×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
8. oktobris, 2015
Drukāt

Par “siksnas varoņa” neapstādināšanu piemēro disciplinārsodu 47. vidusskolas darbiniekiem (12)

Kadrs no videoKadrs no video

Saistībā ar incidentu Rīgas 47.vidusskolā diviem darbiniekiem piemērots disciplinārsods, aģentūrai BNS pastāstīja Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) vadītāja Inita Juhņēviča.

Disciplinārsodus saņēmusi skolas dežurante un fizikas skolotājs. Soda mērus skolas vadība neatklāj. Juhņēviča skaidroja, ka atbilstoši Darba likumam darbiniekiem var izteikt piezīmi vai rājienu.

IKVD amatpersonas iepriekš veica pārbaudi Rīgas 47.vidusskolā, lai klātienē izvērtētu 1. oktobrī notikušo konfliktsituāciju, kas pēdējās dienās apspriesta publiskajā telpā, kā arī saņemtu izglītības iestādes vadītājas paskaidrojumus.

Veicot pārbaudi skolā, kvalitātes dienests konstatējis, ka konkrētajā gadījumā skolā netika nodrošinātas Izglītības likuma 55.panta 8.punktā noteiktās izglītojamo tiesības uz dzīvībai un veselībai drošiem apstākļiem izglītības iestādē, jo skolas dežurante ir ļāvusi skolnieces tēvam doties uz klasi, nevis lūgusi uzgaidīt pirmā stāva vestibilā, bet pedagogs ir pieļāvis, ka klasē atradās skolnieces tēvs, kurš sāka konfliktu ar meitas klasesbiedreni.

Pārrunājot radušos situāciju ar skolas direktori, kvalitātes dienests saņēmis apliecinājumu, ka direktore tuvākajā laikā pieņems lēmumu par disciplinārsoda piemērošanu gan skolas dežurantei, gan skolotājam par skolas iekšējās kārtības noteikumu neievērošanu.

Izvērtējot notikušo, kad skolā, klases telpā pret skolnieci tika vērsta vardarbība, kvalitātes dienests aicina: pirmkārt, pievērst lielāku uzmanību konfliktiem starp bērniem, laikus tos pamanīt, iesaistīt atbalsta personālu un veikt visas iespējamās darbības, lai konfliktus atrisinātu; otrkārt, veikt pārrunas ar pedagogiem, atgādinot, ka katra pedagoga pienākums ir iesaistīties, novērst vai pārtraukt jebkādu vardarbību un draudus skolēniem.

Jau ziņots, ka sociālajā tīklā “Facebook” izplatīta informācija par kādu gadījumu, kad kāds tēvs Rīgas 47.vidusskolā sitis bērnu; policija saistībā ar notikušo sāka administratīvo lietvedību.

Kāda sieviete sociālajā tīklā raksta, ka skolā ieradies kāds vīrietis, kurš ar siksnu sācis sist kādu astotās klases skolnieci, kas esot viņa meitas klasesbiedrene.

Rīgas 47.vidusskolas direktore Ineta Kareļina aģentūrai BNS apstiprināja, ka konflikts ir noticis. Viņa norādīja, ka brīdī, kad tēvs sitis 8.klases meitenei ar siksnu, klases skolotājs esot iestājies pa vidu, bet siksnas metāla gals ir trāpījis meitenei pa muguru. Vēlāk direktores vietniece esot braukusi līdzi cietušajai meitenei uz slimnīcu, bet pēc direktores teiktā, miesas bojājumi nav bijuši. “Varbūt kāds zilumiņš parādījies uz muguras,” viņa piebilda.

Kareļina norādīja, ka cietušās meitenes vecākiem ir ieteikusi vērsties ar iesniegumu policijā. Tāpat viņa uzsvēra, ka skola savas kompetences ietvaros sadarbosies ar tiesībsargājošajām iestādēm saistībā ar šo gadījumu.

