Latvijā
Kriminālziņas

Par seksuālu vardarbību Saulkrastu pludmalē pret mazu bērnu aizturēts klavierskolotājs 16

Foto Valsts policija. Ilustratīvs attēls

Šonedēļ likumsargi Saulkrastu novadā aizturēja vīrieti, kuru tur aizdomās par pludmalē īstenotu seksuālu vardarbību pret mazgadīgu meiteni. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess un aizdomās turētajam šodien, 21. septembrī, piemērots apcietinājums, portāls LA.lv uzzināja Valsts policijā (VP).

Jau ziņots, ka augustā likumsargi saņēma informāciju no iedzīvotājiem par Saulkrastu pludmalē notikušu dzimumnoziegumu pret bērnu. Iedzīvotāji ziņoja, ka šā gada 16. augustā nepazīstams vīrietis piegājis pie aptuveni četrus gadus vecas meitenes un aicinājis glāstīt savu dzimumlocekli. Sākotnēji policijai par šo gadījumu bija ziņojusi viena sieviete. Pēc laika, atsaucoties uz policijas aicinājumu, par līdzīgu gadījumu ziņoja vēl kāda sieviete. Veicot informācijas analīzi un citas izmeklēšanas darbības, policisti nonāca pie secinājuma, ka abas iedzīvotājas ir ziņojušas par vienu un to pašu gadījumu. Pašreizējā informācija liecina, ka vīrietis noziegumu veicis, kamēr meitenes māte uz brīdi bija novērsusi uzmanību.

Likumsargi noskaidroja aizdomās turētā identitāti un atrašanās vietu. Otrdien, 19. septembrī, policisti aizdomās turēto 1961. gadā dzimušo vīrieti aizturēja. Vīrietis savu vainu izdarītajā noziegumā atzīst.

Policija atzīmē, ka aizturētais iepriekš nav krimināli sodīts.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par seksuālu vardarbību, ja tā izdarīta ar personu, kura nav sasniegusi 16 gadu vecumu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem.

Aizturētais vīrietis laika posmā no 1996. gada līdz 2014. gadam ir bērniem pasniedzis privātstundas klavierspēlē, tāpēc nav izslēgta iespēja, ka viņš jau iepriekš izdarījis seksuāla rakstura noziegumus pret bērniem.

Policija aicina ziņot ikvienu, kam varētu būt zināms par citiem iespējamiem šī vīrieša noziedzīgās rīcības gadījumiem. Informēt policiju iespējams pa tālruni 67950350 vai 110, vai arī vēršoties Saulkrastu policijas iecirknī Saulkrastos, Noliktavas ielā 10a.

LA.lv