×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
19. augusts, 2015
Drukāt

“Par seksu ir jārunā!” Saruna ar Latvijā kritizētās grāmatas autori Katarīnu fon der Gatenu (57)

Foto - Toms AncītisFoto - Toms Ancītis

Katarīnas fon der Gatenas dzimumaudzināšanai paredzētā grāmata “Izskaidro man! 100 īsti bērnu jautājumi par kutelīgu tēmu”, kurā viņa atbild uz bērnu jautājumiem par seksu, guvusi pašai autorei pārsteidzošu popularitāti. Pērn pirmoreiz nākusi klajā Vācijā, šobrīd grāmata izdota arī Latvijā, Nīderlandē, Korejā, Slovēnijā, Spānijā, Katalonijā un Taivānā. Ikdienā fon der Gatena dzīvo Bonnā, audzina četrus bērnus (15, 14, 13 un 10 gadus veci) un strādā par dzimum­audzināšanas pasniedzēju skolu projektos. Viņas pirmā izglītība ir speciālo skolu skolotājs, bet 2010. gadā viņa ieguvusi arī seksuālās pedagoģes kvalifikāciju. Par savu grāmatu Vācijas medijos līdz šim dzirdējusi tikai cildinošus vērtējumus, savukārt no citām zemēm atsauksmes pagaidām nav saņēmusi. Kritika, kas viņas grāmatai pirms dažiem mēnešiem tika veltīta debatēs Latvijas Saeimā par “tikumību”, ir pirmā kritika, par kuru dzird fon der Gatena.

– Fon der Gatenas kundze, vai leģendas, ka bērnus atnes stārķis vai atrod kāpostos, pazīstamas arī Vācijā?

– Stāstu par kāpostiem es zinu, taču vispār tas ir mazpazīstams. Leģenda par stārķi gan ir klasika. Stārķis, kurš nes bērnu, attēlots arī manas grāmatas ilustrācijā. Mūsdienu bērniem gan šis stāsts ir svešs. Viņi ir daudz zinošāki, nekā savā bērnībā bija, piemēram, mani vecāki. Mūsdienās, šķiet, pat bērnudārza vecuma bērni ir pārāk labi informēti, lai ticētu šādām leģendām.

– Ja reiz šādas leģendas tikušas izgudrotas un stāstītas, tām droši vien ir bijusi kāda funkcija. Vai tās vajadzēja tāpēc, ka pieaugušajiem bija kauns atklāti runāt par seksualitāti? Vai varbūt patiesības piesegšana ar stārķi un kāpostiem bija arī pašu bērnu interesēs?

– Es domāju, ka te ir abas puses. Protams, seksualitāte ir tēma, par kuru pieaugušajiem ir grūti runāt ne tikai ar bērniem, bet arī vienam ar otru. Tā tas ir bijis gan senā pagātnē, gan ir joprojām. Ir kauns, raizes par to, vai izdosies atrast īstos vārdus. No otras puses, bērniem patiesi ir vajadzīgas bildītes, pasakas, mīti. Bērni spēj prātā vienlaikus savienot abas versijas: var pastāstīt gan par kāpostiem, gan to, kā ir patiesībā, un bērnu prātos šie skaidrojumi nerada pretrunas. Pieaugušie mēdz stāstīt bērniem arī par Nikolasu, par Kristus bērnu, kurš nes dāvanas. Tas palīdz attīstīt fantāziju. No otras puses, bērniem pienākas zināt patiesību. Tas noteikti nenodara neko sliktu, ja sarunājas ar bērniem vienā acu augstumā. Turklāt mūsdienu bērni ar modernajām tehnoloģijām – internetu, televīziju u. c. – ir iesaistīti sabiedrībā jau no agras bērnības. Pirms četrdesmit gadiem bija pilnīgi citādi.

– Jūsu grāmatā par seksualitāti tiek runāts bez aplinkiem. Vai jūsu pašas bērni arī to lasījuši?

– Jā, viņi izlasīja. Sākumā viņiem ļoti patika, bet nu jau viņi sasnieguši vecumu, kurā šos jautājumus uztver ļoti jūtīgi. Māte seksuālpedagoģe, visu laiku runā par seksualitāti un tamlīdzīgiem tematiem… Pašreizējā vecuma posmā viņiem tas šķiet briesmīgi. Es to varu saprast. Taču divi no maniem bērniem paši kopā ar klases biedriem piedalījās grāmatas jautājumu uzdošanā. Tad gan viņi vēl bija mazliet jaunāki.

