Latvijā
Politika

Vjačeslavs Dombrovskis: Par “Saskaņu” jau Reformu partijas laikā14

Publicitātes foto

Kad Zatlera Reformu partija pēc 11.Saeimas vēlēšanām mainīja savu viedokli par “Saskaņas” iesaistīšanu valdībā, Vjačeslavs Dombrovskis esot apsvēris iespēju nolikt deputāta mandātu.

Dombrovskis intervijā aģentūrai LETA sacīja, ka toreizējais Reformu partijas lēmums par iespēju sadarboties ar “Saskaņu” uz viņu atstājis “visdziļāko iespaidu”. “Valdim Zatleram tiešām bija iespēja ieiet vēsturē,” pauda Dombrovskis. Tomēr vēlāk politiskais spēks mainīja savu nostāju un atbalstīja valdības izveidi ar nacionālo apvienību.

Neskatoties uz šādu lēmuma maiņu, Dombrovskis turpināja darboties partijā, ieņemt vadošus amatus gan politiskajā spēkā, gan Saeimas frakcijā. Intervijā aģentūrai LETA Dombrovskis pauda, ka toreiz, 11.Saeimas pirmajā dienā “ļoti nopietni” apsvēra iespēju nolikt deputāta mandātu un “vispār aiziet”.

Saistītie raksti

Tomēr Dombrovskis toreiz nolēmis palikt strādāt Saeimā, un, pēc viņa teiktā, viens no iemesliem bija tas, ka koalīcija tika izveidota bez Zaļo un zemnieku savienības (ZZS). “Toreiz es arī daļēji ticēju, ka ZZS pie varas ir viens no iemesliem valsts atpalicībai utt. Mums bija divi gadi bez ZZS un redzam, ka nekāds izrāviens valstī nav noticis,” teica Dombrovskis.

Dombrovskis deputāta mandātu nolika 12.Saeimā, kur iekļuvis ar “mīksto mandātu” no “Vienotības” saraksta.

LA.lv