×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
10. aprīlis, 2017
Drukāt

Par seksuālo uzbrukumu upuriem internetā var kļūt arī pusotru gadu veci bērni (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Palielinās ierosināto kriminālprocesu skaits par nepilngadīgo pavešanu netiklībā un par pamudināšanu uz seksuālām darbībām. Pēc policijas sniegtajām ziņām, par pavešanu netiklībā pērn ierosināts 41 kriminālprocess, kas ir par 14 vairāk nekā 2015. gadā. Savukārt par nepilngadīgo pamudināšanu uz seksuālām darbībām 2016. gadā ierosināti 12 kriminālprocesi, kas ir par septiņiem vairāk nekā gadu iepriekš. Policija secina – sarūk visu veidu vardarbīgo dzimumnoziegumu veidu skaits, bet pieaug nevardarbīgo noziegumu skaits.

Šā gada sākumā pēc policijas vadības iniciatīvas izveidota un darbu uzsākusi speciāla nodaļa dzimumnoziegumu apkarošanai – Valsts policijas galvenās kriminālpolicijas pārvaldes kriminālizmeklēšanas pārvaldes 3. nodaļa.

Vai tas nozīmē, ka nobriedusi situācija un cīņa ar šāda veida noziegumiem kļūst arvien aktuālāka un arī to skaits pieaug – tostarp attiecībā uz nepilngadīgajiem –, kā ik pa laikam izskan ne tikai no dažādu sabiedrisko organizāciju pārstāvju, bet arī no tiesībsargājošo pārstāvju puses?

Nodaļas priekšnieks Oļegs Lavčinovskis: “Tas ir jautājums par prioritātēm. Jo pēdējo gadu tendences neliecina, ka krasi pieaug dzimumnoziegumu skaits, arī pret neaizsargātāko sabiedrības daļu – bērniem, nepilngadīgajiem.Bet kas ir fakts: sarūk visa veida vardarbīgo dzimumnoziegumu skaits un pieaug nevardarbīgo noziegumu skaits. Tas nozīmē, ka dramatiskas ainas nav, pa ielām nestaigā seksuāli varmākas un neizvaro bērnus – šāda veida noziegumi samazinās. Uzlabojies preventīvais darbs, mums arvien labāk izdodas cilvēkus ar šādām nosliecēm savaldīt. Bet nevardarbīgie noziegumi notiek arvien vairāk, īpaši interneta vidē.”

Visu rakstu lasiet “Latvijas Avīzes” 11. aprīļa numurā vai e-izdevumā

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+