Latvijā
Kriminālziņas

Par spiegošanu apsūdzētā LDz ceļu meistara lietu sāks skatīt apelācijas instance 0

Foto: LETA/Zanda Seņkova

Zemgales apgabaltiesa šodien apelācijas kārtībā sāks skatīt par spiegošanu Krievijas labā apsūdzētā bijušā AS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) ceļu meistara Aleksandra Krasnopjorova lietu, noskaidroja aģentūra LETA.

Pirmās instances spriedumu lietā pārsūdzējusi gan apsūdzētā, gan apsūdzības puse, liecina tiesu informatīvās sistēmas dati. Lieta Zemgales apgabaltiesā saņemta augusta sākumā.

Paredzēts, ka pirmā tiesas sēde apelācijas instancē notiks šodien plkst.10. Lietu slēgtā tiesas sēdē skatīs Dace Skrauple.

Jau vēstīts, ka Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nosūtījusi apelācijas protestu attiecībā uz sodu, kas piemērots Krasnopjorovam, aģentūrai LETA pavēstīja Ģenerālprokuratūras pārstāve Una Rēķe.

Analizējot pierādījumus, tika konstatēts, ka apsūdzētais informāciju vāca ārvalsts interesēs un tās uzdevumā. Proti, vāktā informācija bija militāra rakstura informācija par NATO militāro kravu kustību pa dzelzceļu un elementiem, kas raksturo to nodrošināšanu Latvijas teritorijā, līdz ar to skaidri norādot uz fokusu par ārvalsts interesējošo informāciju, skaidroja Rēķe.

Saskaņā ar apelācijas protestā teikto, prokurore uzskata, ka tiesa nav pilnībā izvērtējusi un izanalizējusi nodarījuma smagumu, ar likumu aizsargātās intereses apdraudējumu, un sods noteikts nesamērīgi mīksts, kas neveicinātu, lai notiesātais un citas personas pildītu likumus un atturētos no noziedzīgu nodarījumu izdarīšanas, tādejādi soda mērs nav taisnīgs un samērīgs.

Saistītie raksti

Apelācijas protestā prokurore lūdz tiesu apsūdzētajam galīgo sodu noteikt pēc noziedzīgu nodarījumu kopības, daļēji saskaitot piespriestos sodus – brīvības atņemšanu uz trīs gadiem un četriem mēnešiem, ar probācijas uzraudzību uz trīs gadiem.

Tāpat ziņots, ka Krasnopjorovam tika piespriests cietumsods uz vienu gadu un sešiem mēnešiem, piespiedu darbs 60 stundas un probācijas laiks uz vienu gadu un sešiem mēnešiem. Soda termiņā tiks ieskaitīts apcietinājumā pavadītais laiks no 2016.gada oktobra līdz 2018.gada janvārim.

Notiesātajam arī jāsedz procesuālie izdevumi 260,40 eiro apmērā.

LA.lv
SK
Skaties.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO: Krāšņais simtgades salūts ar stāstu par Latvijas rašanos un tās nākotni
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bijušais premjers Gailis: Latvijā ir iespējama mazākuma valdība
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atteiksies no vienota pamata darbalaika valsts pārvaldes iestādēs no plkst.8.30 līdz 17
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO: Krāšņais simtgades salūts ar stāstu par Latvijas rašanos un tās nākotni
2 stundas
VK
Vita Krauja
Kultūra
Uz skatuves nedrīkst kļūt žēlojams. Saruna ar aktieri Jāni Kubili
Intervija 3 stundas
LE
LETA
Dabā
Pirmdienas rītā vēss, dažviet apledojuši ceļi; dienā nebūs lielu nokrišņu
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atteiksies no vienota pamata darbalaika valsts pārvaldes iestādēs no plkst.8.30 līdz 17
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
13 līdz 15 gadus vecus bērnus atrod aizmigušus ārā stiprā alkohola reibumā
1 stunda