×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
19. marts, 2012
Drukāt

Par slimnieka kopšanu

vecl2

Māte ir guloša 1. grupas invalīde, viņai ir 86 gadi. Meita viņu kopj, algotu darbu nestrādā. Vai šos gadus ieskaitīs meitas darba stāžā? 
Aija Jelgavas novadā

 

Likuma “Par valsts pensijām” pārejas noteikumu 1. punktā noteikts, ka līdz 1991. gada 1. janvārim laiku, kad kopj 1. grupas invalīdu vai cilvēku, kurš sasniedzis 80 gadu vecumu, ieskaita apdrošināšanas stāžā neatkarīgi no sociālās apdrošināšanas iemaksu veikšanas. No 1991. gada 1. janvāra līdz 1996. gada 1. janvārim laiku, kad kopj 1. grupas invalīdu vai cilvēku, kas sasniedzis 80 gadu vecumu, apdrošināšanas stāžā ieskaita tikai tad, ja ir veiktas sociālās apdrošināšanas iemaksas.

No 1996. gada apdrošināšanas stāžā ieskaita mēnešus, kuros veiktas vai bija jāveic apdrošināšanas iemaksas attiecīgajam sociālās apdrošināšanas veidam (piemēram, pensiju apdrošināšanai, invaliditātes apdrošināšanai). Tas nozīmē, ka sociālās apdrošināšanas pakalpojumus personām piešķīra, ņemot vērā reģistrēto informāciju par to darba ienākumiem, turklāt neatkarīgi no tā, vai darba devējs faktiski veicis šīs iemaksas. Līdz ar to speciālais budžets sedza ievērojamas izmaksas, kas bija radušās darba devēju vainas dēļ. Tādēļ no 2011. gada 1. janvāra personas pensiju apdrošināšanai atkal ņem vērā tikai faktiski veiktās iemaksas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+