniekiem parasti notiek naktīs un sliktos redzamības apstākļos, kur dzīvnieks šķērso ceļu tuvu braucošas automašīnas priekšā, nedodot iespēju vadītājam no tās izvairīties. Abos negadījumos trieciens nav bijis ar nelielu meža zvēru, bet gan ar kārtīgu, lielu buku. Nevienā no šiem negadījumiem cilvēki smagas traumas nav guvuši.

Apdrošināšanas sabiedrība informē: ja notikusi sadursme ar kādu no meža dzīvniekiem, jāzvana uz Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu 112, jāziņo par notikušo un jāņem vērā norādījumi. Ja būs nepieciešams, cietušais tiks savienots ar Valsts policiju. Jāatceras, ka mājās vest notriekto meža dzīvnieku nedrīkst, tas ir pretlikumīgi, par ko pienākas arī naudas sods. Ja ir KASKO apdrošināšana, trīs dienu laikā jāsazinās ar savu apdrošinātāju, jāiesniedz iesniegums par negadījumu. Pēc ikviena satiksmes negadījuma, ja māc šaubas par lietu kārtību, jāsazinās ar savu apdrošināšanas sabiedrību, kas palīdzēs atrisināt situāciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vajadzētu ieviest meža dzīvnieku īpašnieka (vai nu LV mežu vai medību biedrību) Civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu. Ar žogu nenorobežots mežs no autoceļa ir taču paaugstinātas bīstamības objekts. Daudzi savvaļas meža dzīvnieki ir augstas bīstamības objekti.

    • Nav savvaļas dzīvniekam īpašnieka! Bet paaugstinātas bīstamības objekts ir auto, nevis dzīvnieks vai mežs. Skaties, kur brauc!

Draugiem Facebook Twitter Google+