×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
29. novembris, 2016
Drukāt

Par Stradiņa slimnīcas būvdarbu kavēšanos varētu nākties maksāt miljonus

VSIA "Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca" jaunais korpuss.VSIA "Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca" jaunais korpuss.

Foto - LETA

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa pirmās kārtas būvniekam – pilnsabiedrībai SBRE – varētu nākties par būvdarbu kavēšanos maksāt līgumsodu aptuveni 3000 eiro apmērā dienā, informē Stradiņa slimnīcas pārstāve Lāsma Sīle.

Slimnīcas valdes locekle Arta Biruma žurnālistiem norādīja, ka precīzāki aprēķini varētu būt tuvākajā laikā, jo par šo jautājumu vēl notiek sarunas ar būvniekiem.

Kā aģentūrai LETA šovakar norādīja Sīle, līgumsods 0,1% apmērā katru dienu tiks aprēķināts no kavēto darbu apjoma, kas ir aptuveni trīs miljoni eiro. Līdz ar to dienā līgumsods ir aptuveni 3000 eiro.

Kā otrdien Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē stāstīja slimnīcas Jaunās būvniecības daļas vadītājs Jānis Komisārs, būvdarbi objektā tuvojas noslēgumam. Esot izbūvētas iekšējās un ārējās konstrukcijas, inženiertehniskās sistēmas, kā arī paveikti citi svarīgi darbi. Šobrīd noslēguma fāzē esot iekšējie apdares darbi. Tāpat šobrīd ir izsludināts 21 iepirkums medicīnisko iekārtu un aprīkojuma iegādei, un ir plānots izsludināt atlikušos sešus iepirkumus.

Komisārs prognozēja, ka jaunā korpusa pirmo kārtu būvnieks ekspluatācijā nodos 2017.gada janvārī, savukārt ēkas ekspluatāciju varēs sākt no nākamā gada aprīļa.

Runājot par korpusa otro kārtu, Komisārs stāstīja, ka no Iepirkumu uzraudzības biroja saņemta informācija, ka nāksies precizēt oktobrī izsludinātā iepirkuma “A korpusa II kārtas būvprojekta izstrāde un būvdarbu autoratlīdzība” nolikumu. Līdz ar to piedāvājumu iesniegšanas termiņš varētu nobīdīties no decembra vidus uz nākamā gada janvāri.

Kā Saeimas komisijas sēdē norādīja Biruma, riski zaudēt Eiropas Savienības finansējumu ir mazi, jo nodošanas termiņu var pagarināt līdz 2019.gada martam. Tomēr par konkrētiem termiņiem slimnīca varēšot runāt tad, kad būve tiks pieņemta ekspluatācijā.

Šāda atbilde gan neapmierināja Saeimas deputātus un arī Finanšu ministriju (FM). FM aicināja sniegt slimnīcu patiesu un reālistisku informāciju, lai vajadzības gadījumā termiņus ar Eiropas Komisiju būtu iespējams pagarināt laicīgi. Arī Inguna Sudraba (NSL) norādīja, ka nākamā gada martā termiņus pagarināt būs par vēlu, tāpēc to vajag darīt jau tagad.

Uz to Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Trupovnieks (ZZS) atbildēja, ka neviens vēl pagaidām konkrētus termiņus nosaukt nevar un to būšot iespējams izdarīt decembra beigās. Viņš uzsvēra, ka ministrija seko līdzi projekta realizācijai.

Komisijas deputāti sēdes beigās vienojās lūgt Ministru kabinetu izvērtēt Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniecību.

Jau ziņots, ka sākotnēji tika paredzēts, ka būvnieks Stradiņa slimnīcai jauno korpusu sāks nodot 17.oktobrī, tomēr darbi ir iekavējušies.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+