Mobilā versija
+4.3°C
Gunta, Ginta, Gunda
Otrdiena, 28. marts, 2017
9. jūlijs, 2015
Drukāt

Par skaistumkopšanas un tetovēšanas pakalpojumiem būs jāinformē Veselības inspekcija

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Veselības ministrija (VM) plāno noteikt, ka skaistumkopšanas un tetovēšanas pakalpojumu sniedzējiem, uzsākot saimniecisko darbību, būs par to jāziņo Veselības inspekcijai (VI), aģentūru LETA informēja VM pārstāvis.

VM šādu normu vēlas ieviest, lai pilnveidotu higiēnas prasību ievērošanas uzraudzības funkciju.

Šobrīd skaistumkopšanas un tetovēšanas jomas pakalpojumu sniedzējiem nav pienākuma paziņot par savas darbības uzsākšanu un VI, kura uzrauga higiēnas prasību ievērošanu, nav pieejama pilnvērtīga informācija par skaistumkopšanas pakalpojuma sniedzējiem, norādīja Šneiders.

Ņemot vērā, ka šie pakalpojumi ir saistīti ar paaugstinātu infekcijas slimību izplatīšanas risku, un, nenodrošinot higiēnas prasības, var būt viens no iemesliem C un B hepatītu, tuberkulozes un citu infekcijas slimību izplatīšanai, to uzraudzība no sabiedrības veselības viedokļa ir nozīmīga, uzsvēra ministrijas pārstāvis.

VM izstrādātais noteikumu projekts paredz kārtību, kādā pakalpojumu sniedzējs sev ērtākajā veidā informē VI par saimnieciskās darbības uzsākšanu. Līdz ar paziņošanu par pakalpojuma uzsākšanu būs nodrošināta informācija par skaistumkopšanas un tetovēšanas pakalpojumu sniedzējiem un tā būs pieejama arī sabiedrībai, dodot iespēju izvēlēties veselībai drošus pakalpojumus, uzskata ministrijā.
Paredzēts, ka VI, konstatējot higiēnas prasību pārkāpumus, uz pakalpojuma sniedzēja darbības apturēšanas laiku līdz pārkāpumu novēršanai par to pakalpojumu sniedzēju sarakstā ievietos attiecīgu informāciju. Tādējādi gan iespējamie pakalpojuma ņēmēji, gan citas institūcijas būs informētas, ka pakalpojumu sniegšana nav atļauta.

Plānots, ka kārtība attiektos uz skaistumkopšanas, solārija pakalpojumu sniedzējiem, manikīra, pedikīra pakalpojumu sniedzējiem, friziera pakalpojumu sniedzējiem, publisko pirts un peldbaseinu pakalpojumu sniedzējiem, kā arī tetovēšanas, skarifikācijas, pīrsinga, permanentā grima un mikropigmentācijas pakalpojumu sniedzējiem.

Šīs izmaiņas vēl jāapstiprina Ministru kabinetā. Paredzēts, ka jaunā kārtība stāstos spēkā no 2016.gada 1.janvāra.

Pievienot komentāru

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (18)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (9)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+