×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
20. maijs, 2013
Drukāt

Par spīti tveicei “Nordea” Rīgas maratonā sasniegts trases rekords

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Vakar notikušajam “Nordea” Rīgas maratonam bija reģistrējies dalībnieku rekordskaits – 22 020 skrējēji no 65 valstīm četrās dažāda garuma distancēs. Tradicionāli maratonā individuāli piedalījās un dažādas distances skrēja arī AS “Lauku Avīze” darbinieki – Artis Drēziņš, Māris Antonevičs, Ģirts Vikmanis, Ģirts Zvirbulis, Dainis Pūga. Savukārt uzņēmuma sportiskajā sieviešu komandā bija sešas dalībnieces – Ilze Pētersone (attēlā no kreisās), Elīna Golde, Linda Rumka un Maija Baķe -, kā arī Ilze Kuzmina un Baiba Meļķe, kuras noskrēja piecus kilometrus garo distanci.

 

 

 

Maratona rīkotāji un mediķi, ņemot vērā laika prognozi svētdienai, jau laikus brīdināja viņus būt piesardzīgiem, lai neriskētu ar savu veselību: ja kļūst par karstu vai grūtu, labāk skriešanu aizvietot ar soļošanu vai vispār iet malā. Bija sagādāti 55 tūkstoši litru dzeramā ūdens, trasē darbojas improvizētas dušas iekārtas un dežurēja mediķu brigādes.

Pašai garākajai distancei (42,195 km) pieteicās 1278 dalībnieki. Kā jau ierasts pēdējos gados, balvu fonda lielāko daļu nosmēla Āfrikas valstu skrējēji, kuriem Rīgas tveice bijusi nebijusi. Par 13,8 sekundēm uzlabojis trases rekordu, pirmais finišēja kenijietis Dankans Koečs (2.15:34), dāmu konkurencē – Aberaša Nesga Bedasa no Etiopijas (2.40:37,2). Koečs nopelnīja 3000 eiro, Bedasa – par tūkstoti mazāk, jo viņas rezultāts atbilstoši rīkotāju noteiktajām normām esot pieticīgs. No latviešiem izturīgākie izrādījās Andrejs Ješko (2.35:14) un Liene Bernsone (3.02:00), ieņemot attiecīgi sesto un ceturto vietu.

Toties pusmaratonā mājinieki vietu uz goda pjedestāla atvēlēja tikai vienai ārzemniecei, un arī tad zemāko pakāpienu. Uzvarēja Jānis Girgensons (1.07:24) un Jeļena Prokopčuka (1.14:39), kura no pašai piederošā trases rekorda atpalika vairāk nekā četras minūtes, taču teic, ka tā bija plānojusi, jo karsts laiks Jeļenai nepatīk vairāk par visu. Desmit kilometrus visātrāk noskrēja Konstantīns Dinārs (33:43) un Jeļena Ābele (39:12), pašā populārākajā piecu kilometru distancē (12 794 dalībnieki) pirmie finišu sasniedza Dmitrijs Serjogins (15:40) un Diāna Jakubjaņeca (18:33). LETA ziņo, ka ārstniecības iestādēs nogādāti 24 maratona dalībnieki: četriem sīki savainojumi, pārējiem – ķermeņa pārkaršana. Traģisku atgadījumu neesot.

{gallery id=”1761″}

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+