“Tēvs [kurš sita bērnam ar siksnu] ir tāds solīds kungs. Viņš nebija ne dzēris, ne sēnes saēdies. Nebija pamata domāt, ka kaut kas tāds varētu atgadīties,” viņa piebilda.

Kareļina sacīja, ka uzreiz pēc incidenta tika piesaistīts sociālais pedagogs un policija.

Vienlaikus direktore izteica aicinājumu skolēnu vecākiem vairāk uzmanīt savu bērnu aktivitātes interneta sociālajos tīklos.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Murgs kas tur notiek…. izrādās vainīga DEŽURANTE !!! Vai direktrisei ar galvu ir viss kārtībā ??? Pie tādiem direktoriem , kas netiek galā ar vadīšanu , notiks ne tas vien …. slepkavības mēģinājums jau bija ……

 2. Nu jauki!
  Zāriņš var turpināt ņirgāties!
  Visi, kuri saka – nerīkstēja, lūdzu sakiet ko vajadzēja un vagag darīt? (šādas situācijas ir ne tikai 47 . skolā, bet pa visu valsti )Un tas ir aktuāli, KO darīt ???
  Iet pie skolas vadības nederēs, jo viņi NEKO nedarīja kaut bija informēti par situāciju skolā!
  – tām caciņām kurām pēc gadījuma ar Zarčiku bija bail iet uz skolu, laikam jau ar sirdsapsiņa ir netīra.

 3. Ja arī tēvs tika līdz klasei, tad tālāko nedrīkstēja pieļaut nekādā gadījumā….

 4. Kā vienmēr Latvijā. Atbildīgs par visu notiekošo ir pirmā persona: Dežurants, apsargs, un apkopēja:)))))
  Interesanti, kur paliek direktori ar savu atbildību, ka skolās notiek vardarbība, kur paliek ierēdņi no izglītības ministrijas, kur paliek likumdevēji, un visādas kontrolējošās komisijas??? KUR????

 5. un kas tad ar to mazgadīgo noziedznieci?Vai viņai nekāda atbildība netika piemērota?Vai atļauts tādā pašā veidā turpināt?Emocionāla slepkavība arī ir slepkavība un to tā “nabaga cietēja” ir apguvusi perfekti.Gan jau tādā pašā veidā turpinot nonāks arī līdz fiziskai,mēģinājums jau esot bijis.

 6. Mana meita uz 47.vidusskolu pārgāja pēc 9.klases beigšanas lai mācītos tālāk vidusskolā. Mājās bērns atzinās ka esot bail iet uz skolu un piebilda, ka skolasbiedrenes tēvs varēja iet pie klases audzinātājas, direktores vai skolas psiholoģes lamāties bet sist nedrīkstēja nekādā gadījumā un piedevām vēl meitenei…es pilnīgi piekrītu meitai- kur ir garantija ka vēl kāds “siksnas varonis” skolā neuzradīsies un kļūdas pēc nepiekaus arī manu bērnu?!

 7. Tikai disciplinārs sods? ??

 8. Varbūt tas ”siksnas arguments” tomēr bija vietā?! Varbūt tomēr vajadzēja nosloksnēt tā kārtīgi?? Labāk jau gan jaunkundzes tēvam to darīt, bet, ja neprotas.. Kādam jau jāuzņemas!

 9. Un kāds sods piemērots Sāriņai un viņas vecākiem par ilgstošu emocionālu vardarbību, līdz ģimene nonāk afekta stāvoklī?

 10. Kurs um par ko ir vainigs, nozelojamie birokrati?! Ja jau “tiesa” sekas, tad vertigi nakotnei tikt skaidriba ar celon,iem: ka tad isti ir ar to “cieteju” un kas izveda no pacietibas “siksnu” – varbut tas bija “pilnais vadzis”, kas luza?…

 11. Un tai sīkajai šmurgulenei – ar baltiem cimdiņiem noglaudīja galviņu un pateica – vai, bērniņ, kā tev tā gadījās? Tādām nekauņām būtu stūrī ar plikiem ceļiem uz zirņiem jāstāv.

Draugiem Facebook Twitter Google+