×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
31. maijs, 2012
Drukāt

Par Stradiņa slimnīcas bijušās valdes darbību sākts kriminālprocess

stradina_valde_bricis_dzenitis

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes (RRP) Kriminālpolicijā vakar, 30.maijā, ir sākts kriminālprocess par Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas nu jau bijušās valdes darbību.

Kā aģentūru LETA informēja RRP preses pārstāvis Toms Sadovskis, kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 318.panta 2.daļas – par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, ja šīs darbības izraisījušas smagas sekas vai ja tās izdarītas mantkārīgā nolūkā.

Saskaņā ar šo likuma pantu vainīgās personas var tikt sodītas ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu līdz 150 minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus.

Par slimnīcas nu jau bijušās valdes iespējamām noziedzīgām darbībām ar iesniegumu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) vērsās Veselības ministrija (VM), taču KNAB iesniegumu pēc piekritības pārsūtīja policijai.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja KNAB preses pārstāvis Andris Vitenburgs, birojs pēc iepazīšanās ar VM iesniegumu un tam pievienotajiem dokumentiem secinājis, ka slimnīcas amatpersonu rīcībā saistībā ar finanšu līdzekļu izlietošanu un uzskaiti, iespējams, ir saskatāmas noziedzīgu nodarījumu pazīmes, taču šie nodarījumi nav koruptīvi.

Līdz ar to saskaņā ar Kriminālprocesa likumā noteikto institucionālo piekritību VM iesniegums tika nosūtīts izvērtēšanai VP.

Jau ziņots, ka 28.aprīlī par Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas jauno valdes priekšsēdētāju tika apstiprināta Rūta Valtere, savukārt valdē uz trim gadiem iecelti divi jauni locekļi – reanimatoloģe Eva Strīķe un Rīgas Stradiņa universitātes prodekāns, Austrumu slimnīcas Iekšķīgo slimību klīnikas vadītājs Guntis Bahs.

Iepriekšējā valdes priekšsēdētāja Modra Dzenīša un valdes locekļa Raimonda Briča pilnvaras netika pagarinātas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+