Pievienot komentāru

Komentāri (57)

 1. Savādi, ka kermlina godpilno titulu var iegūt vieglāk par vieglu: Atbildēt

  1) Kritizē “Vienotību” – kremlins;
  2) Negribi, lai Latviju pārpludinātu trakojoši bēgļu bari – kremlins;
  3) Iestājies, lai pensionāri saņemtu pensijas, kas nav cieņu pazemojošas – kremlins;
  4) Uztraucies, ka sankciju ietekmē cietīs Latvijas lauksaimniecība un zemnieki – kremlins;
  5) Neredzi veiksmes stāstu, jo Latviju pametuši vairāki simti tūkstoši iedzīvotāju – kremlins;
  6) Protestē pret Latvijas jaunatnes debilizēšanu Radio 5, kas propagandēja pornogrāfiju – kremlins;
  7) Saki, ka stāvot uz barikādēm, neviens nedomāja, ka Latvijas valdība ignorēs tautu – kremlins;
  8) Nepatīk, ka Āboltiņa ciniski ņirgājas par pensionāriem – kremlins;
  9) Spried, ka Ukrainā viss nav tik viennozīmīgi, ka tur saskārušās divu lielvalstu ASV un Krievijas intereses – kremlins;
  10) Nevēlies, lai banka “Citadele”, kurā ieguldīta visu Latvijas nodokļu maksātāju nauda, tiktu iztirgota par pāris gadu peļņu – kremlins;
  11) Gribi, lai Latvijā tiktu saglabāta nacionālās valūta lats, lai Latvijai nebūtu jāmaksā par eirozonas valstu kļūdām – kremlins;
  12) Pastāvi uz to, ka Latvijā notiek izrēķināšanās ar varas elitei netīkamiem cilvēkiem, izmantojot Padomju laiku metodes – kremlins;
  13) Domā, ka valsts ekonomikas attīstībai traucē Latvijas politiķu agresīvā rīcība, savas popularitātes vairošanai – kremlins.
  14) Iebilsti pret bērnu seksualizēšanu un atbalsti tikumisku audzināšanu skolās – kremlins;
  15) Nepiekrīti homoseksuālistu propogandai – kremlins !

  P.S. Lūk, cik viegli tapt par “kremlinu”, tikai jautājums – kas tad īsti ir tie, kuri karina “kremlinu” birkas – Tautas varoņi, vai … ?

 2. Latvija, mīļotā māte ! Atbildēt

  Tava tauta lūdz Tevi nenovērst no viņas savu labvēlības vaigu ! Tavi bērni Tev lūdz piedošanu par savu bijušo nespēku, par to, ka viņi bijuši spiesti apmelot Tavu vēsturi, vai klusēt par to ! Bet viņi nav atteikušies no Tevis, nedz no Tavas pagātnes ! Viņi ir saņēmušies, lai runātu patiesību ! Lai ietu pret melnā viltu un kangara zemiskumu ! Kaut mēs nekad nenodotu savus brāļus un māsas, kaut mūsu valstsvīri būtu nevis pret mums, bet ar mums …

  Avots: rakstiet tubē “ATMODA – Īvāns, Gorbunovs, Akurātere, Zālīte, Valters… “

 3. kas tad īsti ir tie e-troļļi ? Atbildēt

  Apmaksāta Online viedokļu manipulācija.
  Ne visi online vides viedokļu manipulatori ir vienādi. Izšķirsim šeit pāris svarīgus terminus ‘Sockpuppets’ (zeķu lelles), Meatpuppets (gaļas lelles), Boti (dator “personāži” jeb daļēji mākslīgs intelekts) un to kas saucās AstroTurfing.

  Zeķulelles, jeb Sockpuppets… kad viens lietotājs ir piereģistrējis piemēram 700 kontus mediju lapās.. kurās no šiem visiem kontiem arī šis viens cilvēks darbojas, lai manipulētu ar lasītāju viedokli.
  Mīnuss šim ir fakts ka vienam cilvēkam ir grūti apstrādāt tik lielu apjomu ar viltus kontiem.

  Gaļaslelles, jeb Meatpuppets – tas ir kad aiz šiem viltus profiliem (kā iepriekš minēts) jau ir īstu cilvēku sejas, kuriem par to tiek maksāts, lai tie manipulētu ar cilvēku viedokli.
  Galvenais mīnuss ir dārgās izmaksas.

  Bots – t.i. datorprogramma, kas ir izstrādāta pietiekoši gudra, lai pati ievietotu komentus no (pēc iepriekšējā piemēra) 700 viltus kontiem.

  AstroTurfing – tiek radīta ilūzija, ka itkā komentētāji, jeb viedokļu paudēji ir kāda grupa, bezpeļņas organizācija, apmierināti klienti utt… AstroTurfing izmanto kompānijas, maksājot piemēram cilvēkiem, lai tie veidotu viltus kontus un rakstītu viltus pozitīvas atsauksmes par to produktiem.

  Ar viedokļu manipulāciju, kompānijas internetā nodarbojas jau sen. Tas var būt kas tik niecīgs kā kāda produkta pozitīvas atsauksmes, bet uzskatāms piemērs ir “Hands off the internet” kustība kas itkā iestājas pret i-neta cenzūru, bet kas tika radīta lai nepieļautu valdību ASV pieņemt lēmumu kas ierobežotu viltus kontu izmantošanu piemēram produktu atsauksmēs – t.i. kas novērstu AstroTurfing
  Un astroTurfing`u var redzēt tik ļoti bieži.. piemēram video spēļu atsauksmes, kas patiesībā sarakstītas no video spēļu ražotājiem.

