×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
6. aprīlis, 2018
Drukāt

Kā risināt ūdens uzskaites problēmu? (4)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Andis Siliņš, SIA “Lielvārdes Remte” valdes loceklis: “Ūdenssaimniecības likumā ir punkts, ka skataka ir vēlama, taču nav norādīts, ka tāda obligāti jāierīko. Tātad – varam likumu tulkot, lai labāk iedzīvotājiem, un tas nozīmē, ka skataku būvēt neprasām ne tiem, kam jau ūdens skaitītāji mājā ir, ne tiem, kuri pieslēdzas centralizētajam ūdensavadam no jauna. Viņiem tikai izsniedzam tehniskos noteikumus, ka jāizbūvē ūdensskaitītāja mezgls, un visos gadījumos tas notiek ūdensvada ievada vietā ēkā, nevis jārok kaut kur skataka. Tāpat privātmājās, kur aukstā ūdens skaitītājiem beidzies verifikācijas termiņš, skaitītājus nomainot bez maksas uzstādām attālinātās nolasīšanas ierīci. Es neticu, ka, pateicoties skatakām, tiks novērsta ūdens zagšana. ”

 

Uldis Vērdiņš, SIA “Talsu ūdens” ūdenssaimniecības galvenais speciālists: “Kad pieņēma likumu, sapratām, ka tiem, kuri centralizētajai sistēmai pieslēdzas no jauna, skatakas par saviem līdzekļiem jābūvē obligāti. Pārējiem – līdz 2020. gadam, lai novērstu iespēju ūdens zagšanai. Patlaban mēs likuma izpildi esam nobremzējuši, kamēr nebūs VARAM un Ūdenssaimniecības un kanalizācijas uzņēmumu asociācijas konkrēta skaidrojuma par ūdens patēriņa skaitītāja atrašanās vietu: atbilstoši likumam īpašnieka izbūvētā akā uz piederības robežas vai citā piemērotā, tostarp jau esošajā vietā.”

 

Ēriks Lukmans, Tukuma novada domes priekšsēdētājs: “Privātmājās jau esošo ūdensskaitītāju atrašanās vieta nebūs jāmaina. Bija plānots, ka skatkas būvēs tie, kuri pieslēgsies ūdensvadam no jauna, taču domē pieņēmām saistošos noteikumus, ka vienkārši jābūt piemērotai vietai mājas iekšpusē. Gan domes mājaslapā, gan citādi informējām iedzīvotājus, lai nesatraucas. Viņiem nedraud obligāta prasība par lielu naudu būvēt skaitītāja ievietošanas mezglu. To jau arī normatīvie akti paredz, ka pašvaldības drīkst izstrādāt savu kārtību un nevajag taisīt ažiotāžu tur, kur tādas principā nav. Arī likums pieļauj alternatīvu. Plus visam pašvaldība ir paredzējusi 50 tūkstošu eiro atbalstu, lai mudinātu iedzīvotājus aktīvāk pieslēgt savus īpašumus centralizētajiem ūdensapgādes un kanalizācijas tīkliem.”

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Talsi atkal izceļas ar naudas kāri…….

  2. Vienkārši. Visa infrastruktūra līdz klienta skaitītājam ir ūdens saimniecības uzņēmuma īpašums. Tieši tāpat kā tas ir ar gāzi un elektrību. Vienīgi nedrīkst iebraukt auzās kā tas notika ar elektrības sadali. 0 patēriņam – 0 rēķins. Infrastruktūras uzturēšana ir jāsaista tikai ar patēriņa apjomu, bet jaudu uzturēšana ir piegādātāja problēma un biznesa nišas īpatnība.

    • Vai mūsu varnešiem ir mīksta sirds un ņēmīga roka? Atbildēt

      Otrā brīvvalsts ar vieglu roku iedeva elektriķiem un tagad arī gāziniekiem iespēju manipulēt ar pieslēguma maksu, jeb, vienkāršiem vārdiem sakot, kopā ar OIK šiverētājiem apzagt klientus. Taču reiz nākotnē atņemt šo iespēju būs nesalīdzināmi grūtāk, ja ne neiespējami …

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Sportiskākais dzīvnieks

Latvijas Futbola federācija (LFF) trešdien prezentēja valstsvienības jauno logo, formas un talismanu vilka veidolā. “No šodienas būsim vilki un ar šo dzīvnieka simbolu gribam uzsvērt kopības sajūtu,” sacījis LFF prezidents Kaspars Gorkšs. Interesanti, ka par savu simbolu vilku izvēlējusies arī Latvijas Volejbola federācija, kas nupat aicinājusi atbalstīt volejbola valstsvienību, nopērkot tās kreklu ar vilka attēlu.

Kuru no šiem jūs gribētu par Valsts prezidentu?
Draugiem Facebook Twitter Google+