×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
6. maijs, 2014
Drukāt

Par Satversmes tiesas priekšsēdētāju ievēl Aldi Laviņu

Foto - LETAFoto - LETA

Satversmes tiesas tiesnesis Aldis Laviņš nodod savu balsi Satversmes tiesas priekšsēdētāja vēlēšanās.

Par Satversmes tiesas (ST) priekšsēdētāju tika ievēlēts nesen aprīlī par ST tiesnesi ieceltais Aldis Laviņš.

Laviņa kandidatūra tikusi izvirzīta uz trešo balsošanas kārtu, jo pirms tam pēc divām vēlēšanu kārtām netika ievēlēti Gunārs Kusiņš un līdzšinējais tiesas priekšsēdētāja vietnieks Uldis Ķinis.

Par Laviņu nobalsoja četri, bet pret viņu divi tiesneši. Laviņa kandidatūru sēdē izvirzīja Ķinis.

Laviņš pēc balsojuma žurnālistiem sacīja, ka papildu balsošanas kārta bija nepieciešama, jo bija spēcīgi kandidāti. Principā ikviens tiesnesis ST varētu būt par priekšsēdētāju un sekmīgi šos pienākumus pildīt.

Laviņš atzina -, lai arī viņš bija publiski paudis, ka nebija gatavs kļūt par priekšsēdētāju, šajā gadījumā bija jābūt fleksiblam. “Situācija tomēr bija tāda, kuru vajadzēja atrisināt – jābūt fleksiblam, kā kurā situācijā reaģēt. Es piekritu kandidēt, un šobrīd būs jāķeras pie darbiem un jāvada ST,” izteicās jaunais ST priekšsēdētājs.

Attiecībā uz darbu ST priekšsēdētāja amatā Laviņš norādīja, ka ir jāievēro pēctecība un nav šaubu, ka bijušie tiesas priekšsēdētāji Gunārs Kūtris un Aija Branta tiesā iedibinājuši stabilu kārtību. “Šobrīd viens no pirmajiem jautājumiem, kas būtu jāsakārto, ir Juridiskā departamenta iesaiste spriedumu sagatavošanā, jo šis jautājums vēl ir neskaidrs,” teica Laviņš. Jaunais ST priekšsēdētājs papildināja, ka noteikti tiesneši radīs risinājumu, kā visefektīvāk izmantot jaunizveidoto struktūru.

Jautāts, cik atvērts būs Laviņš kā ST priekšsēdētājs, viņš sacīja, ka “sabiedrībai ir jāpaskaidro tas, kas ST ir izspriests”, norādot, ka tādā gadījumā caur medijiem ir jāskaidro ST pozīcija konkrētos jautājumos.

Bijušais ST priekšsēdētājs Gunārs Kūtris aģentūrai LETA atzina, ka šāds rezultāts bijis negaidīts, norādot, ka bija domājis, ka spēkošanās notiks starp “divām iepriekš nosauktajām kandidatūrām”. “Es pārliecinājos, ka ST ir pietiekami spēcīgi juristi, pirmkārt, kas, kad ir nepieciešams, prot arī atkāpties no kandidēšanas, otrkārt, par tiesas vadītāju ir ievēlēts viens no spēcīgākajiem juristiem,” minēja Kūtris.

Kūtris gan papildināja, ka viņš vēl šobrīd nevar komentēt, kā Laviņam veiksies kā tiesas vadītājam. Viņš pauda, ka tiesas darbā ir jānodrošina pēctecība.

Jau ziņots, ka Laviņu ST tiesneša amatā 3.aprīlī apstiprināja Saeima.

Laviņš tiesneša amata pienākumus pilda kopš 1999.gada.

Līdz 2003.gadam viņš bija Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesas tiesnesis. No 2003.gada līdz 2004.gadam viņš bija Rīgas apgabaltiesas tiesnesis, no 2004.gada līdz 2008.gadam Laviņš bija Administratīvās apgabaltiesas priekšsēdētājs, bet kopš 2008.gada – Augstākās tiesas tiesnesis senators Administratīvo lietu departamentā, pēc tam – Civillietu departamentā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+