×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
3. maijs, 2016
Drukāt

Kā glābt VID reputāciju? “LA” aptaujā uzņēmējus (5)

Foto - VIDFoto - VID

Valsts ieņēmumu dienesta ēka.

Jānis Endziņš, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs: “Priecē, ka gan finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai, gan VID vadītājai Inārai Pētersonei ir politiskā griba veikt iestādes attīrīšanu. Ceru, ka beigās VID kļūs daudz kvalitatīvāks. Ikgadējā Rīgas Ekonomikas augstskolas pētījumā par ēnu ekonomikas indeksu atklājies, ka uzņēmēji samērā pozitīvi vērtē VID. Tiesa gan, līdz ar pēdējo mēnešu skandāliem šis vērtējums būs pasliktinājies. Žurnālisti ir veikuši savu sargsuņa funkciju un darījuši sabiedrībai zināmas divdomīgas situācijas. Apgalvojumam par apzinātu nomelnošanas kampaņu pierādījumus gan neredzu. Svarīga dimensija VID un Finanšu ministrijas kompetencē ir darbs pie tā, lai veicamās kontroles būtu efektīvākas. Ķerot negodīgo uzņēmēju, nevajadzētu uzkraut slogu visiem pārējiem. Ir jāmeklē risinājums, lai uzņēmumiem, it sevišķi mazajiem, nodokļi būtu viegli maksājami un viegli kontrolējami.”

Normunds Skauģis, SIA “Lāči” valdes loceklis: “Tikpat svarīga kā nodokļu iekasēšana ir arī to saimnieciska tērēšana. Primārais jautājums ir – kāpēc maksāt nodokļus? Kad valsts pārvalde sāks pierādīt, ka ir labs saimnieks, tad arī pilsoņu attieksme mainīsies. Šobrīd redzam, ka tieši nesaimnieciskums jeb nelojālu darbinieku lēmumi grauj VID reputāciju. Katrā lielā organizācijā jābūt iespējai vērtēt darbinieku lojalitāti. Ja nelojālu darbinieku ir daudz, tas norāda uz plašām problēmām. Nedomāju, ka to var sakārtot tikai VID vadītāja bez politiskā atbalsta. Saknes meklējamas dziļāk. Ja valdošās partijas nemainīs valstī pastāvošās tradīcijas, tad saasinātā situācija ar pēdējo laiku notikumiem VID apdzisīs un viss atkal ritēs savu gaitu. Šo situāciju neatrisinot, ilgtermiņā cietēji būsim visi. Mūsu valsts pārvalde jau sen ir par smagu un par dārgu.”

Normunds Bergs, “SAF tehnika” valdes priekšsēdētājs: “Uzskatu, ka VID ir pelnījis pret sevi vērsto negatīvo sabiedrības attieksmi. Kaut vai tādēļ, ka tiek iets vieglākais ceļš – nevis tiekot galā ar nodokļu nemaksātājiem, bet gan pārnesot slogu uz tiem, kuri nodokļus maksā. Lai izglābtu Latvijas nodokļu sistēmu, šī situācija ir jāmaina. Tādās nozarēs kā, piemēram, autoserviss, celtniecība, ēdināšana vai frizieru pakalpojumi nevar pastāvēt, godīgi maksājot visus nodokļus. Vai nu tu ekonomē uz nodokļiem, vai arī drīz būsi no biznesa ārā – tāda ir pašreizējā sistēma. VID nenodrošina godīgu konkurenci. Tas dzen postā visu valsti. Tomēr atbildīgs par to ir ne tikai VID, bet arī politiķi. Runājot par VID reputāciju, varbūt iestādes vadībā uz kādu gadu var iekļaut neatkarīgus speciālistus no Somijas, Zviedrijas vai Igaunijas, lai novērstu interešu konfliktu. Bet jautājumā par negodīgajiem iestādes darbiniekiem – nav pareizi viņus pārcelt citos amatos, ļaujot darīt posta lietas jaunā vietā.”

