Mobilā versija
+1.7°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
13. jūlijs, 2015
Drukāt

Vai par šķūnīšiem un nojumēm jāmaksā nodoklis?

Foto - LETAFoto - LETA

Vai par šķūnīšiem un nojumēm, kas nav būvēti uz pamatiem, jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis? JĀNIS M. RĪGĀ

Likuma “Par nekustamā īpašuma nodokli” 1. panta pirmajā daļā teikts, ka ar nekustamā īpašuma nodokli apliek ķermeniskas lietas, kas atrodas Latvijas Republikas teritorijā un ko nevar pārvietot no vienas vietas uz otru, tās ārēji nebojājot, – zemi, ēkas, tostarp kadastra informācijas sistēmā reģistrētas, bet ekspluatācijā nenodotas ēkas, kā arī inženierbūves, izņemot šā panta otrajā daļā minēto nekustamo īpašumu.

Tostarp šā panta otrā daļa nosaka atbrīvojumus no nodokļa. Jūsu gadījumā ar nodokli neapliek dzīvojamo māju palīgēkas, ja to platība nepārsniedz 25 m², izņemot garāžas. Ja palīgēkas platība pārsniedz 25 m², jāuzzina, vai pašvaldība savos saistošajos noteikumos ir vai nav atbrīvojusi no nodokļa palīgēkas, kas pārsniedz 25 m².

Pievienot komentāru

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgākaLauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+