  Daudzas valdības jau šodien algo apmaksātus troļļus.
  Krievija ir viens piemērs, kur hakeru aktīvistu grupa publicēja e-pastu saraksti, kas lika domāt, ka Kremlis maksā cilvēkiem lai tie manipulētu i-netā viedokli.

  Ķīnai ir zināmas divs grupas – Water Army – ūdens armija un otra 50 centu partija – kuras nosaukums atbilst tam cik tiek maksāts par vienu postu, komentu utt…

  Tāda pati troļļu armija ir Izraēlai – tikai tā tiek publiski dēvēta par cīņu ar antisemītismu.

  Tāpat arī Lielbritānijā JTRIG – Kas izceļās ar savām metodēm, jo nevis līdzīgi kā iepriekšējo troļļu māju darbinieki komentē no viltus profiliem, bet tiem ir iespējas no reālu cilvēku profiliem, tiem nemanot komentēt itkā viņu vārdā… t.i. troļļot no reālu cilvēku kontiem, lai manipulētu ar sabiedrības viedokli.

  Nešaubos, ka tādi ir arī Latvijā.

  Avots: rakstiet tubē “5 Things Shills Don’t Want You To Know”

 4. ARĪ SIS IR STĀSTAS PAR TIKUMĪBU ! Atbildēt

  stāsts par neiecietību, iecietības laikmetā …

  Šodien es raudu.

  Tāpat kā raudāju pusgadu iepriekš, kad satiku savu mammu ar asarām acīs vazājamies pa lielas slimnīcas gaiteņiem ar asiņainu katetru, meklējot kādu, kurš viņai varētu palīdzēt to nomainīt. Tās reizes vienaldzība mani vienkārši uzspridzināja. Jā, es izdemolēju dažas miskastes. It kā tas ko varētu mainīt. Es zinu, zinu, apzinos, ka slimnīcās strādā izcili, sirdsgudri cilvēki. Un tomēr reizēm tas ir stāsts tikai par vienu laipnu vārdu, par vienu dziļu skatienu, par vienu glāstu. Par cilvēku cilvēkam.

  Šoreiz vēl dziļāk – dziļāk saknēs. Manam vectētiņam jau pasen ir slikti ar dzirdi un viņš vienmēr kaunas par to un ļoti pārdzīvo. Vienmēr viņu iedrošinu un saku, ka apkārtējiem nav grūti parunāt mazliet skaļāk, ka viņš ir interesants sarunu biedrs un cienījams cilvēks. Līdz brīdim. Kad nule devāmies kopā uz kādu dzirdes aparātu labotavu Rīgas centrā. Un es sapratu, kāpēc viņš nevēlas iziet no mājas.

  Ko tu gribi? Atkal tu nedzirdi? Pabīdies. Atkal pazaudēji? Ne labdien, ne paldies, ne lūdzu. Gaisā virmoja tikai viena attieksme – atnācis vecais, smirdīgais kraķis. Brīdī, kad meistars ar milzu pretīguma izteiksmi sejā stūķēja vectētiņam ausī aparātu, biju gatava viņu apēst dzīvu. Valdījos, jo manam opim vajag dzirdēt, lai brauktu ceļojumā ar mazbērniem uz Kurzemi. Un scēna viņu ļoti apbēdinātu.

  Jā, manam vectētiņam zeķē ir caurums. Jo viņš neļauj sevi ģērbt, viņš grib būt dzīvs un pats. Jā, viņš pusi pazaudē un aizmirst. Bet viņš 96 gadu vecumā mani sagaida, stāvot uz garāžas jumta un piķojot ciet carumus (pat, ja iedomātus).

  Nepārprotiet.

  Tas nav stāsts par mani, tas nav ne aizvainojums, ne kas personīgs, pat, ja ir – sen vairāk sajūtās nav. Tā ir vispārcilvēcīga, ļoti dziļa sāpe par to, kā mēs izturamies pret saviem senčiem, pret savām asinīm, pret mantojumu, pret ģimeni, pret saknēm, arī pret savu zemi. Nodarot pāri vienam vecam cilvēkam, mēs griežam paši savu senču miesās.

  Ejot ārā no Barona ielas “salona”, apjautājos apkalpojošajai dāmai, vai viņa iet uz Dziesmu svētkiem. O, jā. Vai patīk Mārtiņa Brauna mūzika? O, jā.

  Nupat jūs apkalpojāt viņa tēvu.

  Uzskatiet, ka šādi esat apkalpojuši visu savu zemi, tās tradīcijas, tās spēku.

  Kāda sajūta?

  Un tāds ir ikviena seniora stāsts, kurš ienāk pie jums lūgt atbalstu.

  Ikkatra.

  Sirds visvairāk nospriegota un sāp par tiem sirmgalvjiem, kuriem nav neviena, kurš par viņiem iestātos.

  Varbūt tu un es?

  ŠIS IR STĀSTS PAR CITĀDĀKU TIKUMĪBU !!!

