×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
3. septembris, 2015
Drukāt

Par spīti brīdinājumam, koncertzāle “Rīga” LZA telpas neatbrīvos (10)

Foto - LETAFoto - LETA

Par spīti tam, ka Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) devusi koncertzālei “Rīga” laiku līdz 15.septembrim telpu labprātīgai atbrīvošanai, tā LZA telpas nepametīs, aģentūru LETA informēja koncertzāles “Rīga” producents Juris Millers.

Producents uzsvēra, ka LZA pārkāpj Latvijas likumdošanu, jo, ja LZA vēlas lauzt līgumu ar viņu, tad tai ir jāvēršas tiesā kā jebkurā situācijā, kad līgumu vēlas lauzt viena no tajā iesaistītajām pusēm, un LZA pagaidām to vēl neesot darījusi.

Millers vēl joprojām cerot sēsties pie viena galda ar LZA un atrisināt konfliktu.

Kā ziņots, LZA pagaidām neatklāj scenārijus savai rīcībai gadījumā, ja 15.septembrī koncertzāle “Rīga” neatstās LZA telpas.

Kā aģentūrai LETA skaidroja LZA pilnvarotais advokāts Sergejs Rudāns, koncertzāle “Rīga” nemaksā nomas maksu kopš 2015.gada marta un ir izveidojies parāds aptuveni 58 000 eiro apmērā. Viņš uzsvēris, ka ar 31.augustu LZA izbeidza nomas līgumu ar koncertzāli “Rīga”. Tas nozīmē, ka, sākot ar šī gada 1.septembri, koncertzāle nav tiesīga izmantot LZA telpas komercdarbības veikšanai, tostarp rīkot jebkāda veida pasākumus.

2015.gada sākumā LZA esot arī cēlusi prasību tiesā pret koncertzāli par parāda un kavējuma procentu piedziņu 66 883 eiro apmērā. Šajā summā nav iekļauta nomas maksa par augustu. Patlaban LZA neesot pamata uzskatīt, ka strīdu būtu iespējams atrisināt ārpustiesas kārtībā.

Kā ziņots, iepriekš Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē LZA pārstāvji norādīja, ka ir gatavi nodrošināt pārejas periodu, lai neciestu sabiedrības daļa, kura jau iegādājusies biļetes uz koncertzālē “Rīga” notiekošajiem pasākumiem, tomēr neredz iespēju turpināt sadarbību ar koncertzāles producentu Milleru līdzšinējā režīmā. Abas puses strīdu vienojās risināt juridiski.

LZA pārstāvji iepriekš pauduši, ka zāles izīrēšana SIA “Rīgas koncertzāle” nes zaudējumus. Tāpat neesot skaidrs, kādi remontdarbi veikti telpās, kurās darbojas koncertzāle “Rīga”, tāpēc LZA pieļauj, ka koncertzāle varētu nebūt droša. LZA nolīgtu auditoru pārstāve Lienīte Caune no uzņēmuma “CBB Konsultāciju birojs” ne tikai paudusi bažas par telpas drošību, bet norādījusi, ka Millera ieguldītie līdzekļi un viņai teiktais nerod apstiprinājumu auditoru izpētītajos dokumentos.

Piedevām ne Millera kompānija SIA “Rīgas koncertzāle”, ne viņa vadītais uzņēmums “Global Technology Group”, kas saistīts ar būvdarbu veikšanu zālē, neesot valstij maksājis nodokļus.

Tikmēr Millers uzsver, ka pirms koncertzāles atklāšanas pagājušā gada septembrī Rīgas pilsētas būvvalde veikusi apsekošanu, secinot, ka remontdarbu veikšanā nav notikusi novirzīšanās no iesniegtā plāna. To aģentūrai LETA apstiprinājusi arī Rīgas pilsētas būvvalde, norādot, ka būvvaldē 2014.gadā akceptētas apliecinājuma kartes koncertzāles “Rīga” renovācijai un pērn 3.septembrī būvvaldē sagatavots atzinums, kurā norādīts, ka būvdarbi koncertzālē veikti atbilstoši saskaņotajām apliecinājuma kartēm.

Saistībā ar abu savu uzņēmumu nodokļu maksājumiem Millers norādīja, ka pārkāpumu nav. “Global Technology Group” būvdarbus zālē neveicot, tikai nodrošinot to, ka tos ar saviem līdzekļiem var veikt dažādi citi uzņēmumi, piemēram, SIA “Jauda”. Nodokļus tādējādi maksājot šie uzņēmumi. Koncertzāle “Rīga” savukārt esot uzņēmums, kas atbild tikai par pašu zāli un koncertus nerīko. To darot privāti producenti. Koncertzāle “Rīga” tādējādi pagājušo gadu ir noslēgusi ar zaudējumiem, nevis peļņu, no kuras varētu maksāt nodokļus.

