Mobilā versija
+2.2°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
13. jūlijs, 2015
Drukāt

Vai par šķūnīšiem un nojumēm jāmaksā nodoklis?

Foto - LETAFoto - LETA

Vai par šķūnīšiem un nojumēm, kas nav būvēti uz pamatiem, jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis? JĀNIS M. RĪGĀ

Likuma “Par nekustamā īpašuma nodokli” 1. panta pirmajā daļā teikts, ka ar nekustamā īpašuma nodokli apliek ķermeniskas lietas, kas atrodas Latvijas Republikas teritorijā un ko nevar pārvietot no vienas vietas uz otru, tās ārēji nebojājot, – zemi, ēkas, tostarp kadastra informācijas sistēmā reģistrētas, bet ekspluatācijā nenodotas ēkas, kā arī inženierbūves, izņemot šā panta otrajā daļā minēto nekustamo īpašumu.

Tostarp šā panta otrā daļa nosaka atbrīvojumus no nodokļa. Jūsu gadījumā ar nodokli neapliek dzīvojamo māju palīgēkas, ja to platība nepārsniedz 25 m², izņemot garāžas. Ja palīgēkas platība pārsniedz 25 m², jāuzzina, vai pašvaldība savos saistošajos noteikumos ir vai nav atbrīvojusi no nodokļa palīgēkas, kas pārsniedz 25 m².

Pievienot komentāru

Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (17)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+