 5. un nekādas blēdības Atbildēt

  Pasaules ģeopolitiskā siituācija, ar šodienas ekonomisko modeli un piesaisti $, strauji tuvojas bezdibeņa malai, kas nozīmē to, ka depopulācijas nolūkā ir radikāli jāsamazina iedzīvotāju skaits uz zemes, ko veiksmīgi panāk ar lgbt, gmo, vakcīnu, banku un militāro diktatūru …

 6. Izklausās pēc baltvāciešu padzītajiem baronu pēctečiem, kuri kā šajā gadījumā Katarīna fon der Gatena mēģina uzrunāt mūsu sabiedrību, bet vis tas atgādina lielum mānijas pazīmes, kas piemīt lielajām daudzmiljonu tautām, kā gan tiem pašiem krieviem un arī vāciešiem.

  • Kremļa troļļi aktivizējas Atbildēt

   Iepriekšējais komentārs izskatās pēc kremļfašistu trollinga – nacionāla naida kurināšana kā vienīgais arguments, kad kremļa trollis mēģina tēlot latvieti, bet nodod nespēja komentēt tēmu un komunistu iepotētie naida saukļi ”ja vācietis, tad ienaidnieks”.

   Vakar izgāzās ar mēģinājumiem argumentēt, šodien laiž darbā Pēdējo Argumentu – naida kurināsanu.

   • par troļļiem runājot Atbildēt

    nepalieciet smieklīgi jūs sorosiešu troļļi ! visu, kas mūsu tautai nevēlams un kaitīgs, mūsu tautas ienaidnieki sauks par kremļa trollingu ! ar to jūs vienkārši parādat savu vājumu un bezspēcību krievijas priekšā, ja spējat pavilkties uz tik lētiem murgiem !!!

    Latvija ir Latvija un mums ir savas vērtības un tām nav nekāda sakara ar putinu, vai krieviju, pat, ja tās dažos jautajumos sakrīt !

    • Kremļa trollis kļūst agresīvs, iespītējas Atbildēt

     Pirmkārt, Kremļa trolli, tautas vārdā neuzstājies, tev nav tādu tiesību. Otrkārt, te nav Teroraška, te ir Latvija un mēģinājumi apkarot informāciju, aizsedzoties ar bļaustīšanos par ”kaitīgumu tautai” būtu smieklīgi, ja nebūtu noziedzīgi.

     Tieši ta, Kremļa trolli, Latvija ir Latvija un nemaz nemēģini komandēt sabiedrību Putina stilā.

    • Kremļa trollis aizstāv putinismu Atbildēt

     Kremļa troļļu lietotajai retorikai – ”padzītie baltvācieši”, ”šāvuši cilvēkus Smoļenskā”, ”nevēlams un kaitīgs tautai, tāpēc aizliedzams utt.”

     Katrs, kas atkārto tādas frāzes, ir Putina pakalpiņš. Ja viņš pats to neapzinās, tad ir sevišķi dumjš un atpalicis Putina pakalpiņš.

     • Par mīlestību un piedošanu kaut ko esi dzirdējis, jeb dzīvosi mūžīgā aizvainojumā uz visu pasauli ? Ja Tu spēj atcerēties tik senus notikumus, tad ko teikt Sīrijai, Līvijai, utml, kuras ASV ir burtiski iznīcinājusi, nogalinot viņu tautas līderus !?

 7. gļēvums nogalina nāciju ! Atbildēt

  dažreiz bezdarbība un vienaldzība ir ļaunāka par tiešu un tīšu ļaunumu …, bet to apvienojums ir tiešām nožēlojams !

 8. ja vēlies izaudzināt personību - labāk iemāci bērnam mīlēt ! Atbildēt

  Tiklīdz ienaidnieks ielauzās mūsu tautas apziņas formēšanas sfērā, vispirms viņš izveidoja pievilcīgu patērētāja dzīves stila tēlu. Viss, kas traucēja šīm uzdevumam, tika attēlots kā negatīvs. Šodien, zem brīvības karoga, tautai tiek uzspiesti orientieri, kuri pavērš mūsu enerģiju pret mums. Tāpēc esam nonākuši līdz kritiskajam punktam, kad daudzi sāk noticēt, ka ar bērniem ir jārunā par seksu, nevis īstu un neavainīgu mīlestību !!!

  • ja tā ienīsti Eiropu, brauc mājās Atbildēt

   kur Lielais Putins un neuzvaramie lielkrievu supermeni tevi aizstāvēs gan no briesmīgajām rietumu precēm, gan aizliegtām idejām.

   • sekss bez mīlestības ir maucība, bet mīlestība bez seksa ir cēla – jūti atšķirību ?

    • Kremļa troļļi nespēj argumentēt, spītējas Atbildēt

     Un no kurienes cēlajiem mīlētājiem rodas bērni, spītnieciņ? Atrod kāpostos vai saņem no stārķa?

     Varēji būt strīdu zaudējis, tagad esi strīdu zaudējis spītnieks. Tā labāk?

