×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. marts, 2014
Drukāt

Par svešu datu izkrāpšanu piespriež reālu cietumsodu

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa Vladimiru Česnokovu ir atzinusi par vainīgu krimināllietā par citu personu datu iegūšanu un nelikumīgu to izmantošanu, ņemot “ātros kredītus”, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

Tiesa apsūdzētajam piesprieda brīvības atņemšanu uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem bez mantas konfiskācijas.

Tiesa nolēma Česnokovu atzīt par vainīgu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā, kas paredzēti Krimināllikuma (KL) 15.panta ceturtajā daļā – par no vainīgā gribas neatkarīgu iemeslu dēļ nepabeigtu noziegumu un 177.panta pirmajā daļā par krāpšanu. Tāpat apsūdzētais atzīts par vainīgu pēc KL 180.panta pirmās daļas – par zādzību, krāpšanu vai piesavināšanos nelielā apmērā – un 193.panta pirmās daļas – par tādu datu iegūšanu vai izplatīšanu, kas dod iespēju nelikumīgi izmantot finanšu instrumentu vai maksāšanas līdzekli.

Kā redzams tiesas spriedumā, Česnokovs atzīts par vainīgu kopumā 58 noziedzīgās epizodēs.

Tiesa nospriedusi no Česnokova par labu “ātro kredītu” kompānijām “SIA Soho Group”, “AS 4finance”, “SIA Ferratum Latvia”, “AS MiniCredit”, “SIA SMS”, “SIA MD Investīcijas”, “SIA MCB Finance Latvia”, “SIA OpenCredit”, “SIA Delta Capital”, “SIA Ātrais kredīts” un par labu divām fiziskajām personām piedzīt materiālā kaitējuma kompensāciju. Attiecīgi Česnokovam jāizmaksā 853,72 eiro, 7868,48 eiro, 2169,88 eiro, 284,57 eiro, 1992,02 eiro, 120,94 eiro, 1849,73 eiro, 142,94 eiro, 71,14 eiro un 199,20 eiro “ātro kredītu” uzņēmumiem. Savukārt 106,72 eiro un 277,46 eiro Česnokovam jāsamaksā cietušajām fiziskajām personām.

Pārējā daļā materiālā kaitējuma kompensācijas tiesa noraidījusi.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja tiesas preses pārstāve Una Zīrāka, tiesas spriedums nav pārsūdzēts. Tas stājies likumīgā spēkā 4.martā.

LETA jau ziņoja, ka lietā, kurā Česnokovs apsūdzēts par svešu datu izkrāpšanu nolūkā ņemt kredītus, bija 48 noziedzīga nodarījuma epizodes un par cietušajiem atzītas septiņas personas. 2013.gada maija beigās šai lietai pievienoja vēl kādu citu kriminālprocesu, kurā Česnokovs apsūdzēts par krāpšanu pēc Krimināllikuma (KL) 177.panta 1.daļas.

Saskaņā ar apsūdzību vīrietis, mantkārīgu motīvu vadīts, cietušās personas maldinājis, piemēram, par iespēju nopelnīt naudu vai iegūt darbu. Uzticoties apsūdzētajam, cietušie iedevuši viņam savus personas un internetbankas datus, tas ir, datus, kas dod iespēju nelikumīgi izmantot maksāšanas līdzekli. Pēc tam apsūdzētais ar šiem datiem reģistrējies astoņās dažādās firmās, kas izsniedz kredītus, piemēram, “viasms.lv”, “crediton.lv”, “vivus.lv” u.c., kopumā izkrāpjot no tām 2400 latu jeb eiro.

Česnokovam apvienotajā lietā apsūdzība celta pēc četriem KL pantiem, kas pamatā ir par krāpšanu un tādu datu iegūšanu, izplatīšanu vai izmantošanu, kas dod iespēju nelikumīgi izmantot finanšu instrumentu vai maksāšanas līdzekli.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+