Līga Meņģelsone, Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore: “VID savā darbībā ir jāapliecina, ka dienestā notiek reālas, pozitīvas pārmaiņas. Protams, vajadzēs arī vairāk un kvalitatīvāk skaidrot, kas tiek darīts, taču informēšanai jāiet roku rokā ar konkrētiem pasākumiem darbības uzlabošanai. Kopumā no šīs ie­stādes mēs vēlētos redzēt vēl lielāku pretimnākšanu uzņēmējiem, sodīšanas funkciju izmantojot kā galējo līdzekli. Ir jāpanāk, lai nodokļus maksāt kļūtu izdevīgāk nekā nemaksāt, turklāt procedūras tiktu atvieglotas. Mērķis mums visiem ir kopīgs – samazināt ēnu ekonomikas īpatsvaru. Taču to nevar panākt tikai ar sodīšanu. Ja ir skaidra iestādes misija un vīzija, kas orientēta uz izcilu savu klientu – nodokļu maksātāju – apkalpošanu, tad atliek to ieviest katra darbinieka darba aprakstā un ar to sākt katru darbdienas rītu!”

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Reputācijas glābšana ir pašu ziņā – kukuļņēmēji, neskaidras naudas īpašnieki, lielparādnieki – tiek atlaisti. Pluss sākts ar lielnodokļu nemaksātājiem – piedzenot nodokļus un nevis no manis salasītām 3 sēnēm ( kuras izrādījās nav ēdamas)…

  2. mainīt augstos birokratus Atbildēt

    VID terorizē mazos, godīgos nodokļu maksātājus, bet neķeras klāt lieliem parādniekiem (drošvien ar tiem sastrādā).

  3. reputāciju vajag vai darbu???????????????????????????????????????????? ar šitiem muldoņām ir bezcers

  4. kas tur ko skaidrot, ēnu ekonomika kā īlens maisā, nenoslēpsi skaidro cik gribi.

  5. ESMU PRIECI’GA KA BEIDZOT SAROSI’JUS’IES ARI’ SAPRA’TI’GI DOMA’JOS’I LATVIS’I PALDIES JUMS ! MUMS AUG GODDI’GO PILSON,U PAAUDZE ! ES GANDRI’Z VAI APAUDA’JOS NO AIZKUSTINA’JUMA ! ES GRIBE’JU VE’RST ATKAL SABIEDRI’BAS UZMANI’BU TIESS’I UZ NENORMA’LI LIELO IESTA’Z’U SKAITU KAS NEKO NERAZ’O ,-BET- KA’S’ JAU TA’ TUKS’OS LATVIES’U MACIN,US ! KAS SKAITA CIK DAUDZ IR IZDARI’JUS’I PAS’NA’VI’BAS ;- JO NEREDZ IZEJU NO DRAUSMI’GA’ SLOGA ! GRIEZ’OS AR AICINA’JUMU VISPIRMS PIE SAEIMAS DEPUTA’TIEM ;- KUNGI UN DA’MAS JU’S IEVE’LE’JA CEROT KA JU’S BU’SIET TIE KAS SAKA’RTOSIET IZLAUPI’TO VALSTI UN SAUKSIET PIE ATBILDI’BAS LAUPI’TA’JUS ! TA’ VIETA’ JU’S TURPINAT IZPA’RDOT VALSTS I’PAS’UMUS ! GAIS’IE PRA’TI LATVIJA’ ! ESIET STIPRI – JO GAISMA IR MILJONIEM REIZ’U SPE’CI’GA’KA PAR TUMSU! LAI GAISMA AUST !!!

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. TV tematiskās pakas

Nacionālā apvienība šonedēļ koalīcijas padomē aicināja valdību veidojošās partijas “spert izlēmīgus soļus valsts informatīvās telpas aizsardzībā”, jo “absurda situācija, ka valstij piederošais uzņēmums “Lattelecom” ar plašu Kremļa televīzijas kanālu piedāvājumu savās paketēs faktiski darbojas pretēji Latvijas drošības interesēm.”

“Lattelecom” padomes priekšsēdētājs Gatis Kokins, televīzijā diskutējot par iespējām ierobežot Krievijas propagandas TV kanālus, sacīja: “Lielākā daļa mūsu klientu – apmēram trīs ceturtdaļas klientu – izsakās ļoti negatīvi par varbūtību, ka viņu TV pamatpakā varētu nebūt šo Krievijas kanālu. Līdz ar to tīri komerciāli tas būtu absolūti nepieļaujams lēmums.” Tiem klientiem, kas vaicā, kāpēc netiek dota iespēja izvēlēties tādas paketes, kurās nav Krievijas kanālu, “Lattelecom” parasti atbild, ka lētāk no biznesa viedokļa ir iekļaut Krievijas kanālus, bet, ja veidotu kanālu paketi bez tiem, tā patērētājiem izmaksātu ļoti dārgi.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+