×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
8. septembris, 2013
Drukāt

Par sērijveida izvarošanām un laupīšanām aizturētais jaunietis strādājis par pārdevēju

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgā uz aizdomu pamata par trīs izvarošanām un vairākām laupīšanām aizturētais 24 gadus vecais jaunietis šovasar pēc iznākšanas no cietuma kādā tirdzniecības centrā strādājis par pārdevēju.

Valsts policijas sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāvis Toms Sadovskis aģentūrai LETA pastāstīja, ka šis darbs aizdomās turētajam nav paticis un viņš atsācis laupīt.

Ņemot vērā, ka pastāv aizdomas par jaunieša vēl citiem pastrādātiem noziegumiem, policija šonedēļ plašsaziņas līdzekļiem izplatīja apcietinātā vīrieša fotogrāfiju un lūdza atsaukties iespējamos cietušos. Sadovskis pastāstīja, ka policija pēc vīrieša foto izplatīšanas saņēmusi zvanus no citām, iespējams, cietušajām sievietēm, taču šī informācija vēl jāpārbauda.

Policija joprojām lūdz atsaukties ikvienu, kas ir cietis no vīrieša pretlikumīgajām darbībām, un zvanīt uz tālruņa numuru 67086302, 67086330 vai 110.

Jau ziņots, ka 22.augustā uz aizdomu pamata par trīs jaunu sieviešu izvarošanu un vairākām laupīšanām Rīgas reģiona pārvaldes Latgales iecirkņa darbinieki aizturēja 1989.gadā dzimušu jaunieti.

Šobrīd policijai ir zināms, ka jaunais vīrietis pirmo uzbrukumu varētu būt veicis 14.jūlijā, kad Tallinas ielā tika izvarota un aplaupīta jauna sieviete. Arī pārējos uzbrukumus vīrietis veicis salīdzinoši netālu – 1.augustā cietusi kāda sieviete, kas naktī gājusi caur Ziedoņdārzu, bet 7.augustā izvarota un aplaupīta jauna sieviete Artilērijas ielā.

Tāpat vīrietis tiek turēts aizdomās par vienu laupīšanu un diviem laupīšanas mēģinājumiem, kas izdarīti augustā.

Vīrieša upuri bija sievietes vecumā no 20 līdz 25 gadiem. Pārsvarā viņš uzbrukumus īstenoja, iepriekš izvēloties slēpni, un tur sagaidīja pārsteigto upuri. Lielākoties viņš, demonstrējot nazi, pieprasīja, lai atdod personīgās mantas un izvarošanas epizodēs apmierina viņa seksuālās tieksmes, taču vienā gadījumā viņš izteica tiešus draudus un solīja pārgriezt upurim rīkli.

Visi uzbrukumi tika veikti nakts aizsegā, laikā no plkst.1 līdz 3.

24.augustā iespējamam varmākam kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums, viņš vainu atzīst un skaidro, ka laupīšanas veicis, jo bijusi nepieciešama nauda, taču tajā pašā laikā vīrietis nespēj argumentēt, kādēļ veicis izvarošanas.

Vīrietis tikai šovasar bija atbrīvojies no cietuma, kur izcieta sodu par iepriekš pastrādātām laupīšanām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+