×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
10. jūlijs, 2013
Drukāt

Par studiju izvēli pašam jābūt atbildīgam

Foto - LETAFoto - LETA

Studenti un sabiedrība uzskata, ka atbildīgs par studiju izvēli ir pats jaunietis, liecina Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) un sabiedriskās domas pētījumu centra “SKDS” kopīgi veiktais pētījums.

 

Tā kā publiskajā telpā bieži izskan, ka daudzi jaunieši izvēlas studēt jomās, kurās nākotnē varētu būt grūti atrast darbu, savukārt jomas, kuras nākotnē varētu būt perspektīvas, studēt gribētāju vidū bieži vien nav populāras, RSU sadarbībā ar “SKDS” centās noskaidrot, ko sabiedrība un bakalaura studiju programmu studenti uzskata par visvairāk atbildīgu jaunieša studiju izvēlē – pašu jaunieti, valdību, jaunieša vecākus, augstskolu vai pamatskolu un vidusskolu.

Pētījuma rezultāti liecina, ka studenti un sabiedrība par visvairāk atbildīgu studiju izvēlē atzīst pašu jaunieti. To norādījuši 60 procenti iedzīvotāju, bet studējošo vidū – pat 80 procenti. Kā otrs atbildīgākais visbiežāk norādīta valdība, jo tā veido augstākās izglītības politiku: tā sabiedrības aptaujā kā svarīgā lēmuma ietekmētāja minēta 50 procentos gadījumu, bet aptaujātie studenti valdību min tikai 38 procentos gadījumu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+