     • mīlestībā draudziņ, bērni rodas patiesā mīlestībā, kuras turpinājums ir abpusēji gribēta, uz uzticēšanos balstīta savstarpēja tuvība …

  • Ja nezināji – sekss ir mīlestības sastāvdaļa.

 9. “Fon” un, vēl “der”!!! Cilvēki ar tādiem uzvārdu pielikumiem nevar būt mums par paraugu! Ar tādiem jāapietas raupjāk, jo, kas zin, varbūt, tādiem senčos bijis kāds mūsu tautiešus apspiedušais barons, vai, vēl ļaunāk, kāds, kurš kurinājis krāsnis Aušvicē un šāvis mierīgos iedzīvotājus Rīgā vai Smoļenskā…
  Mums ir sava “dzīves ziņa”, kas kopīga ar brālīgās kaimiņvalsts analogu un norobežosimies no šādu “Fon der…” dāsni dāvātajām pamācībām!

  • Jā, Kremļa trolli, jums ir sava dzīves ziņa – nacionālā naida kurināšana un nāciju kolektīvās vainas piesaukšana kā vienīgais arguments!

   • Ja kāds nesaprot sarkasmu un tam trūkst jebkāda humora izjūta, vieta tam pie Putļera, mūsu “dargā” fīrera!

 10. Cik daudz te ” tikumīgo” liekuļu – it kā Latvijā ar seksu nenodarbotos, taisni kā bijušajā PSRS!
  Bērni attiecīgā vecumā ir jāiepazīstina ar to, no kurienes rodas bērni. Citādi to viņi uzzina izkrpoļotā veiā.

 11. Par seksu nav jārunā, bet ar TO jānodarbojas.

 12. par seksu nav jārunā, bet jānodarbojas ar to…. un jo vairāk, jo labāk

 13. Rambo----> Frau fon der Gaten Atbildēt

  Mazāk jārunā, vairāk jādara. Tad dzimstība uzlabosies kā Vācijā, tā Latvijā.

  • Pašam arī jādara, nevis tikai citi jāaģitē. Lai gan vispār cilvēki veido attiecības tāpēc, ka patīk, nevis pienākuma dēļ vai pēc komandas.

 14. Bet vai tad šodien tam ir kāda jēga?
  Nav taču tagad neviens vairs te tīrs,
  Nav mums ko ietērpt šai skaidrības tērpā,
  Lieks laulību zvērests un kam gan vairs vīrs?

  Sametam kauliņus kopā vai čupā,
  Krustu vai šķērsu – kā katram tīk,
  Kam kāda daļa, ar ko esam gultā,
  Svaros tik cilvēktiesības krīt.

  Audzināt bērnus? Lai valsts par to gādā,
  Karjera atdoties prasa ik dien,
  Ģimenei nozīmes nav vairs nekādas,
  Upurēt sevi nav gatavs neviens.

  Kāds krievs pēc ģenitālijām zīlē,
  Nenopietns tautietis vīriešus mīlē.
  Divpadsmitgadīga meitene dzemdē,
  Līgavu kleitas var nogremdēt dzelmē.

  • Nav argumentiem šodien vairs jēgas,
   Loģiku nemāca jau vairs sen.
   Nav diskusijas, ir tukšvārdu brēka,
   Nav argumentu – tik ienaidu dzen.

   Ojāram tiesības nepatīk ļoti,
   Laikam zoniņam ir to par daudz.
   Bet, kas ar svešām ģimenēm notiks,
   Tas mieru nedod – par morāli sauc.

   Tāpat ka vecajie komisāri,
   Upurēties šis pārējos sauks.
   Vai arī pats tu visi to dari,
   Par ko tos citus aģitē, draugs?

   Skaties uz savas līgavas kleitu,
   Skaties, ka pats pie ģimenes tiec.
   Sagādā pats sev dēlu vai meitu,
   Pārējos labāk gan neaiztiec.

   • Viss ko Tu ieteici man ir pārpārēm
    Un ir arī tas par mīlestību ko sauc
    Bet šodien jau tas vairs nelikas svarīgi
    Pē tiesībām visi salkuši kauc

    • Vēl tādi reizēm pa pasauli klīst,
     Kuri cilvēka tiesības nīst.
     Jānoskaidro ir tikai tas –
     Vai ienīst tie arī savējās?
     Vai gatavi dzīvot režīmos,
     Kas pašus vajās un apkaros?
     Kas brīvi domāt vairs neatļaus,
     par runām sitīs, par darbiem šaus?
     Vai tikai citus gatavi tie
     Vajāt, ka kādreiz sarkanie?

    • Kas dzīvo tanī pusē,
     Kur bulkas ausīs bāž?
     Kur sex ir jānoklusē –
     Kas pastāsta, tam gāž?
     Kas dzīvo tanī pusē,
     Kur asas mēles zib,
     Kur pašiem dzīvot neveicas,
     Bet citus mācīt grib?

