×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
11. oktobris, 2015
Drukāt

Par sievas un bērna nobraukšanu ar trolejbusu apdrošinātājs atraitnim izmaksājis 300 eiro (6)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto

Apdrošināšanas kompānija “Gjensidige Baltic”, pie kuras pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” apdrošina gan materiālos, gan morālos zaudējumus, vīrietim par viņa sievas un bērna nobraukšanu ar trolejbusu izmaksājusi kopumā 300 eiro lielu kompensāciju, 11.oktobrī vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Apdrošinātājs sākotnēji lūdzis cietušajam iesniegt notiesājošu spēkā stājušos spriedumu, ar kuru būtu atzīts, ka negadījumā vainīga “Rīgas satiksmes” darbiniece, tomēr vēlāk kompānija nolēmusi segt bēru izdevumus un par sāpēm un garīgajām ciešanām atraitnim Ansim Priedem izmaksājusi morālā kaitējuma kompensāciju. “150 eiro par katru cilvēku. Tāda ir morālā kompensācija,” raidījumam pastāstīja cietušais.

“Nekā personīga” norāda, ka 2003.gadā Eiropas Savienības (ES) tiesa nosprieda, ka ceļu satiksmes negadījumā cietušo ģimenes locekļu apdrošināšanas atlīdzības limits neatkarīgi no bojāgājušo skaita ir vienots visā ES un Latvijā nostiprināts OCTA likumā. Tie ir pieci miljoni eiro. Taču Latvijā apdrošinātāji līdz šim izmantojuši Ministru kabineta noteikumos noteikto limitu, kas par apgādnieka vai laulātā nāvi noteica atlīdzību tikai 150 eiro.

Šos noteikumus Satversmes tiesa pērn decembrī atzina par spēkā neesošiem no to pieņemšanas brīža, 2005.gada 21.maija. Līdz ar to šķiet, ka arī Priedem apdrošināšanas atlīdzība nedrīkstētu būt tik maza, taču apdrošinātājs tā nedomā. Kompānijas pārstāve skaidro, ka uzņēmums līgumu ar “Rīgas satiksmi” noslēdza 2014.gadā, kad ST spriedums vēl nebija pieņemts.

Ņemot vērā minēto, avārijā ģimeni zaudējušais vīrietis vērsies tiesā pret apdrošinātāju. Raidījums norāda, ka šai tiesvedībai var būt ļoti nopietnas sekas gadījumā, ja atklāsies, ka līdz šim satiksmes negadījumos cietušie kompensācijas par morālo kaitējumu saņēmuši pēc aplamas sistēmas.

Gadījumā, ja Priede šajā tiesvedībā pilnībā vai daļēji uzvarēs, “Gjensidige Baltic” sola sūdzēt tiesā valdību par nepareizi ieviestiem Ministru kabineta noteikumiem.

Jau ziņots, ka pagājušā gadā maija beigās Rīgā, Aleksandra Čaka ielā, trolejbuss, kuru vadīja 1954.gadā dzimusi sieviete, uz gājēju pārejas notrieca 1982.gadā dzimušu sievieti un viņas 2009.gadā dzimušo meitu. Bērns no gūtajām traumām notikuma vietā mira, bet māte ar smagām traumām tika nogādāta slimnīcā, tomēr arī viņa vēlāk nomira.

Šā gada pavasarī Rīgas Autotransporta prokuratūra minēto krimināllietu nodeva izskatīšanai Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā.

Apsūdzībā teikts, ka trolejbusa vadītāja, tuvojoties regulējamai gājēju pārejai, nepievērsa pietiekamu uzmanību apkārtnei, brauca ar ātrumu, kas negarantēja kustību drošību konkrētā situācijā, savlaicīgi neieraudzīja, ka luksoforā deg sarkanais signāls un neapturēja trolejbusu pirms luksofora.

“Rīgas satiksmes” preses pārstāvis Viktors Zaķis aģentūrai LETA šogad janvārī pastāstīja, ka trolejbusa vadītājai jau tūlīt pēc negadījuma policija bija piemērojusi liegumu vadīt spēkratu. Šobrīd sieviete strādā par galastacijas dispečeri. “Kamēr cilvēks nav notiesāts, tikmēr var strādāt. No tiesas lēmuma būs atkarīga tālākā rīcība,” uzsvēra Zaķis.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Pag, bet kāpēc Ansis notikušo mēģina izmērīt naudā? Samaksātu viņam, teiksim, 20’000 par katru – būtu laimīgs? Par maz? Miljons, tagad labi palika?!
  Pilnīgs idiotisms! Jādiskutē ir par to kāpēc šāda situācija ir notikusi! Kāpēc neizgulējies ilggadējais darbinieks vispār bija pie stūres? Kāpēc tiek atbalstītas zemās algas un nenormālā pārstrāde vairākās maiņās vai darbos? Kāpēc “žurnālisti” nodarbojas ar viena teikuma pārrakstīšanu 15 variācijās, nevis veic sabiedrībai tik svarīgo informācijas iegūšanu, analīzi un pasniegšanu?

 2. Vispār pieņemta apdrošināšanas minamālā NORMA ir -50.000 Eiru. Kā redzam LV līdz morāles minimumam ir tālu ,tālu ,tālu….

 3. Vai tad Latvijā cilvēkam ir vērtība? Laikam aizmirsa kādas nulles pielikt klāt, tāpat kā par pensiju palielināšanu par 3.02 eiro mēnesī! Tā jau ir visnekaunīgākā ņirgāšanās par cilvēkiem! Saeimā jau nav cilvēki, bet zombētāji bez smadzenēm. Šeit miermīlīgā veidā vairs neko nevarēs mainīt, kā šajās rindās: virs zemes nav taisnība, dūrei tik spēks. Padomājiet!

 4. ministru kabinets prot tikai raut sev, bet jūtu līdzi vadītājai…
  Ja pa ielu slāj kā pa savu guļamistabu, tad tā VAR notikt !
  Vieglas smiltis aizgājējiem un ceram, ka nākošajā dzīvē būs uzmanīgāki !

  • Interesanti , tātad cilvēks , kas pie zaļā luksofora signāla šķērso ielu pa gājēju pāreju pēc Jūsu domām “slāj kā pa savu guļamistabu”? Kā tad ieteiksiet pareizi šķērsot ielu? Varbūt ieteiksiet mūžu nodzīvot vienā ielas pusē?

Draugiem Facebook Twitter Google+