×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
10. janvāris, 2018
Drukāt

Par spiegošanu Krievijas labā apsūdzētais LDz darbinieks atbrīvots no apcietinājuma (3)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Par spiegošanu Krievijas labā apsūdzētais AS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) ceļu meistars Aleksandrs Krasnopjorovs atbrīvots no apcietinājuma, taču viņam piemērots cits drošības līdzeklis, informēja prokurore Zinta Meija.

Drošības līdzeklis mainīts pēc apsūdzētā lūguma, un tiesa pieņēmusi argumentētu un izsvērtu lēmumu, uzskata prokurore, kura gan iebilda drošības līmeņa maiņai, jo Krasnopjorovs tiek apsūdzēts sevišķi smaga nozieguma izdarīšanā. Pašlaik apsūdzētajām piemērots aizliegums izbraukt no valsts un noteikta uzturēšanās dzīvesvietā.

Lai arī Krasnopjorovs ir nepilsonis un viņam ir atvieglots vīzu režīms ar Krieviju, Meija uzskata, ka šis aspekts nav jāuzskata par primāru.

Prokurore pastāstīja, ka lietas izskatīšana jau tuvojas noslēgumam, bet nākamā tiesas sēde notiks 2.februārī. Lieta joprojām tiek skatīta slēgtās sēdēs.

Jau vēstīts, ka lieta tiek skatīta slēgtās tiesas sēdēs, jo Meija izteica lūgumu uz tiesas sēdi kā liecinieku aicināt Drošības policijas darbinieku. Prokurore pauda, ka policista identitāte nav izpaužama, tāpēc viņa nopratināšanai varētu nodrošināt videokonferenci. Ņemot vērā, ka gan Drošības policijas darbinieka paustais, gan cita informācija, kas var izskanēt tiesas sēdē, var saturēt datus, kas aizskar Latvijas valsts intereses un nav izpaužami, lietas izskatīšanu nolemts turpināt aiz slēgtām durvīm.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina, laikā no 2015.gada 21.oktobra līdz 2016.gada 23.septembrim apsūdzētais, būdams LDz darbinieks, Jelgavas dzelzceļa stacijas sliežu ceļu atbildības teritorijā regulāri, sistēmiski un mērķtiecīgi nodarbojās ar neizpaužamu militāra rakstura ziņu un komercnoslēpumu nelikumīgu vākšanu Krievijas uzdevumā, pēc kā iegūto informāciju nodeva Krievijā esošai kontaktpersonai.

Apsūdzētais, pārfilmējot no LDz videonovērošanas sistēmām tiešsaistes režīmā un video arhīviem, nelikumīgi ieguva ziņas par NATO militārās tehnikas pārvietošanos Latvijas teritorijā, norādīja Sutugina.

Nelikumīgi vākto, iegūto un pavairoto informāciju un neizpaužamās ziņas, apsūdzētais elektroniskā formātā nosūtīja Krievijā esošai kontaktpersonai, kas pārstāvēja un darbojās Krievijas interesēs.

Apsūdzētais bija iegādājies un savā darba vietā – LDz piederošās nedzīvojamās ēkas kabinetā, apzinoties, ka viņam nav attiecīgas atļaujas, nelikumīgi glabāja rūpnieciski izgatavotu rokas granātu sprādziena imitācijas uzspridzinātāja imitācijas daļu. Tā ir pieskaitāma pie militārās pirotehnikas un satur rūpnieciski izgatavotu svaidošo sprāgstvielu – dūmu pulveri 2,7 gramu apmērā.

Apsūdzētajam draud brīvības atņemšana līdz desmit gadiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kārtējais LATVIJAI raksturīgais FARS ! Tiešām ,jasmejas par šādiem spioniem ,to iegūto informatīvo matejālu. Iespējams ka 1917 gada tehnaloģiskajā līmenī TAS BŪTU VĒRTĒJAMS KĀ naidniekam simpatizējoš ,Spions .Draugi ,labrīt aiz loga -21gs. Vai ne spions lasot ,skatot ,braucot ar mašiņu izmantojot kvadrokopterus,putu-dabas vērotāju kameras , viedtelefoni, WiFi -tīkls utt. No atvērtiem avotiem ,Zinot poļigonu koordinātes utt. Vai nevar iegūt šādu visiem zināmo,atvērto informāciju ??????? Galu ,galā 4-9 dabas vērotāju,darugu interesantu grupas viedtelefonu ,foto apkopotā informācija ? Pagātnē,VFR(Vācijas Fed.Rep) darbojās PSRS simpatizētāji,apkopojot un ziņojot -izlūkojot ,UN??? Vai VFR nodarbojās ar šo lietderīgo idiotu -apsūdzēšanu Spionāžā ? Nē ! Tapeic ka patiesi nozīmīgi mācību elementi—-paliek slēpti tie gūstami tikai konkrētā štābā , slepeni dokumenti ! Tur lūk sākās spionāža ,bet te FARS.

  2. mutuļojoša darbība Atbildēt

    it kā kremlī, no sputņikiem, jau nebūtu NATO kravu pārvietošanās pa sekundēm !
    Kā vispār tik valsts aizsardzībā svarīgā nozarē var atrasties, iespējami nelojāli, nepilsoņi, kad pilsoņiem pašiem nav darba ???

  3. Skaidrs ir tas, ka aizbēgs pie savējiem uz ļaunuma impēriju. Iespējams, tiesas lēmums ir pareizs, kam mums te tādus par velti barot cietumā.

Draugiem Facebook Twitter Google+