×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
30. novembris, 2014
Drukāt

Par sieviešu vervēšanu fiktīvajām laulībām piespriež nosacītu cietumsodu (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ilustratīvs attēls

Bauskas rajona tiesa šomēnes atzinusi vienošanos starp prokuratūru un apsūdzēto krimināllietā, kurā par sieviešu vervēšanu fiktīvajām laulībām apsūdzēts kāds vīrietis. Apsūdzētajam tika piemērots nosacīts cietumsods uz diviem gadiem un četriem mēnešiem.

Bauskas rajona tiesas kancelejas vadītāja Agrita Leveika aģentūru LETA informēja, ka tiesnese Marina Ribina 20.novembrī rakstveida procesā izskatīja krimināllietu, kurā bija noslēgta vienošanās starp prokuratūru un apsūdzēto un kurā vīrietis bija apsūdzēts pēc Krimināllikuma 285.2.panta otrās daļas – par ļaunprātīgu personas nodrošināšanu ar iespēju likumīgi iegūt tiesības uzturēties Latvijā vai Eiropā, ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā, ja šāda iespēja nodrošināta divām vai vairākām personām vai ja to izdarījusi personu grupa. Par to likumā paredzēts sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Tāpat apsūdzība papildināta ar Krimināllikuma 15.panta ceturto daļu, kas definē nozieguma mēģinājumu, par ko atzīstama apzināta darbība, kas vērsta uz tīšu tā izdarīšanu, ja noziegums nav izdarīts līdz galam no vainīgā gribas neatkarīgu iemeslu dēļ.

Pārbaudījusi vienošanās noslēgšanas apstākļus un vienošanās atbilstību Krimināllikuma normām, tiesnese nosprieda apstiprināt starp prokurori un apsūdzēto noslēgto vienošanos, atzīstot apsūdzēto par vainīgu trijās nozieguma epizodēs.

Daļēji saskaitot piespriestos sodus, galīgo sodu tiesa noteica kā brīvības atņemšanu uz vienu gadu un sešiem mēnešiem, bez mantas konfiskācijas.

Savukārt daļēji saskaitot piespriesto sodu ar sodu, kas apsūdzētajam bija noteikts ar Rīgas rajona tiesas 28.aprīļa spriedumu, un galīgo sodu par izdarītiem vairākiem noziedzīgiem nodarījumiem, kā kopējo piemērojamo sodu tiesa noteica brīvības atņemšanu uz diviem gadiem un četriem mēnešiem, bez mantas konfiskācijas, taču šo sodu tiesa nolēma noteikt nosacīti ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem un četriem mēnešiem, uzliekot par pienākumu piedalīties probācijas programmās saskaņā ar Valsts probācijas dienesta norādījumiem.

Kā ziņots, novembra sākumā prokuratūra nodeva Bauskas rajona tiesai krimināllietu, kurā par sieviešu vervēšanu fiktīvajām laulībām apsūdzēts kāds vīrietis, aģentūru LETA informēja prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka.

Apsūdzībā bija teikts, ka vīrietis iepazinās ar kādu personu, kura nodarbojās ar fiktīvo laulību organizēšanu ārzemēs. Persona piedāvāja iespēju nopelnīt 1422 eiro par katru sievieti, kura piekristu doties uz Lielbritāniju, lai slēgtu fiktīvu laulību ar trešo valstu pilsoņiem.

Tad apsūdzētais saticis trīs savas paziņas un vienu izmeklēšanas eksperimenta veicēju, kuras piekrita doties uz Lielbritāniju, lai slēgtu fiktīvas laulības. Sievietēm tika izskaidrots, ka divus mēnešus pēc fiktīvo laulību slēgšanas būs jādzīvo topošā vīra mājā. Par fiktīvo laulību noslēgšanu katrai meitenei tika piedāvāts nopelnīt 1422 eiro. Tomēr ierodoties Lielbritānijā, visas meitenes pārdomāja reģistrēt fiktīvās laulības un atgriezās Latvijā.

Savukārt izmeklēšanas eksperimenta veicēju līdz Lielbritānijai aizvest neizdevās, jo nelikumīgās darbības pārtrauca policijas darbinieki.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. kāpēc nosacītu ? Atbildēt

    Vai sieviete ir gaļas gabals ?

  2. Labaak ir straadaat godiigi slimniicaa par aptiiriitaaju, nekaa aaleeties ar fiktiivu lauliibu slegshanu. Bez tam dazhas meitenes ar taadaam lauliibaam sabeigs savas dziives.

Draugiem Facebook Twitter Google+