×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
1. jūlijs, 2013
Drukāt

Par sarkastiskas piezīmes uzrakstīšanu draud astoņi gadi cietumā

Foto - AFPFoto - AFP

ASV mediju uzmanību izpelnījies gadījums Teksasas pavalstī, kur kopš marta ieslodzījumā atrodas 19 gadus vecais Džastins Kārters. Viņš aiz restēm nonācis par sarkastiskas piezīmes izteikšanu sociālajā interneta vietnē “Facebook”.

Kad Džastina draugs pēc strīda par kādu videospēli interneta vietnē viņu nodēvēja par “traku”, deviņdpadsmitgadīgais jaunietis atbildēja: “Ak jā, es patiešām esmu sajucis prātā, es došos uz skolu nošaut bērnus un apēst viņu joprojām pukstošās sirdis.” Rakstītajam viņš vēl pievienoja saīsinājumus “LOL” un “JK”, kuru atšifrējums ir attiecīgi “laughing out loud” (“skaļi smejoties”) un “just kidding” (“tikai jokoju”). Abu jauniešu publisko strīdu nejauši pamanīja kāda Kanādā dzīvojoša sieviete, kura nosprieda, ka šādi izteikumi nedrīkst tikt atstāti nesodīti. Sevi nosaukusi par “nobažījušos pilsoni”, sieviete par Džastina izteikumiem informēja Teksasas policiju, kas drīz vien ieradās jaunieša mājā un to pārmeklēja. Nekas ievērības cienīgs netika atrasts. Par spīti tam Džastinsu aizturēja un apsūdzēja “terorisma draudu” izteikšanā, par ko jaunietim var piespriest astoņu gadu cietumsodu. Tiesas sēde Teksasā sākas šodien.

“Šie cilvēki nejoko. Viņi patiešām grib manu dēlu ielikt cietumā par sarkastisku komentāru,” sarunā ar  ASV medijiem sacīja jaunieša tēvs Džeks Kārters. Džastins ar saviem neapdomīgajiem izteikumiem izcēlās divus mēnešus pēc slaktiņa Sendijas Hukas sākumskolā, kurā uzbrucējs nogalināja 26 cilvēkus, tostarp 20 bērnus. “Džastins nekad nelasīja avīzes, neskatījās televīziju. Viņš nesekoja līdz notikumiem. Šādi bērni nesaprot, ko dara. Viņi neapjauš savas rīcības sekas. Viņi neizprot publisko vidi,” sūkstījies Džeks Kārters.

Džastina ģimenes locekļi un draugi internetā ievietojuši petīciju, ar kuras palīdzību viņi cer pievērst sabiedrības uzmanību jaunieša lietai. “Ja es varētu kaut vienam cilvēkam likt saprast, ka sociālie mediji nav spēļu laukums, ka viss, ko tu dari sociālajās vietnēs “Facebook”, “Twitter” un ko tu komentāru veidā pievieno pie rakstiem internetā, var un tiks izmantotas pret tevi,” prātoja Džastina tēvs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+