 15. JARUNA PAR TIKUMIBU!

 16. Jautājums LA vadībai Atbildēt

  Vai LA ir tradīciju un identitāti aizsargājoša plašsaziņa t.i konservatīvisma politikas pārstāvoša rakstošā plašsaziņa?Ja jā, tad ko nozīmē šādi ancīšu raksti? Tie ir pretrunā ar jūsu politiku. Vai ir notikusi politikas maiņa? Protams, šādu ancīšu raksti ir derīgi, bet tiem ir jābūt atsevišķā nodaļā, kura ir pretnostatīta jūsu konservatīvajai politikai. Gadījumā, ja LA ir mainījusi orientāciju un ir vajadzība pēc kompasa, – lai atrastu pareizo virzienu, tad nekautrējaties LA vadība, bet atklāti taujājiet tautai pēc palīdzības. Ja nav šādu atklātu paziņojumu par orientācijas maiņu, tad tas ir jāsaprot kā slepena, noklusēta politikas maiņa, kurai ir jāmaina līdzi arī lasītāju loks, jo indivīda bezizmēra sorozītiskais egoisms jeb liberālisms nav savienojums ar tradīciju, ar Dziesmu svētkiem, ar sevis apzināšanos kā personību. Un viens novēlējums šim ancītim. Proti, pirms rakstīt, ka “tā dēvētā “Rietumu ideoloģija” tiek saistīta ar seksuālu izlaidību un pelta kā pārmēru liberāla,” ir kut kas jāsaprot un jāpamācās! Visiem ancīšiem utu labi sākt ar Antoniju Gidenu (liberālists) – vienu no mūsdienu socioloģijas teorijas pīlāriem – un saprast viņa sludināto mūsdienu cilvēka identitāti t.i. eksistenciālo nemieru (an existential angst) – “atgriezenisko modernitāti,” kurā nav patstāvīga atskaites punkta (vērtības), kur cilvēks ir arvien vairāk pārņemts ar eksistenciālisma problēmām – ar eksistenciālo nemieru.

  • jautājums pašieceltajam cenzoram Atbildēt

   Kas jūs tāds esat, lai komandētu redakciju un noteiktu, ko drīkst publicēt un ko nē? Kurš jums ir devis cenzora pilnvaras? Vai zinājāt, ka cenzūra Latvijā ir aizliegta? No kura laika dziesmu svētki ir pretrunā indivīda tiesībām un brīvībām un kā šīs pretrunas izpaužas? Vai biljards, gumijlēkšana un deltaplanierisms ir pretrunā tradīcijām vai nē un kāpēc?

   Beidzot viens novēlējums, pirms varenā balsī komandēt redakciju un autorus, iemācieties lasīt un rakstīt. Uzvārdus raksta ar lielo burtu un Toms Ancītis ir fotogrāfs.

 17. labāk jau darit nekā tikai runāt. parasti kas daudz runā tas maz dara

 18. – Jūsu grāmatā par seksualitāti tiek runāts bez aplinkiem. Vai jūsu pašas 4 bērni arī to lasījuši?

  – Jā, viņi izlasīja. Sākumā viņiem ļoti patika, bet nu jau viņi sasnieguši vecumu (15, 14, 13 un 10 gadus veci), kurā šos jautājumus uztver ļoti JŪTĪGI. Pašreizējā vecuma posmā viņiem tas šķiet …BRIESMĪGI …
  ————————————————–
  Jau tīņiem ( no 10 – 15 gadiem) tas šķiet BRIESMĪGI, ka vecas mamzeles UZBĀŽAS ar seksu …
  Vai gadījumā saviem bērniem ar tēvu NAV nodemonstrējusi seksošanu?

  • Leonīds Brežņevs Atbildēt

   Pēdējā laikā daudzi komjaunieši ir sākuši mīlestību – jūtas, kādas normālam komjaunietim ir tikai pret Padomju Dzimteni un Komunistisko partiju – just pret meitenēm. Daži neapzinīgi komjaunieši pat skūpsta meitenes, it kā viņas būtu Padomju Armijas karogi vai PSKP CK Politbiroja locekļi!

 19. Daba vai Dievs ir tā iekārtojis, ka seksa orgāni pilda arī dzīvnieku un cilvēku izdalījumu izvadīšanas funkciju, kas savā ziņā ir pretīga lieta, jo nelabi ož un vispār ir dažādu infekciju perēklis un ko tūlīt salido mušas un tā tālāk. Manuprāt, te ir cēlonis neapzinātam kaunam par to runāt. Atceros, kad bērnībā uzzināju, ka cilvēki, lai vairotos, izmanto tos pašus orgānus, ar kuriem, piedodiet par vārdu, čurā, man palika nelabi. Gandrīz apvēmos. Tāpēc katra saruna, ka tas viss ir dabīgi un pieņemami, ir normāla nevis nosodāma. Mani puritāniskie vecāki par to man neko nebija stāstījuši un es to uzzināju pastarpināti. Par to ir jārunā un tas nevar būt netikumiski. Trakāk ir tad, ja sekss sāk asociēties ar kaut ko pretīgu!