Jau ziņots, ka, konfliktam attīstoties, Millers vērsies Valsts policijā ar lūgumu izvērtēt iespējamu noziedzīgu nodarījumu pret viņu pēc Krimināllikuma 157.panta par neslavas celšanu. Otrs iemesls, kāpēc Millers vērsies policijā, ir koncertzālei “Rīga” izteiktie apvainojumi 246 radiatoru zādzībā. Viņš sacīja, ka LZA nav nekādu pierādījumu, ka šādi radiatori vispār koncertzāles telpās būtu bijuši.

Millera iesniegumu ar lūgumu izvērtēt iespējamu noziedzīgu nodarījumu pazīmes saistībā ar koncertzāles nomu ir saņēmis arī KNAB. Toties Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa ierosinājusi lietu pret LZA par tās nosūtītās līguma uzteikuma vēstules atzīšanu par prettiesisku.

Koncertzāle “Rīga” LZA telpās tika atklāta pagājušā gada 20.septembrī. Koncertzāles veidošanu, slēdzot līgumu ar Milleru uz desmit gadiem, kā arī norādot, ka LZA šī zāles rekonstrukcija ir nepieciešama, atbalstīja LZA prezidents Ojārs Spārītis.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. scara Andža ātri izplūc gailim pāva astes kuplās dāgās spalvas.

 2. Vecajiem hreniem to zāli vajag reizi gadā, kad ir kopsapulce, un puse no šamējiem sapulces laikā guļ! Kad beigs tos pašpasludinātos inteliģences pārstāvjus piesaukt par lieliem zinātniekiem? Tādu tur ir tikai daži.

 3. Manai pierei nav nekādas vainas, īpaši to īres nemaksātāju blēžu priekšā.
  Viss ko vajag, savākt to muzikantu drazas un ar visiem muzikantiem tos izmest uz ielas.
  Acīm redzot pēc tiem muzikantiem nav nevienam lielas vajadzibas.
  Tā ir tikai teļa galvu iedoma, ka tie ir mākslinieki. Sūtiet šos blēžus uz Maskavu.

 4. Vai tajā kolhoznieku namā jau tik traki, ka nav pat 1 gudrs cilvēks, kurš būtu spējīgs veidot dialogu ar atjaunotāju un koncertzāles izveidotāju? un spētu vienoties par godīgu līguma noslēgšanu?

 5. Nikiņ, izremontē pats savu priekšu un maksā iri tiem saviem bundzeniekiem.
  Pirms tu runā par citiem, kas nepilda līgumu. Līguma svarīgākais punkts – maksāt īri. Ja nav naudas, nāk raudas.
  Nelidz ne puņķoties, ne piesaukt visus stulbos mūzikantus.
  Poņimajiš, du unsvat?

  • Kranci, kā jums izdevās izvēlēties tik atbilstošu niku jūsu šaurajai pierītei, a?
   Kāpēc gadu desmitiem nevienu LZA krānu pat ar sūdainu mietu nebija iespējams aizdzīt uz 15.stāvu, lai sakārto piemīzto, putekļaino telpu? Katrs idiots spējīgs izlikties par saimnieku – nav obligāti izlikties par akadēmiķi- kad citi jau lietas sakārtojuši!

 6. Atkārtošos!
  VECIE kraķi 42 gadus nelikās ne zinis par par šo zāli, kas faktiski bija izgāztuve,
  bet, kad zāle nu ir atremontēta un iekārtota un ir īsta koncertzāle “Rīga”, tad VECIE kraķi nu berzē savas rahītiskās roķeles kā nopelnīt uz CITU rēķina! Un šitādi VECIE kraķi vēl IZLIEKAS par inteliģenci …
  Nožēlojami!
  18.oktobrī Koncertzālē Rīga notiks sarīkojums veltīts IZCILĀS aktrises Antras Lieckalniņas dzīves jubilejai un viņas dēla- dziesminieka Harija Ozola piemiņai!

  • Nožēlojama attieksme. Un latviešu valodas zināšanas arī vājas. Vārds “atremontēt” ir tīrais rusicisms. Labrīt, Millera kungs! Šorīt esat agri modies. Taču labāk, ja rokās ir rahīts, nevis smadzenes aizdzertas un ķermenis sācis aptaukoties.

 7. KOncertzāle ir milzīgs pienesums Latvijas kultūras sabiedrībai un Zinātņu akadēmijas rīcība šobrīd ir nožēlojama – kur tad tā bija visus pēdojos vairāk nekā 40 gadus? kādēļ tā pati nerūpējās par šo kultūras pērli, ļaujot tai sabrukt? paldies Milleram par to, ak viņš uzņēmās šo zāli atjaunot! Viņš ir pelnījis arī tālāk rūpēties par tās attīstīšanu!

 8. Nu, kad tie īrnieki nemaksā īri, tad visa cita pļāpāšana lieka! Metiet mūzikantu loriņus no zāles laukā un lai bundzenieki iet savas bungas dauzit pa Rigas ielām.
  Nez kāpēc mūzikanti vienmēr domā ka pasaule tiem ko parādā?

Draugiem Facebook Twitter Google+