Tehnika
Auto un moto

Saskaņotais paziņojums par auto negadījumu. Joprojām neprotam aizpildīt! 0

Foto – Shutterstock

Ik dienas Latvijā notiek ap pussimta avāriju, kuras policija fiksē savā statistikā “ar cietušajiem”. Bet pavisam dažādu transporta līdzekļu sadursmju pērn bija vairāk nekā 37 tūkstoši. Dienā vidēji tātad ap tūkstoti.

Lielākā daļa no tiem iesniegti, izmantojot tā sauktos saskaņotos paziņojumus (SP). Un – diemžēl – daudzi no tiem neesot pareizi sastādīti, tādēļ jau tā milzu apjoma un grūto darbu nevajadzīgi sarežģījot. Tādēļ daži atgādinājumi visiem, kuru neveiksmīgā manevra diena var pienākt šogad.

Vispirms – vai tev šī veidlapa vispār ir? Manu “krāmu kasti” pārbaudot, izrādījās – nav. Ja nebūs arī otram nelaimes brālim – kur skriesim? Laiks pagalam, un jau tā cietušie nervi vēl vairāk sačakarēti. Veidlapu var izdrukāt internetā. Taču tad tā būs bez paškopējošās otrās lapas, kāda ir tiem pieteikuma papīriem, kurus varam dabūt pie apdrošinātājiem vai arī vairākumā degvielas uzpildes staciju. Tur dabūsiet arī trešo lapu – paziņojuma aizpildīšanas instrukciju. Izlasiet un apdomājiet to jau laikus!

SP veidlapa jāaizpilda precīzi un tā transportlīdzekļa vadītājam, kurš ir izraisījis negadījumu, paziņojums ir jāiesniedz apdrošinātājam 10 dienu laikā. Minētais dokuments ir jāaizpilda abiem autovadītājiem, un abiem vadītājiem tas ir jāparaksta. Ar savu parakstu katrs CSNg iesaistītais vadītājs nevis atzīst savu vainu, bet gan tikai apstiprina, ka paziņojumā ierakstītie vai ar krustiņu atzīmētie fakti atbilst patiesībai.

Un nu neliels pārdomas rosinošs ieskats CSDD apkopotajā nopietnāko satiksmes negadījumu statistikā. Par avārijām ar cietušajiem, par avārijām reibumā. Un vaininieku vecumu.

Veči! Tie puikas mums tomēr labāk jāpieskata! Dzērumā ziepes vāra galvenokārt jaunie. Vecuma grupa līdz 30 gadiem veido pusi no visas amorālākās statistikas. Un arī skaidrā viņi nav neko labāki. Sevišķi tie, kuri tiesības tikko dabūjuši.

Saskaņotais paziņojums: tikai diviem

Saskaņotais paziņojums apdrošināšanas atlīdzības saņemšanai izmantojams, ja:

• CSNg iesaistīti tikai divi transportlīdzekļi;

• nav nodarīti bojājumi trešās personas mantai;

• transportlīdzekļiem nav radušies bojājumi, kuru dēļ tie nevar vai tiem aizliegts braukt;

• neviens no iesaistītajiem vadītājiem neatrodas alkohola vai citu reibinošu vielu ietekmē.

Avots: CSDD

LA.lv