  • TV diskusija PSRS - ASV Atbildēt

   – Mums Padomju Savienībā nekāda seksa nav!

   (skatītāja komentārs) Stulbais Reigans. Kāpēc bruņoties? Var taču pagaidīt, kamēr padomju cilvēki izmirs!

   • Apbrīnojami, kā tiek manipulēts ar tekstu , noraujot frāzes daļu un izmantojot to pavisam citā kontekstā. Kā ar slavenajiem citātiem: “Svarīgākā no mākslām ir kino..[kamēr lielākā daļa ir analfabēti], “Visu izšķir kadri…[kas apguvuši tehniku]”. Un tā sieviete patiesībā teica, ka PSRS nav seksa televīzijā. Un tā nu gan bija patiesība. Kas attiecas uz konkrēto grāmatu, būtiskākā man šķita autores atziņa, ka grāmata sastādīta priekš Vācijas bērniem un balstoties uz viņu jautājumiem un, ka Latvijā šie jautājumi noteikti būtu citādāki. Ir pavisam vienkāršs risinājums. Beidzot par šīm tēmām runāt, rakstīt balstoties uz Latvijas situāciju, tradīcijām un pieņemtajām normām un atklāt tik daudz, cik pie mums tiek uzskatīts par vajadzīgu un beigt mehāniski tulkot un izmantot svešā kultūrā un mentalitātē balstītus tekstus.

    • mums PSRS nekāda seksa nav! Atbildēt

     Apbrīnojami, kā var iespītēties un izmisīgi strīdēties tur, kur varētu vienkārši atzīt faktus! sex pa TV un kino PSRS bija gan. Klasiskajā padomju periodā tika uzņemtas tādas filmas kā ”Tavs dēls” (veselas 2 epizodes ar priekšspēli) un ”Liktenim spītējot” (vīrietis un sieviete līdz pleciem vai nu uzreiw pirms vai uzreiw pēc procesa). Abas ir Rīgas kinostudijas filmas. Ak jā, ”īsta sex” šajās filmās neesot, bet vai rietumu TV jūs daudz redzēsiet? Ja kāds nezināja, ir filmu klasifikācija atkarībā no tā, cik un ko var redzēt, un abas nosauktās filmas jebkurā rietumvalstī izpelnītos kategoriju ”nude scenes” ar attiecīgajiem vecuma ierobežojumiem.

     Tagad par pārējā PSRS kino. Pēdējos padomijas gados arī pašiem jau bija pilnīgi viss. ”Mazā Vera”, ”Mūžības beigas”, ”Grūti būt Dievam”. Klasiskais PSRS periods – striptīzniece no ”Briljantu rokas” un plikās skaistulītes no mūsu pašu ”Dāvana vientuļai sievietei” tur, kur Spuļģītis caur pudeles stiklu uz meičām lūr. Ķēniņa Gustava padotie ģen. Svensons un kapt. Horns bija dikti nadzīgi uz grābstīšanos, kur nevajag. Ak tā, neviena no šīm filmām neesot ”smagais porno”. Bet vai Rietumos jūs bieži redzat šo ”smago porno”, ja īpaši nemeklējat? Kādas ir cerības to ieraudzīt TV parastajā laikā, kad bērni vēl neguļ?

     • Cik skaisti! Galvenais bija izvērst demagoģiju, nevis izteikt viedokli pēc būtības. Tipiski. Runa jau nav par to, kas tur bija vai nebija PSRS, ko tur rādīja vai nerādīja, bet par to, ka pietiek jau atkārtot nepilnīgas un no konteksta izrautas frāzes, kurām nav nekāda sakara ar apspriežamo tēmu.

     • tad neizvērs demagoģiju, ja nav ko teikt

      jo es jau teicu – atzīt faktus ir vienkāršāk nekā iespītēties un izmisīgi strīdēties, pierādot nepierādāmo.

      No visa, kas bija PSRS laikā, šajā tēmā ir svarīgs viens – PSRS laikā bija liekulīgas rūpes par neesošu ”paraugmorāli”. Lai neuzkāptu uz tā paša grābekļa, vēlams neatkārtot kļūdas. Vēlams neatkārtot arī PSRS ”diskusijām” raksturīgos mēģinājumus ar bļaustīšanos apklusināt citādi domājošos, kad nav ko teikt.
      Te kāds varēja būt cilvēks, kam nav ko atbildēt, bet tagad ir iespītējies tukšvārdis. Tā labāk?

     • Tā tiešām jau ir labāk. Būtu pilnīgi pieticis, ja jūs uzreiz būtu uzrakstījis šo vienu frāzi: “No visa, kas bija PSRS laikā, šajā tēmā ir svarīgs viens – PSRS laikā bija liekulīgas rūpes par neesošu ”paraugmorāli”. Lai neuzkāptu uz tā paša grābekļa, vēlams neatkārtot kļūdas.” Es savu domu par to, ka vajadzētu latviešu autoriem rakstīt par šo tēmu, nevis balstīties uz tulkotiem materiāliem, izteicu jau pirmajā komentārā.

