×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
18. februāris, 2015
Drukāt

Par spilgtāko Rīga 2014 pasākumu atzīts “No Rīgas uz Daugavpili Rotko vilcienā”

Foto: Rotko centra Twitter kontsFoto: Rotko centra Twitter konts

Balsojumā par Eiropas kultūras gada notikumiem, kas atstājuši visspilgtākos iespaidus, visvairāk nobalsots par projektu “No Rīgas uz Daugavpili Rotko vilcienā. Pasākums. Konference. Izstāde”, aģentūrai BNS pavēstīja nodibinājuma “Rīga 2014” sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Linda Pastare.

Kopumā “Rīga 2014” saņēmusi aptuveni 37 tūkstošus balsojumu. Pastare pauda prieku par kopējo balsošanas aktivitāti un atzina, ka priecē tas, ka vismaz viena balss ir saņemta par katru pasākumu.

Projekts “No Rīgas uz Daugavpili Rotko vilcienā. Pasākums. Konference. Izstāde” saņēmis 20,14% balsu. Nākamais spilgtākais notikums, pēc balsotāju uzskata, bija izstāde “Neparastās mežģīnes” (12,82%), trešais – “”Rīga 2014″ Saulgrieži. Lec, saulīte! Deju uzvedums” ar 8,4% atbalstu.

Vērtējot uzvarētāju, Pastare uzsvēra, ka tas nepārsteidz, jo pasākumu cikls saistībā ar mākslinieka Marka Rotko jubileju pulcēja daudz piekritēju, piebilstot, ka iespējams, balsošanā loma bijusi arī reģiona aktivitātei.

Pērn par godu Rotko 111. dzimšanas dienai uz starptautisku konferenci Latvijā ieradās izcili mākslas speciālisti, lai diskutētu par mākslinieka devumu pasaules mākslā. Pirmās konferences dienas noslēgumā Rīgā notika Lielbritānijas mākslinieka un mūziķa Džeimsa Klārka koncerts. Digitālajā izstādē “Rotko un Daugavpils” Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunajā ēkā bija aplūkojams materiāls no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra sagatavotas digitālās ekspozīcijas. Savukārt 25. septembrī visi konferences dalībnieki vilcienā no Rīgas devās uz Daugavpils Marka Rotko mākslas centru.

Jau vēstīts, ka līdz 15. februārim mēnesi varēja nobalsot par visspilgtāko Eiropas kultūras gada notikumu. Notikumu secība balsojumā atkarīga no saņemto balsu skaita, populārākajiem ierindojoties augšgalā.

Kopumā Eiropas kultūras gada programmā bija iekļauti vairāk nekā 2000 pasākumu. “Rīga 2014” notikumu programma bija vērienīgākā līdz šim realizētā kultūras pasākumu programma Latvijas kultūras vēsturē, un tās sagatavošanā un īstenošanā 2014. gadā bija iesaistīti vairāk nekā 12 000 dalībnieku no teju simts dažādām kultūras institūcijām, valsts un pilsētas kultūras iestādēm un nevalstiskajām kultūras organizācijām, norādīja Pastare.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veidoja nodibinājums “Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+