Mobilā versija
+1.6°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
7. oktobris, 2014
Drukāt

Par “Senču aicinājuma” titulu sacentīsies 16 jaunie lauksaimnieki (1)

sencuaicinajums_db_10

Par jauno lauksaimnieku konkursa “Senču aicinājums” uzvarētāja titulu šogad cīnīsies 16 pretendenti, informē biedrības “Zemnieku saeima” pārstāve Līva Liepniece.

Konkursam šogad kopumā pieteikti 33 jaunie lauksaimnieki no visas Latvijas. Izvērtējot kandidātu atbilstību konkursa nolikumam, tālāk dalību konkursā turpināja 16 dalībnieki.

Konkursa žūrija septembra beigās noslēdza viesošanos pie 16 jaunajiem lauksaimniekiem – konkursa finālistiem. Apmeklējuma mērķis bija iepazīt jaunos lauksaimniekus klātienē.

Konkursa finālisti:

No Latgales:
Solvita Čaunāne un Jānis Božis (Vārkavas novads);
Aldis Upenieks (Vārkavas novads);
Inese un Māris Klodāni (Preiļu novads);
Zigmunds Skutels (Preiļu novads);
Mārtiņš Bogušs (Ilūkstes novads);
Jānis Čaunāns (Riebiņu novads).

No Vidzemes:
Edgars Bite (Kokneses novads);
Kaspars Paegle (Alūksnes novads);
Roberts Ločmelis (Kocēnu novads);
Matīss Grīnbergs (Burtnieku novads);
Ilona un Normunds Leči (Limbažu novads).

No Zemgales:
Jānis Hercbergs (Dobeles novads);
Aleksandrs Medvedevs (Dobeles novads);
Marika Grīslīte (Auces novads);
Gundars Lācis (Tērvetes novads).

No Kurzemes – Linda Venckus (Saldus novads).

Visi 16 konkursa finālisti tiks aicināti uz apbalvošanas pasākumu biedrības “Zemnieku saeima” “Lauksaimnieku Jaungada ballē” 2015.gada janvārī. Tad uzvarētājam tiks pasniegta tēlnieka Paula Jaunzema darinātā balva un pilnībā apmaksāts trīs dienu brauciens divām personām ar piedalīšanos vienā no vadošajām Eiropas lauksaimniecības izstādēm/gadatirgiem/pasākumiem.

Visiem konkursa 2.kārtas dalībniekiem tiks pasniegta veicināšanas balva – piedalīšanās divu dienu Jauno līderu personīgās un profesionālās izaugsmes apmācībās un simpātiju balvas no konkursa atbalstītājiem.

Konkursu rīko biedrība “Zemnieku saeima”, Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete (V) un žurnāls “AgroTops”.

Pirmo reizi konkurss pirmo reizi organizēts 2010.gadā, un gadu gaitā par tā uzvarētājiem kļuva Inga un Zigmunds Kalniņi no Aizputes novada, Valdis Zujs no Rēzeknes novada, Jānis Vaivars no Skrīveru novada un Aija Šneidere un Jānis Miķelsons no Limbažu novada.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Es lepojos ar Edgaru Biti un Madarau Biti. Man prieks, par viņu darbu un par to, ka viņi izdaiļos apbalvošanas pasākumu.

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+