    • mums PSRS nekāda seksa nav! Atbildēt

     Attiecībā uz konkrēto grāmatu, ar ko tādu 21. gadsimta vācietis atšķiras no 21. gadsimta latvieša, ka tas, kas der vienam, nekādā ziņā neder otram?

     No grāmatām iekš PSRS bija arī Jāņa Zālīša ”Mīlestības vārdā”, kur otrajā izdevumā jau bija detalizēti zīmējumi ar paskaidrojumiem. Izdevums nenotika tāpēc, ka cenzūra aizliedza.

    • par kino un kadriem Atbildēt

     Kino palika svarīga mākslas nozare arī tad, kad visi iemācījās lasīt. Starp citu, vecajos laikos, kad tie analfabētu laiki bija, vēl taisīja mēmo kino – piemēram, ”Jaunkundze un huligāns” ar jauno V. Majakovski – un analfabēts tur nesaprastu tekstus ar paskaidrojumiem. Kadru lietā tas suns bija aprakts iekš tam, ka Staļins sāka savu karjeru kā partijas kadru daļas vadītājs, tātad ar iespēju virzīt uz augšu sev uzticīgus cilvēkus.

 20. Apnicis.Nekadu citu temu vairs cilvekiem laikam nav ko apspriest-sex,plikumi-jo vairak,jo labak,skaistuma kanoni,kulti un ideali,homoseksualisms kaa norma,utt.Kad tad beidzot saksim runat par planetas pasargasanu no iznicibas,par iejutibu,lidzjutibu dasnumu,labsirdibu-vienvardsakot par to,kas cilveku padara par cilveku.Ak,tas laikam nav interesanti un nevienam nav vajadzigs.Taa vietaa mums maca,kaa kopoties visos sturos un visos veidos,kaa badinat sevi,lai tik atbilstu “skaistuma”(stulbuma)standartiem,homisi aulo pa ielam un breec ka ir briesmigi apspiesti,kari,bads,nabadziba,religiskais fanatisms zel un plaukst.Ne jau izcilas sexa tehnikas vai karnas supermodeles izglabs pasauli.Kaa var but tik stulbi!?

  • un vispār mums te ir vārda brīvība, kad cilvēki paši lemj, ko apspriest.

   pasaules glābšana bija komunistu ideja. pārējie cilvēki vispirms sakārto savu dzīvi, ari attiecibas.

 21. Latvijā jārada sava literatūra bērniem nevis jātulko citu tautu / kultūru grāmatas. Vācija jau sen ir zināma kā valsts, kurā pret seksuālām tēmām izturas ļoti brīvi, līdzīgi kā, piemēram, Nīderklande. Un nav tiesa, ka visās citās valstīs grāmata tika pieņemta “bez vecāku sašutuma”.

  • Nevis tumsonis, bet Gaišais spēks!!! Izvirtībai dažādās izpausmēs – nē!

  • Redzi, pašieceltais cenzor, ja jaunais cilvēks ir informēts par iespējamu problēmu, tad viņš varēs no tās izvairīties patstāvīgi un vienkārši, nenoveļot savas bezatbildības sekas uz sabiedrību un mani, nodokļu maksātāju. Liekuļmorāles superlielvalsts PSRS jau uzkāpa uz šī grābekļa, mēģinot risināt problēmas ar izlikšanos, ka problēmu nav.

 22. Vai tur nav runa arī par pedofīliem? Bērnam var likties,ka patīkami aizskart ausi vai dibenu varētu atļaut kādam pieaugušam cilvekam.

 23. Ai , bet varavīkni gan vienreiz varētu likt mierā….

 24. Par seksu ir ARĪ jārunā!

  • Par seksu ir jārunā? BET……par TO jau vien tik i runā -cits nekas vairs neeksistē! Jo vairāk runā, jo sliktāk kļūst- balta rase esot uz izmiršanas robežas……Hhi,hi,hi….Pat bērniem jau metušies virsū. Tie bija PSRS laiki,bet manai bērnibai seksa trūkuma dēļ nebija nekādas vainas (es runājun tieši par šo momentu!),kad sāku domāt un kā TO uzzināju es nemaz neatceros,liekas tas viss notika pilnīgi dabiski,kad tam pienāca laiks,un labi ka tā; bet 10 gadu vecumā man neviens ar tādām pieaugušo padarīšanām nemācās virsū un cik atceros tad NEVIENS man zināmais bērns (mani draugi )par TO nelikās ne zinis.Spēlējām slēpšanos, tautas bumbu,kariņu, vistiņas ,klases un ko tik ne -vakarā kā pār slieksni tā gultā un acis ciet. Bija arī jāstrādā. Neatņemiet bērniem bērnību! Sakurināt ziņkārību par seksu mazam bērnam-piedodiet- es to uzskatu par ļoti nejauku būšanu!Katram vecumam savas problēmas,tāpat kā dabā -savs laiks sējai un savs laiks pļaujai.

Draugiem Facebook Twitter Google+